Pierwszy długi weekend listopadowy

Skomentuj (9)

Przed nami pierwszy z długich listopadowych weekendów związanych ze wspomnieniem tych, którzy od nas odeszli. To przede wszystkim okazja do odwiedzenia grobów bliskich, do zadumy, ale w ciągu 3 wolnych dni może czasu wystarczy także na Kazimierz?

Sobota 30 października

 

Godz. 17.00 - Klematis - promocja kolejnego numeru kwartalnika literackiego - Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Promocja w 115 rocznicę urodzin Marii Kuncewiczowej


Godz. 19.00 - Koncert zespołu Rzeszów Klezmer Band - Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza - Wstęp wolny

Zespół wykonał ponad 100 koncertów w Polski i za granicą. Brał udział w wielu festiwalach, kilkakrotnie udzielał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej TVP3.
Młodzi i energiczni klezmerzy z Rzeszów Klezmer Band zdobywają publiczność spontanicznością, pasją i szczerością i takie właśnie są ich koncerty – żywiołowe, różnorodne i porywające. Utwory wykonywane przez muzyków to tradycyjne melodie klezmerskie, aranżowane w taki sposób, aby zawrzeć w nich elementy tradycji i nowoczesności. Rezerwacje: Fundacja Mars, Wenus i Zdrowie, Tel. 509 477 355, 668 436 881

Godz. 20.00 - U Fryzjera Jazz & Blues - Ola Oberda & Don't Gospel - Knajpa "U FRYZJERA"

 

31 października


Godz. 17.00 - Niedziela Literacka - "Zabójstwo Rogera Ackroyda" Agathy Christie - Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


1 listopada


Godz. 12.00 – Msza za dusze zmarłych na cmentarzu parafialnym

 

Przez cały weekend trwać będą:

 

 

Utrudnienia w ruchu:

 

Utrudnienia w ruchu są na drodze wojewódzkiej nr 824 w Puławach, przy wylocie na Kazimierz Dolny. Trwają tam roboty drogowe. Droga jest przejezdna, wprowadzono ruch wahadłowy, ale  my polecamy Państwu - w miarę możliwości oczywiście - omijanie Puław w drodze do Kazimierza. Można to zrobić na dwa sposoby: przeprawą promową lub objazdem.

 

Przez cały weekend od soboty do poniedziałku w związku z Dniem Wszystkich Świętych i wzmożonym ruchem pieszych zamknięty będzie wjazd na ulicę Cmentarną, co nie dotyczy pojazdów osób niepełnosprawnych.

 

Rynek w te dni – jak co roku – będzie udostępniony jako parking dla osób odwiedzających groby swoich bliskich.

 

Zobacz również:

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • pop
  jad się ...sączy....ssssssyczenie kazimierskich wężo-tubylców niesie się szzzeeeroko po Polsce! i śmieszno i strasznie..dziwne z was ludziki! a ty "polonez" to jesteś pewnie ten prawdziwy polak/ żyd to wróg i ich muzyka też./.pozdrawiam trzeżwo myślących kazimierzan!
 • Tadek
  Czyli macie jednak niezbite dowody, że listopadowe zaduszki przypadają na 30 października? Gratuluję i wychodzę.
 • łapka
  Akuku! Tadku! jak tam nasze spotkanie w południe przy studni, nie stchórzyłeś? bo mam wrażenie, że tak, mądrości na odległość i przez internet, to każdy potrafi.....
 • klematis
  Tadku, czas odpocząć, rola filozofa i znawcy Kazimierza chyba już ci nie służy, twoje mądrości nie bawią już nikogo, a nieomylność bywa nużąca
 • ZAPORA
  W Krakowie to moga sobie nawet wiatru w polu sluchac
  a w miasteczku to moze i mogly by i pasowac takie ZADUSZKI JAZZOWE "byle nie warsztaty jazzowe" bo to dobre dla poczatkujacych nauka brzdakania .
 • bodek
  W Krakowie od 55 lat odbywają się Zaduszki Jazzowe z Mszą Swiętą jazzową u ojców Dominikanów i jakoś paru turystów tam wpada, a najwyraźniej Kościołowi to się też podoba. No ale nie w Kazimierzu!!! Tu ludzie święci trochę bardziej, a i życzliwość też jakby bardziej intensywna, czasem aż tak bardzo że jadem kapiąca.
 • Aniela
  Tadek ty sobie sluchaj "klem - zerow" w swoim domu przy zamknietych oknach .
 • Tadek
  A od kiedy to Zaduszki Listopadowe przypadają 30 października? Ty śpij lepiej w nocy, albo szukaj "rozeznania".
 • polnez
  beda rzepolic w KAZIMIERZU
  co to za granie w ZADUSZKI LISTOPADOWE
  wstydu nie macie ani rozeznania chyba ze chcecie upadku KAZIMIERZA !!!!!!!!!!!!!!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę