Korków nie unikniemy

Skomentuj (14)

Bochotnica jest w tym sezonie centrum robót drogowych w gminie Kazimierz Dolny. Trwa tu budowa ronda, od strony Puław – budowa mostu na rzece Bystrej, a od strony Lublina kładziona będzie wkrótce nowa nawierzchnia i również budowany nowy most. Co to oznacza dla użytkowników dróg?

Remonty sprawią, że po zakończeniu prac przejazd przez Bochotnicę będzie sprawniejszy i wygodniejszy. Na razie jednak sprawiają coś zgoła odmiennego – korki, które dały się już dobrze we znaki, szczególnie podczas weekendów. W czasie długiego weekendu sznur aut wjeżdżających do Kazimierza w godzinach południowych ciągnął się aż do Parchatki, a wieczorem auta wyjeżdżające z Miasteczka zmuszone były zatrzymywać się w korku już przy stacji paliw.

W Bochotnicy na skrzyżowaniu przejezdna jest tylko jedna strona jezdni i ruch odbywa się wahadłowo, sterowany przez sygnalizację świetlną, która jednak nie uwzględnia faktu, że z jednej strony w pewnych godzinach dnia aut może być więcej.

- Cały ten problem stymuluje zajęta połówka jezdni w Bochotnicy nie tylko z powodu budowy ronda, ale również z powodu remontu mostu na Bystrej. Sygnalizacja, która w tej chwili tu funkcjonuje w jakiś sposób usprawnia ruch – mówi Tomasz Kwiatkowski – zastępca kierownika Rejonu Dróg Wojewódzkich w Puławach. – Nie ma takiej możliwości, by wprowadzić inną regulację zależną od ilości pojazdów czy pory dnia.

Miłośnikom Kazimierza przychodzi więc stać w ponadgodzinnym niekiedy korku. Czasami przejazd przez Bochotnicę trwa krócej – gdy do akcji wkracza policja.

- W związku z przebudową skrzyżowania w miejscowości Bochotnica zarządca drogi w celu regulowania ruchu zainstalował sygnalizację świetlną. Jednakże policjanci otrzymują informację o korkowaniu się przejazdu przez Bochotnicę, szczególnie w dni weekendowe. Wtedy w miarę posiadanych możliwości ruchem kierują policjanci puławskiej drogówki. Np. 3 maja ruchem kierowano około 3 godz. w porach nasilonego ruchu. Ponadto każdego dnia doraźnie policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem w tym miejscu oraz pilnują przestrzegania przepisów ruchu drogowego – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach asp. Marcin Koper.

Jak widać, na poprawę sytuacji przy wjeździe do Kazimierza w najbliższym czasie nie ma co liczyć. Z awaryjnych objazdów przez Końskowolę – Pożóg – Stok – Celejów – Skowieszynek – Kazimierz Dolny - jak mówi kierownik Kwiatkowski – też nie będziemy mogli korzystać, bo z powodu remontu ul. Nałęczowskiej w Bochotnicy potem i tak utkniemy w korku…

- Jest to problem – mówi Tomasz Kwiatkowski – ale robimy, co możemy. W tej chwili jest już około 20% zaawansowania robót. Wykonawca wyprzedza harmonogram i planuje zakończyć prace znacznie wcześniej, niż przewidują to terminy przewidziane w umowie na koniec października.

Warunki jazdy na trasie z Lublina do Kazimierza wkrótce dodatkowo się jeszcze pogorszą z powodu remontu dróg m.in. przed Nałęczowem i w samym mieście - w sumie ok. 4 km.

Prace drogowe trwają również na Włostowicach. Tu jednak ruch odbywa się płynnie, jedynie w czasie kładzenia kolejnych warstw nawierzchni sterowany jest ręcznie. Prace na tym odcinku skończą się jednak najwcześniej – z końcem czerwca.

Uwaga!

11 maja w godzinach od 10.00 do 12.00 w Kazimierzu Dolnym odbędą się Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego.

Trasy biegów:

Trasa różowa 400m - Rynek - ul. Nadwiślańska - ul. Witkiewicza - ul. Senatorska - Rynek.
Trasa niebieska 800m - Rynek - ul. Nadwiślańska, Aleja Kazimierza Wielkiego (wał wiślany), ul. Senatorska, Nadrzeczna, Rynek.
Trasa zielona 1500m - Rynek, ul. Nadrzeczna, ul. Lubelska, Rynek.

W związku z tym należy liczyć się w tym czasie z utrudnieniami w przejeździe przez miasto. Ruchem kierować będzie policja.

Skomentuj


Dodane komentarze (14)

 • bocian
  zapraszamy wszystkich ktorzy maja ''skrzydła'' lądowisko juz szykuja a w Kazimierzu tylko jeden samolot i to z własnym lądowiskiem więc niech nic sie nie marnuje .
 • xxx
  Tadku przylatuj lądowisko już jest szykowane przez Pana Burmistrza w Dąbrówce.
 • Tadek
  To ja chyba przylecę śmigłowcem i po bólu :)
 • patryota
  Jak już bawimy się w usuwanie, to może jeszcze ze wstępu te kilka słów o nowym moście...
  Muszę sie powtórzyć: naprawdę nie da się tego tekstu poprawić?
  Może i będzie remontowany drugi most na ul. Nałęczowskiej, ale na pewno nie na rzece Bystrej, tylko na przepuście kanału burzowego tuż za skrzyżowaniem prowadzącym pod górę do Skowieszynka jadąc ul. Nałęczowską w kierunku Lublina.
 • Redakcja
  Dziękujemy za wszelkie uwagi.
 • patryota
  Dalej się będę czepiał.
  We wstępie jest o budowie nowego mostu, ale w tekście już nic o nim nie ma. Było coś o jakimś remoncie na drugim moście na Bystrej. Najprościej było wyrzucić jedno czy dwa zdania. I w ten sposób:
  "...niedługo od strony Lublina warunki jeszcze się pogorszą z powodu remontu ulic m.in. przed Nałęczowem i w samym mieście - w sumie ok. 4 km. To sprawi, że nie będziemy mogli korzystać z awaryjnych objazdów przez Końskowolę – Pożóg – Stok – Celejów – Skowieszynek – Kazimierz Dolny..."
  co ma Nałęczów do proponowanej trasy objazdu? Gdzie tu jest jakiś sens? Naprawdę nie da się tego poprawić???
 • patryota
  Niech to autor/ka poprawi - żadnego drugiego mostu na Bystrej nikt nie będzie remontował. Niech sobie sprawdzi a potem coś pisze
 • Konrad
  oj człowieku człowieku , jeszcze tam niczego nie robią a jak zaczną to mozna dojechaĆ KILKOMA INNYMI DROGAMI wcale nie ma takiego przymusu żeby jechac ta jedną .
 • rico
  Radzą, ale nie wiem jakim cudem jadąc od Celejowa do Skowieszynka przejeżdżają przez ten mostek...
 • Karol
  Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł aby ustawić tablice informujące dla turystów w Puławach aby omijać roboty drogowe przez Końskowolę - Pożóg - Celejów. Po rozpoczęciu remontu drugiego mostu można ruch turystyczny poprowadzić przez Rąblów - Rzeczycę - Jeziorsczyznę lub Skowieszynek. Ale trzeba ustawić tablice informacyjne. Taniej i szybciej będzie objechać remonty niż stac w korkach. POSTAWIĆ TABLICE Z INFORMACJĄ O OBJAZDACH !!!
 • kudłaty skin
  Miejscowi sobie radzą , po prostu wybieraja inna trasę , gorzej z turystami i to takimi co to już'' wyłączyli mózg''i uzywają GPSa .
 • rico
  "przebudowy drugiego mostu na Bystrej w Bochotnicy od strony wschodniej. To sprawi, że nie będziemy mogli korzystać z awaryjnych objazdów przez Końskowolę – Pożóg – Stok – Celejów – Skowieszynek – Kazimierz Dolny, bo potem i tak utkniemy w korku…"
  a jaki ma związek z tym objazdem?
 • moderator
  obok młyna...łączy ul.Nałęczowską i Zamłynie
 • rico
  Może mi ktoś bliżej określić gdzie jest ten drugi most na Bystrej w Bochotnicy?

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę