Weekend w Miasteczku

Przed nami kolejny biały weekend. Co tu robić z czasem? Przyjechać do Kazimierza. Wyjść na rynek czy na bulwar nadwiślański i rozejrzeć się wokół. Dalej nogi poprowadzą nas same…

W Kazimierzu czas płynie inaczej. Liczą się inne wartości. Warto tu zaufać własnemu sercu, a ono już podpowie, co zrobić z czasem, by nie stracić tu ani minuty.

Wielu miłośników Miasteczka nie wyobraża sobie wizyty w Kazimierzu bez odwiedzenia sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej na Wietrznej Górze. Przy okazji można przejść się po klasztornych krużgankach, zajrzeć do studni w wirydarzu, do muzeum czy sklepiku pachnącego ziołami. Kościół i klasztor oo. franciszkanów to miejsca, gdzie sacrum splata się mocno z profanum. Przyziemne pokorne prośby ludzkie docierają przez udekorowany papieskimi koronami obraz Zwiastowania pod Właściwy Adres. Podobno przychodzą tu nie tylko ludzie – wystarczy popytać zakonnych braci. Opowiedzą niejedną ciekawą historię…

Jeżeli przyjedziemy do Kazimierza już w piątek, zdążymy na otwarcie dwóch wystaw - w Galerii pod Ósemką na Lubelskiej i w Willi Agnieszka na Krakowskiej. Polecamy.

Piątek 4 lutego

Godz. 18.00 - Wernisaż wystawy zbiorowej fotografii i malarstwa „Samotność” - Galeria Pod 8ką w Kazimierzu Dolnym ul. Lubelska 8
Fotografia: Alicja Buczek, Basia Wilczyńska, Gosia Skorupska, Kamila Grabowska, Kamila Mazurkiewicz – Osiak, Dorota Lewińska, Jacek Zaim, Krzysztof anin Kuzko, Robert Pranagal, Michał Woźniak, Paweł Szalak, Max Skrzeczkowski, Waldek Nowiński, Ignacy Tokarczyk, Grzegorz Pawlak, Jacek Kmieć, Witold Nowakowski. Malarstwo: Sylwia Piotrowicz

Wystawa będzie czynna codziennie przez dwa tygodnie w godzinach od 11.00 do 17 00

Godz. 19.00 - Wystawa poplenerowa Zimowego pleneru malarskiego Kazimierz Dolny 2011 - Willa Agnieszka
Wystawa poplenerowa Zimowego pleneru malarskiego Kazimierz Dolny 2011, w którym biorą udział uznani artyści polscy - malarze reprezentujący różne środowiska i szkoły: Marek Andała, Tomasz Bachanek, Roman Fleszar, Jacek Frąckiewicz, Artur Kardamasz, Józef Panfil, Michał Smółka, Wojciech Zieliński.
Gospodarzem pleneru jest Waldemar Szałas - Hotel Willa Agnieszka w Kazimierzu Dolnym, ul. Krakowska 41A ;  kuratorem artystycznym Piotr Zieliński - Galeria Sztuki Wirydarz.


Sobota 5 lutego


Godz. 20.00 - U Fryzjera Muzyka Klezmerska - kapela Rzeszów Klezmer Band - Knajpa "U Fryzjera”.
Zespół Rzeszów Klezmer Band istnieje od 2004 r. Tworzą go studenci klezmerzy – absolwenci rzeszowskich szkół muzycznych. Na swoim koncie ma ponad 200 koncertów w Polsce i zagranicą. Wielokrotnie gościł w Kazimierzu w Knajpie U Fryzjera, ale także podczas Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej, Festiwalu Kazimierskie Inspiracje. To tutaj współpracował z legendą tańca żydowskiego Leonem Blankiem. Do  największych osiągnięć zespołu należą: udział w Festiwalu "SZIGET" w Budapeszcie, festiwalu "KLEZFIESTA" w Buenos Aires oraz występy w polskim pawilonie podczas EXPO 2010 w Szanghaju.


- Młodzi i energiczni muzycy, sprawiają, że muzyka w ich wykonaniu przemawia do szerokiego grona publiczności. Ich koncerty s ą żywiołowe, różnorodne, porywające. Muzyka zespołu Rzeszów Klezmer Band momentami porywa do tańca, kusząc zmysłowymi nastrojami, innym razem wzrusza rzewnymi – tak przekonują do swojej muzyki na swojej stronie. I nie są to puste słowa.


Niedziela 6 lutego


Godz. 12.00 - Radiostok 2011 – festyn zimowy na stoku w Parchatce - Stok w Parchatce

W programie m.in.: konkursy zimowe dla dzieci i dorosłych (slalom narciarski, zjazd na snowboardzie, ślizgach, dętkach), atrakcyjne nagrody, pokaz ogni sztucznych.

 

Przez cały weekend trwać będzie:

 

 

Zobacz również:

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę