Korków nie unikniemy

Skomentuj (14)

Bochotnica jest w tym sezonie centrum robót drogowych w gminie Kazimierz Dolny. Trwa tu budowa ronda, od strony Puław – budowa mostu na rzece Bystrej, a od strony Lublina kładziona będzie wkrótce nowa nawierzchnia i również budowany nowy most. Co to oznacza dla użytkowników dróg?

Remonty sprawią, że po zakończeniu prac przejazd przez Bochotnicę będzie sprawniejszy i wygodniejszy. Na razie jednak sprawiają coś zgoła odmiennego – korki, które dały się już dobrze we znaki, szczególnie podczas weekendów. W czasie długiego weekendu sznur aut wjeżdżających do Kazimierza w godzinach południowych ciągnął się aż do Parchatki, a wieczorem auta wyjeżdżające z Miasteczka zmuszone były zatrzymywać się w korku już przy stacji paliw.

W Bochotnicy na skrzyżowaniu przejezdna jest tylko jedna strona jezdni i ruch odbywa się wahadłowo, sterowany przez sygnalizację świetlną, która jednak nie uwzględnia faktu, że z jednej strony w pewnych godzinach dnia aut może być więcej.

- Cały ten problem stymuluje zajęta połówka jezdni w Bochotnicy nie tylko z powodu budowy ronda, ale również z powodu remontu mostu na Bystrej. Sygnalizacja, która w tej chwili tu funkcjonuje w jakiś sposób usprawnia ruch – mówi Tomasz Kwiatkowski – zastępca kierownika Rejonu Dróg Wojewódzkich w Puławach. – Nie ma takiej możliwości, by wprowadzić inną regulację zależną od ilości pojazdów czy pory dnia.

Miłośnikom Kazimierza przychodzi więc stać w ponadgodzinnym niekiedy korku. Czasami przejazd przez Bochotnicę trwa krócej – gdy do akcji wkracza policja.

- W związku z przebudową skrzyżowania w miejscowości Bochotnica zarządca drogi w celu regulowania ruchu zainstalował sygnalizację świetlną. Jednakże policjanci otrzymują informację o korkowaniu się przejazdu przez Bochotnicę, szczególnie w dni weekendowe. Wtedy w miarę posiadanych możliwości ruchem kierują policjanci puławskiej drogówki. Np. 3 maja ruchem kierowano około 3 godz. w porach nasilonego ruchu. Ponadto każdego dnia doraźnie policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem w tym miejscu oraz pilnują przestrzegania przepisów ruchu drogowego – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach asp. Marcin Koper.

Jak widać, na poprawę sytuacji przy wjeździe do Kazimierza w najbliższym czasie nie ma co liczyć. Z awaryjnych objazdów przez Końskowolę – Pożóg – Stok – Celejów – Skowieszynek – Kazimierz Dolny - jak mówi kierownik Kwiatkowski – też nie będziemy mogli korzystać, bo z powodu remontu ul. Nałęczowskiej w Bochotnicy potem i tak utkniemy w korku…

- Jest to problem – mówi Tomasz Kwiatkowski – ale robimy, co możemy. W tej chwili jest już około 20% zaawansowania robót. Wykonawca wyprzedza harmonogram i planuje zakończyć prace znacznie wcześniej, niż przewidują to terminy przewidziane w umowie na koniec października.

Warunki jazdy na trasie z Lublina do Kazimierza wkrótce dodatkowo się jeszcze pogorszą z powodu remontu dróg m.in. przed Nałęczowem i w samym mieście - w sumie ok. 4 km.

Prace drogowe trwają również na Włostowicach. Tu jednak ruch odbywa się płynnie, jedynie w czasie kładzenia kolejnych warstw nawierzchni sterowany jest ręcznie. Prace na tym odcinku skończą się jednak najwcześniej – z końcem czerwca.

Uwaga!

11 maja w godzinach od 10.00 do 12.00 w Kazimierzu Dolnym odbędą się Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego.

Trasy biegów:

Trasa różowa 400m - Rynek - ul. Nadwiślańska - ul. Witkiewicza - ul. Senatorska - Rynek.
Trasa niebieska 800m - Rynek - ul. Nadwiślańska, Aleja Kazimierza Wielkiego (wał wiślany), ul. Senatorska, Nadrzeczna, Rynek.
Trasa zielona 1500m - Rynek, ul. Nadrzeczna, ul. Lubelska, Rynek.

W związku z tym należy liczyć się w tym czasie z utrudnieniami w przejeździe przez miasto. Ruchem kierować będzie policja.

Skomentuj


Dodane komentarze (14)

 • bocian
  zapraszamy wszystkich ktorzy maja ''skrzydła'' lądowisko juz szykuja a w Kazimierzu tylko jeden samolot i to z własnym lądowiskiem więc niech nic sie nie marnuje .
 • xxx
  Tadku przylatuj lądowisko już jest szykowane przez Pana Burmistrza w Dąbrówce.
 • Tadek
  To ja chyba przylecę śmigłowcem i po bólu :)
 • patryota
  Jak już bawimy się w usuwanie, to może jeszcze ze wstępu te kilka słów o nowym moście...
  Muszę sie powtórzyć: naprawdę nie da się tego tekstu poprawić?
  Może i będzie remontowany drugi most na ul. Nałęczowskiej, ale na pewno nie na rzece Bystrej, tylko na przepuście kanału burzowego tuż za skrzyżowaniem prowadzącym pod górę do Skowieszynka jadąc ul. Nałęczowską w kierunku Lublina.
 • Redakcja
  Dziękujemy za wszelkie uwagi.
 • patryota
  Dalej się będę czepiał.
  We wstępie jest o budowie nowego mostu, ale w tekście już nic o nim nie ma. Było coś o jakimś remoncie na drugim moście na Bystrej. Najprościej było wyrzucić jedno czy dwa zdania. I w ten sposób:
  "...niedługo od strony Lublina warunki jeszcze się pogorszą z powodu remontu ulic m.in. przed Nałęczowem i w samym mieście - w sumie ok. 4 km. To sprawi, że nie będziemy mogli korzystać z awaryjnych objazdów przez Końskowolę – Pożóg – Stok – Celejów – Skowieszynek – Kazimierz Dolny..."
  co ma Nałęczów do proponowanej trasy objazdu? Gdzie tu jest jakiś sens? Naprawdę nie da się tego poprawić???
 • patryota
  Niech to autor/ka poprawi - żadnego drugiego mostu na Bystrej nikt nie będzie remontował. Niech sobie sprawdzi a potem coś pisze
 • Konrad
  oj człowieku człowieku , jeszcze tam niczego nie robią a jak zaczną to mozna dojechaĆ KILKOMA INNYMI DROGAMI wcale nie ma takiego przymusu żeby jechac ta jedną .
 • rico
  Radzą, ale nie wiem jakim cudem jadąc od Celejowa do Skowieszynka przejeżdżają przez ten mostek...
 • Karol
  Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł aby ustawić tablice informujące dla turystów w Puławach aby omijać roboty drogowe przez Końskowolę - Pożóg - Celejów. Po rozpoczęciu remontu drugiego mostu można ruch turystyczny poprowadzić przez Rąblów - Rzeczycę - Jeziorsczyznę lub Skowieszynek. Ale trzeba ustawić tablice informacyjne. Taniej i szybciej będzie objechać remonty niż stac w korkach. POSTAWIĆ TABLICE Z INFORMACJĄ O OBJAZDACH !!!
 • kudłaty skin
  Miejscowi sobie radzą , po prostu wybieraja inna trasę , gorzej z turystami i to takimi co to już'' wyłączyli mózg''i uzywają GPSa .
 • rico
  "przebudowy drugiego mostu na Bystrej w Bochotnicy od strony wschodniej. To sprawi, że nie będziemy mogli korzystać z awaryjnych objazdów przez Końskowolę – Pożóg – Stok – Celejów – Skowieszynek – Kazimierz Dolny, bo potem i tak utkniemy w korku…"
  a jaki ma związek z tym objazdem?
 • moderator
  obok młyna...łączy ul.Nałęczowską i Zamłynie
 • rico
  Może mi ktoś bliżej określić gdzie jest ten drugi most na Bystrej w Bochotnicy?

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę