Pierwszy długi weekend listopadowy

Skomentuj (9)

Przed nami pierwszy z długich listopadowych weekendów związanych ze wspomnieniem tych, którzy od nas odeszli. To przede wszystkim okazja do odwiedzenia grobów bliskich, do zadumy, ale w ciągu 3 wolnych dni może czasu wystarczy także na Kazimierz?

Sobota 30 października

 

Godz. 17.00 - Klematis - promocja kolejnego numeru kwartalnika literackiego - Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Promocja w 115 rocznicę urodzin Marii Kuncewiczowej


Godz. 19.00 - Koncert zespołu Rzeszów Klezmer Band - Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza - Wstęp wolny

Zespół wykonał ponad 100 koncertów w Polski i za granicą. Brał udział w wielu festiwalach, kilkakrotnie udzielał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej TVP3.
Młodzi i energiczni klezmerzy z Rzeszów Klezmer Band zdobywają publiczność spontanicznością, pasją i szczerością i takie właśnie są ich koncerty – żywiołowe, różnorodne i porywające. Utwory wykonywane przez muzyków to tradycyjne melodie klezmerskie, aranżowane w taki sposób, aby zawrzeć w nich elementy tradycji i nowoczesności. Rezerwacje: Fundacja Mars, Wenus i Zdrowie, Tel. 509 477 355, 668 436 881

Godz. 20.00 - U Fryzjera Jazz & Blues - Ola Oberda & Don't Gospel - Knajpa "U FRYZJERA"

 

31 października


Godz. 17.00 - Niedziela Literacka - "Zabójstwo Rogera Ackroyda" Agathy Christie - Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


1 listopada


Godz. 12.00 – Msza za dusze zmarłych na cmentarzu parafialnym

 

Przez cały weekend trwać będą:

 

 

Utrudnienia w ruchu:

 

Utrudnienia w ruchu są na drodze wojewódzkiej nr 824 w Puławach, przy wylocie na Kazimierz Dolny. Trwają tam roboty drogowe. Droga jest przejezdna, wprowadzono ruch wahadłowy, ale  my polecamy Państwu - w miarę możliwości oczywiście - omijanie Puław w drodze do Kazimierza. Można to zrobić na dwa sposoby: przeprawą promową lub objazdem.

 

Przez cały weekend od soboty do poniedziałku w związku z Dniem Wszystkich Świętych i wzmożonym ruchem pieszych zamknięty będzie wjazd na ulicę Cmentarną, co nie dotyczy pojazdów osób niepełnosprawnych.

 

Rynek w te dni – jak co roku – będzie udostępniony jako parking dla osób odwiedzających groby swoich bliskich.

 

Zobacz również:

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • pop
  jad się ...sączy....ssssssyczenie kazimierskich wężo-tubylców niesie się szzzeeeroko po Polsce! i śmieszno i strasznie..dziwne z was ludziki! a ty "polonez" to jesteś pewnie ten prawdziwy polak/ żyd to wróg i ich muzyka też./.pozdrawiam trzeżwo myślących kazimierzan!
 • Tadek
  Czyli macie jednak niezbite dowody, że listopadowe zaduszki przypadają na 30 października? Gratuluję i wychodzę.
 • łapka
  Akuku! Tadku! jak tam nasze spotkanie w południe przy studni, nie stchórzyłeś? bo mam wrażenie, że tak, mądrości na odległość i przez internet, to każdy potrafi.....
 • klematis
  Tadku, czas odpocząć, rola filozofa i znawcy Kazimierza chyba już ci nie służy, twoje mądrości nie bawią już nikogo, a nieomylność bywa nużąca
 • ZAPORA
  W Krakowie to moga sobie nawet wiatru w polu sluchac
  a w miasteczku to moze i mogly by i pasowac takie ZADUSZKI JAZZOWE "byle nie warsztaty jazzowe" bo to dobre dla poczatkujacych nauka brzdakania .
 • bodek
  W Krakowie od 55 lat odbywają się Zaduszki Jazzowe z Mszą Swiętą jazzową u ojców Dominikanów i jakoś paru turystów tam wpada, a najwyraźniej Kościołowi to się też podoba. No ale nie w Kazimierzu!!! Tu ludzie święci trochę bardziej, a i życzliwość też jakby bardziej intensywna, czasem aż tak bardzo że jadem kapiąca.
 • Aniela
  Tadek ty sobie sluchaj "klem - zerow" w swoim domu przy zamknietych oknach .
 • Tadek
  A od kiedy to Zaduszki Listopadowe przypadają 30 października? Ty śpij lepiej w nocy, albo szukaj "rozeznania".
 • polnez
  beda rzepolic w KAZIMIERZU
  co to za granie w ZADUSZKI LISTOPADOWE
  wstydu nie macie ani rozeznania chyba ze chcecie upadku KAZIMIERZA !!!!!!!!!!!!!!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę