Będzie droga w Czerniawach

Skomentuj (26)

Są środki na remont zrujnowanej drogi w Czerniawach. Projekt przebudowy drogi powiatowej nr 2528L Kazimierz Dolny – Dobre – Wilków w miejscowościach: Kazimierz Dolny, Cholewianka, Dąbrówka znalazł się na czwartym miejscu „Ostatecznej listy rankingowej wniosków o dotacje w 2014 r. w ramach "Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój".

Droga w Czerniawach jeszcze w maju tego roku przypominała ser szwajcarski. Do momentu przeprowadzenia doraźnych prac naprawczych bezpieczne z niej korzystanie było naprawdę praktycznie niemożliwe.

- Jest wielka szansa, która może się już nie powtórzyć, by na drodze łączącej Kazimierz z Dąbrówką przeprowadzić prawdziwy remont. Jednak byłaby to wspólna inwestycja powiatu puławskiego oraz gminy Kazimierz Dolny. Dodatkowo jest szansa na pozyskanie funduszy państwowych na tzw. schetynówkę. Jednak to już ostatni dzwonek, bo rok 2013 jest ostatnim, kiedy tego rodzaju fundusze można będzie pozyskać – mówił w maju tego roku radny powiatowy Marcin Pisula, gorący orędownik tego pomysłu w radzie powiatu.


Szansa okazała się na tyle realna, że dzięki staraniom gminy i powiatu puławskiego projekt „Przebudowa drogi powiatowej nr 2529L Bochotnica – Kazimierz Dolny – Uściąż na odcinku od km 4+985,00 do km 6+433,00 oraz przebudowa drogi powiatowej nr 2528L Kazimierz Dolny – Dobre – Wilków na odcinku od km 0+000,00 do km 4+453,00 w miejscowościach: Kazimierz Dolny, Cholewianka, Dąbrówka” znalazł się na czwartym miejscu „Ostatecznej listy rankingowej wniosków o dotacje w 2014 r. w ramach "Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój". Na jego realizację udało się pozyskać dotację w wysokości 1811 116,00 zł, co stanowi połowę środków na tę inwestycję. Resztę kosztów poniosą – po połowie – powiat puławski i gmina Kazimierz Dolny.

- Przebudowa będzie polegała przede wszystkim na wzmocnieniu, wyrównaniu starej nawierzchni i położeniu nowych warstw asfaltu, a tam, gdzie sytuacja będzie tego wymagała, to na poszerzeniu drogi – mówi burmistrz Kazimierza Grzegorz Dunia. – W ulicy Czerniawy poprawiona będzie kwestia odwodnienia – zmodernizowane będą rowy i przepusty. Przy drodze dla poprawienia bezpieczeństwa powstaną nowe zatoki autobusowe. Przy szkole w Dąbrówce będzie wybudowany chodnik.  Pobocza zostaną utwardzone specjalnym tłuczniem, a istniejące rowy – oczyszczone.

Droga, za której dokumentację techniczną gmina zapłaciła z własnej kasy 50 tys. zł, zostanie wyremontowana aż do granic z gminą Wilków. To łącznie blisko 6 km drogi (dokładnie 5 901 m).

- Będzie to największa inwestycja na terenie gminy od wielu, wielu lat – mówi burmistrz Kazimierza Grzegorz Dunia. –  I bardzo potrzebna. Mieszkańcy i turyści będą mieli lepsze warunki dojazdu, poprawi się bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły, Poprawi się komunikacja nie tylko w skali gminy, ale także powiatu i województwa – to jest droga na południe w kierunku powstającego na Wiśle mostu w Kamieniu.

Jest to też największa inwestycja drogowa, jaką na rok 2014 planuje powiat puławski.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (26)

 • Redakcja
  Komentarze niezwiązane z treścią powyższego artykułu zostały usunięte. Prosimy trzymać się regulaminu dyskusji.
 • zbyszek
  za co MZK bierze pieniądze skoro ja muszę chodnik sam sprzątać
 • strażak
  Nie lubię czytać głupot bo jak mam dbać o nawierzchnię obwodnicy gdzie dziury są po kolana nawierzchnia poprzecznie popękana, muldy, koleiny, że jadąc rowerem można się zabić. Sprzątać to trzeba chodnik graniczący z posesją/zamiatanie i odśnieżanie/, no ale to szczegół bo w Skowieszynku pewnie nigdy nie będzie!
 • andrew
  jak to ludzie mają sprzątać sami.Płacę podatki,prawda". pani Włodkowa bierze za to pieniądze,i co,ma nic nie robic. chyba wam sie coś pomieszało ludzie
 • szok
  Krystyna ma rację , są ulice w Kazimierzu gdzie ludzie dbają o to aby systematycznie sprzątać krawężnik i ja również nie czekam aż UM mi posprząta przy ulicy tylko regularnie zamiatam i grabię ,korona mi z tego powodu nie spadnie.Szczerze mówiąc moje oczy nigdy nie widziały żeby na Dołach ktoś sprzątał ulicę przy swojej posesji.
 • Obserwator
  Moja wiara w ludzi jest niezłomna...
  Generujcie...
  Może zróbmy taki Top10?
  Moja propozycja: remonty obiektów sakralnych.
  Dodałbym jeszcze ławki przy rynku i zamek.
  Rozważam promenadę nad Wisłą.
  I bez cienia złośliwości toalety.
  Dacie radę?
  Trzymam kciuki:)
 • pijany znad Grodarza
  @ Obserwator.
  Długo by opowiadać. Zapraszamy.
 • Obserwator
  Dobry wieczór!
  Przeczytałem komentarze Państwa i pomyślałem tak: a gdyby tak spytać Kazimierzan i turystów, co takiego wartościowego i godnego dumy wydarzyło się w infrastrukturze Kazimierza w ostatnich latach?
  No to pytam...
  Tylko bez ironii, ja poważnie pytam.
 • ola
  Krystyna urwalaś się z choinki. Czy ty wiesz, że ta nie posprzątana według ciebie ziemia to były tony namułu z wąwozów. Urząd się wypiął na pomoc mówiąc żeby się przyzwyczaić bo mieszkamy w krainie wąwozów lessowych. Jedynymi osobami odpowiedzialnymi był Powiatowy Zarząd Dróg. To oni ze sprzętem ciężkim pracowali 2-3 dni.I ty mówisz, że nic nie robimy? Powiedz, że nie robi burmistrz, gdyż nawet sąsiadów nie słucha.Nie mamy chodników, drogi za to mamy melexy, jeepy, samochody osobowe, bryczki i ludzi którzy chcą zobaczyć korzeniowy dół.
 • pijany znad Grodarza
  "Doły parę lat temu miały remont drogi ale prawdę powiedziawszy to mieszkańcy nie dbali o nią. Nie widziałam tam by ktoś sprzątał drogę wzdłuż swojej posesji.Nikt się tym nie przejmuje że do połowy jezdni leżą zwały piachu i ziemi."
  Święta prawda p.Krystyno. Kto mieszka na Dołach?
 • Kierowca Wilków - Kazimierz D.
  Droga od ul. Czerniawy aż przez cała Dąbrówkę od dawna prosi się o kapitalny remont..!! Na wiosnę 2013r na wysokości szkoły w Dąbrówce ludzie felgi pokrzywili.. Teraz trzeba trzymać kciuki by drogowcy solidnie zrobili ten odcinek drogi co jest w planach a nie tak jak nasze autostrady...!! Pozdrawiam ;)
 • krystyna
  Doły parę lat temu miały remont drogi ale prawdę powiedziawszy to mieszkańcy nie dbali o nią. Nie widziałam tam by ktoś sprzątał drogę wzdłuż swojej posesji.Nikt się tym nie przejmuje że do połowy jezdni leżą zwały piachu i ziemi.
  Przyjdźcie na Góry, zobaczycie drogę z czasów późnego Gomułki a wjazd od ulicy Zamkowej z zabytkowym brukiem z 50-siątych lat ubiegłego wieku woła o pomstę do nieba. Jak to wygląda przy świeżo odnowionym kompleksie kościelnym. Jest mi wstyd że to tak ubożuchno. Szkoda gadać tylko że żal że inni mają a u nas tyle krzyku o parę kilometrów drogi. Co mnie obchodzi droga ekspresowa, tutaj poruszamy nasze bolączki, kazimierskie, my tu mieszkamy i korzystamy z tych dróg, tu płacimy podatki i mamy uważam niewielkie wymagania.
 • ignac
  Po co jechać daleko sąsiednia gmina Wilków czy też Łaziska tam drogi gminne lepsze niż nasze powiatowe czy wojewódzkie,nie mówiąc o ul.Browarnej lub dojściu do małego Rynku gdzie można sobie zęby wybić ale jakoś burmistrz i te panie z Opola tego nie widzą lub nie chcą widzieć, a my ich też już nie chcemy widzieć!
 • Redakcja
  Niektóre wpisy zostały usunięte. Prosimy trzymać się regulaminu dyskusji.
 • Walen z Grodarza
  przejedz sie czerniawami,cholewianka,dabrowka.....i zobaczymy jaki jestes rider cos-tam,cos-tam
 • Rider on the storm
  dziekuje, wkurza mnie plaskanie dziobem na moj kraj przez jakich wicznych malkontentow, nie wysciubi nosa z zascianka mentalnie i fizycznie i truje jadem, 130 km ekspresowek oddano przed swietami w grudniu, bez zadnej pompy, uroczystych otwrac z rzadowymi delegcjami i wystepami, pach od polnocy mozna jezdzic i tyle. Procz glownych drog ekspresowych zbudowano tyle mniej waznych,krajowek, wojewodzkich, setki mostow, kraj sie zmienia wysilkiem tysiecy ludzi a taki szkalownik sobie bedzie uzywal, a tfuj! A w innym miejscu bedzie sie obrazal jako narod bo zyda zobaczyl, pajac. Dodam zainteresowanym w przyszlym roku na drogi idzie 35 miliardow, przywileje emerytalne kosztuja budzet 36 miliardow, wystarczy by zrozumiec predkosc przemian?
 • pijany znad Grodarza
  @


  Rider On The Storm
  Oczywiście masz rację. @Szok w "amoku " rozsławia autostradę Hitlera, neguje " Pokłosie"., niby broni Wystawy , co jeszcze.
  Drogi Szoku. Kiedy ostatni raz byłeś w Lublinie?. / nie pieszo/ Oszaleć można . Tylu nowych ulic, rozwiązań komunikacyjnych to ja nie widziałem od 1939 roku.
  Wykpiłeś prawdę tym :" Jim Morrison". To nie te Święta.
 • EDGAR
  ta droga to koszmar.W tym roku na wiosne obok szkoly w Dabrowce byly WYRWY a nie dziury.WSTYD
 • szok
  W całej Polsce jest ten problem od czasów powojennych , ani km dobrej drogi ..o przepraszam jest jedna nie wymagająca prac naprawczych .To droga pozostawiona nam w ''spadku''po Hitlerze .Co jak co, ale Niemcy potrafią zrobić solidne drogi.
 • Edyta Łysiak
  a my za to w Rzeczycy mamy autostradę....Ludzie się śmieją, że jedzie się łup, łup łup po dziurach, potem jest 500 metrów pięknie a dalej łup łup łup. Taka niespodzianka:)))

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę