Weekend w Miasteczku

Przed nami kolejny biały weekend. Co tu robić z czasem? Przyjechać do Kazimierza. Wyjść na rynek czy na bulwar nadwiślański i rozejrzeć się wokół. Dalej nogi poprowadzą nas same…

W Kazimierzu czas płynie inaczej. Liczą się inne wartości. Warto tu zaufać własnemu sercu, a ono już podpowie, co zrobić z czasem, by nie stracić tu ani minuty.

Wielu miłośników Miasteczka nie wyobraża sobie wizyty w Kazimierzu bez odwiedzenia sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej na Wietrznej Górze. Przy okazji można przejść się po klasztornych krużgankach, zajrzeć do studni w wirydarzu, do muzeum czy sklepiku pachnącego ziołami. Kościół i klasztor oo. franciszkanów to miejsca, gdzie sacrum splata się mocno z profanum. Przyziemne pokorne prośby ludzkie docierają przez udekorowany papieskimi koronami obraz Zwiastowania pod Właściwy Adres. Podobno przychodzą tu nie tylko ludzie – wystarczy popytać zakonnych braci. Opowiedzą niejedną ciekawą historię…

Jeżeli przyjedziemy do Kazimierza już w piątek, zdążymy na otwarcie dwóch wystaw - w Galerii pod Ósemką na Lubelskiej i w Willi Agnieszka na Krakowskiej. Polecamy.

Piątek 4 lutego

Godz. 18.00 - Wernisaż wystawy zbiorowej fotografii i malarstwa „Samotność” - Galeria Pod 8ką w Kazimierzu Dolnym ul. Lubelska 8
Fotografia: Alicja Buczek, Basia Wilczyńska, Gosia Skorupska, Kamila Grabowska, Kamila Mazurkiewicz – Osiak, Dorota Lewińska, Jacek Zaim, Krzysztof anin Kuzko, Robert Pranagal, Michał Woźniak, Paweł Szalak, Max Skrzeczkowski, Waldek Nowiński, Ignacy Tokarczyk, Grzegorz Pawlak, Jacek Kmieć, Witold Nowakowski. Malarstwo: Sylwia Piotrowicz

Wystawa będzie czynna codziennie przez dwa tygodnie w godzinach od 11.00 do 17 00

Godz. 19.00 - Wystawa poplenerowa Zimowego pleneru malarskiego Kazimierz Dolny 2011 - Willa Agnieszka
Wystawa poplenerowa Zimowego pleneru malarskiego Kazimierz Dolny 2011, w którym biorą udział uznani artyści polscy - malarze reprezentujący różne środowiska i szkoły: Marek Andała, Tomasz Bachanek, Roman Fleszar, Jacek Frąckiewicz, Artur Kardamasz, Józef Panfil, Michał Smółka, Wojciech Zieliński.
Gospodarzem pleneru jest Waldemar Szałas - Hotel Willa Agnieszka w Kazimierzu Dolnym, ul. Krakowska 41A ;  kuratorem artystycznym Piotr Zieliński - Galeria Sztuki Wirydarz.


Sobota 5 lutego


Godz. 20.00 - U Fryzjera Muzyka Klezmerska - kapela Rzeszów Klezmer Band - Knajpa "U Fryzjera”.
Zespół Rzeszów Klezmer Band istnieje od 2004 r. Tworzą go studenci klezmerzy – absolwenci rzeszowskich szkół muzycznych. Na swoim koncie ma ponad 200 koncertów w Polsce i zagranicą. Wielokrotnie gościł w Kazimierzu w Knajpie U Fryzjera, ale także podczas Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej, Festiwalu Kazimierskie Inspiracje. To tutaj współpracował z legendą tańca żydowskiego Leonem Blankiem. Do  największych osiągnięć zespołu należą: udział w Festiwalu "SZIGET" w Budapeszcie, festiwalu "KLEZFIESTA" w Buenos Aires oraz występy w polskim pawilonie podczas EXPO 2010 w Szanghaju.


- Młodzi i energiczni muzycy, sprawiają, że muzyka w ich wykonaniu przemawia do szerokiego grona publiczności. Ich koncerty s ą żywiołowe, różnorodne, porywające. Muzyka zespołu Rzeszów Klezmer Band momentami porywa do tańca, kusząc zmysłowymi nastrojami, innym razem wzrusza rzewnymi – tak przekonują do swojej muzyki na swojej stronie. I nie są to puste słowa.


Niedziela 6 lutego


Godz. 12.00 - Radiostok 2011 – festyn zimowy na stoku w Parchatce - Stok w Parchatce

W programie m.in.: konkursy zimowe dla dzieci i dorosłych (slalom narciarski, zjazd na snowboardzie, ślizgach, dętkach), atrakcyjne nagrody, pokaz ogni sztucznych.

 

Przez cały weekend trwać będzie:

 

 

Zobacz również:

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę