Kolejni klezmerzy nadjeżdżają!

Skomentuj (2)

Po entuzjastycznie przyjętym majówkowym koncercie zespołu NeoKlez Zajazd Piastowski zaprasza na kolejny występ z cyklu „Klezmerzy w Zajeździe”.  1 czerwca wystąpi znany już w Kazimierzu Rzeszów Klezmer Band.

W majowy weekend w Zajeździe Piastowskim po raz pierwszy byliśmy świadkami muzycznych popisów klezmerskiej kapeli NeoKlez. Na koncert przybyło ponad dwustu widzów. Najwyraźniej ten rodzaj muzyki przyjął się w tym miejscu. Kolejni klezmerzy, jacy tu przybędą, to Rzeszów Klezmer Band.

- Zainteresowanie było tak ogromne, że zabrakło miejsc i z konieczności część naszych gości musiała słuchać koncertu, siedząc przed sceną. Nie było już nawet wolnej powierzchni na dostawienie krzeseł, spowodowało to luźną, sympatyczną, niczym nie skrępowaną atmosferę koncertową. To wszystko świadczy o tym, iż jest wielkie zapotrzebowanie na tego typu Imprezy, dlatego będziemy zapraszać kolejne kapele i będziemy organizować kolejne tego typu koncerty – mówi Leszek Tomaszewski, właściciel Zajazdu Piastowskiego.

Następnym zespołem, jaki wystąpi w Zajeździe, będzie znana i lubiana nie tylko w Kazimierzu formacja Rzeszów Klezmer Band. Zespół powstał w 2004 roku. Do Kazimierza zawitał w roku 2006, dając koncert w Knajpie u Fryzjera i od razu spodobał się publiczności. Odtąd powracali tu bardzo często, zawsze entuzjastycznie przyjmowani. Potem były występy na paru edycjach Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej, w hali koncertowej, a także podczas finału na dużej scenie.

Duża aktywność muzyczna zespołu spowodowała, iż zaczęli być zapraszani na wiele prestiżowych imprez.

Zespół brał udział w wielu konkursach i festiwalach, takich jak: Festiwal Warszawa Singera (2007, 2008), w czasie którego pod przewodnictwem Leona Blanka i przy akompaniamencie kapeli Rzeszów Klezmer Band został pobity rekord Guinnesa w tańcu chasydzkim, Festiwal Nowa Tradycja w Warszawie (2006), Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej (2006, 2007, 2008) oraz Festiwal Kazimierskie Inspiracje (2008) w Kazimierzu Dolnym, Spotkania z Kulturą Żydowską (2007) w Łodzi, Wielokulturowy Festiwal Galicja (2007).

Do największych osiągnięć zespołu można zaliczyć udział w Festiwalu SZIGET (2007) w Budapeszcie, udział w Festiwalu Klezfiesta (2008) w Buenos Aires, koncerty w Polskim Pawilonie podczas Wystawy EXPO 2010 w Szanghaju, koncerty w Armenii oraz Gruzji, między innymi w ośrodkach Europejskiej Misji Stabilizacyjnej EUMM. 

Zespół wielokrotnie współpracował z choreografem tańca klezmerskiego Leonem Blankiem oraz z Stevenem Lee Weintraubem.

Utwory wykonywane przez muzyków to tradycyjne melodie klezmerskie, aranżowane w taki sposób, aby zawrzeć w nich elementy tradycji i nowoczesności. Dotychczasowy dorobek muzyczny po części składa się na płyty pt. „Siedem” oraz „Kameleon”.

Klezmerzy w Zajeździe, kapela Rzeszów Klezmer Band, sobota 1 czerwca 2013, godzina 20.00, Zajazd Piastowski, ul. Słoneczna 3, Kazimierz Dolny.


Klezmer

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • pijany znad Grodarza
    - Zainteresowanie było tak ogromne, że zabrakło miejsc i z konieczności część naszych gości musiała słuchać koncertu, siedząc przed sceną. Nie było już nawet wolnej powierzchni na dostawienie krzeseł, "
    Byłem. Jest to prawda.
  • andrzej Michota
    Niedługo strach konserwę otworzyć bo mogą z niej klezmerzy wyskoczyć

Mapa

Hotele

Hotel *** Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę