Do Wilkowa nową drogą

Skomentuj (12)

Już niebawem rozpocznie się długo oczekiwana przebudowa drogi powiatowej wiodącej z Kazimierza Dolnego do Wilkowa. Przetarg na roboty budowlane został właśnie rozstrzygnięty.

Na remont tej drogi mieszkańcy gminy Kazimierz Dolny czekali od lat. W marcu bieżącego roku Powiatowy Zarząd Dróg w Puławach ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej w miejscowościach: Kazimierz Dolny, Cholewianka i Dąbrówka. 4 kwietnia przetarg został rozstrzygnięty. Wygrała firma ze Starachowic.

- Zakres robót obejmuje remont nawierzchni asfaltowej jezdni, przebudowę chodników, przebudowę zatok autobusowych, remont zjazdów i skrzyżowań, wymianę uszkodzonych przepustów pod zjazdami i jezdnią na nowe – czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej. -Wymagany okres gwarancji to 36 miesięcy, licząc od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy.

Kiedy rozpoczną się roboty? Zapewne w najbliższych tygodniach, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana.

- Powiatowy Zarząd Dróg przed rozpoczęciem robót powiadomi Urząd Miasta Kazimierz Dolny, jak i przewoźników publicznych o ewentualnych utrudnieniach – tłumaczy Maciej Żurawiecki, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach. - Termin realizacji tej inwestycji to 31 lipca.

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • Ab-C
  @Radio-pomojając,że jesteś obrzydliwy to centrum konferencyjno-sportowe...to "dziecko" Duni a nie forteca Szczypy,-nie jestem zwolennikiem żadnego z nich,jednak warto pisać prawdę,a nie tylko obrażać innych.
 • radio ma ryja
  Szkoda, znow nie bedzie pieniedzy na centrum konferencyjno -sportowo -aquaprakowe zwane forteca Szczypy, 2 miliony zainwestowano w dokumentacje i co? drogi teraz bedziecie remontowac zamiast myslec o stworzeniu centrum kultury fizycznej. A przecie cala Europa pragnie przybyc, pochlapac sie w basenie, pocwiczyc przysiady i zlozyc wieniec pod obeliskiem wykletych na rynku... ojojoj, tyla pieniedzy zmarnowane, tyla pieniedzy....
 • pijany znad Grodarza
  @ Szok>
  Ty od razu: " Co to za kraj". , Zapytaj co to z miasteczko?.
  Ja wiem do czego zmierzasz. A tak politycznie i o ŚMIANIU SIĘ.
  Ogladałeś " posiedzenie zespołu parlamentarnego?">
  Ja ogladałem.
  Było mi smutnoe, kiedy Pan Melak opowiadał o niegodziwości zachowań Rosjan i przedstawicieli z Polski to - Antoni Macierewicz i prokurator / po prawej stronie/ ŚMIELI SIĘ. Czyżby znali prawdę?. Jak myślisz?
 • szok
  Co to za kraj w którym nic nie poleży 5 minut bez ''opieki żandarma'' i co to za ludzie którym trzeba przypominać o sprzątaniu wokół własnego domu.
 • pijany znaed Grodarza
  Na Rynku, przy meleksach KTOŚ wybiera kostkę. Czyżby szykował sie Majdan?
  ps. Pan, który chodzi " krok w krok" za dwojgiem sprzatajacych nie widział tego?.
  Drogi Panie. Najwyższy czas wsiąść na rower i objeżdzić podległy rejon.Proszę zwrócić uwagę na pobocza dróg/ przy krawężnikach/ w rejonie i PRZYPOMNIEĆ właścicielom przyległych posesji, jaki to maja obowiazek w tym względzie.
 • kazimierzanka
  Marcin c.d. ul. Nadwiślańska w fatalnym stanie Rynek przed Urzędem za chwile się zapadnie ul. Czerniawy,Słoneczna itd
 • Marcin Gradziel
  Jedna jaskółka wiosny nie czyni.A co z drogami lokalnymi,ulica Sadowa,Puławska od rynku.i t d nie będę wymieniał reszty .Strasznie zapyziałe te ulice,pewnie za tego życia remontu człowiek się nie doczeka.
 • szok
  Dobreeee! chodnik na Euro ! a co myśleliście że Christiano Ronaldo przyjedzie się nim przechadzać ?W Polsce jak mało gdzie na świecie ''drogi są ,jakie? każdy widzi'' Był czas przywyknąć .Tylko Rosja ze swoimi bezdrożami może z nami konkurować .
 • ormo wiec
  wzbory Jadzka to moga byc na Wisle
 • jadzka
  A co z obwodnica Kazimierza Dolnego bo to chyba najgorszy odcinek drogi w województwie droga jest tak zdewastowana,że pękają budynki mimo naszych interwencji nic się w tym kierunku nie robi chyba będziemy zmuszeni sprawę przekazać do prokuratury.
  Przed Euro wkupiono tereny pod budowę chodnika i poszerzenie drogi wykonano dokumentacje i nic do tej pory się nie dzieje jest tylko ogromny ruch ciężkich pojazdow,ktore woza beton na most w Kamieniu i dalej dewastują droge ale kogo to obchodzi przecież wzbory niedługo.....
 • szok
  Kraj trzeciego świata .To co w kraju cywilizowanym jest normą u nas staje się sensacją godną opisu w mediach .Drogę zrobią ,zobaczymy jakiej jakości, bo wątpię żeby przypominała europejskie autostrady.
 • Anna
  uwierze jak zobcze

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę