Do Wilkowa nową drogą

Skomentuj (12)

Już niebawem rozpocznie się długo oczekiwana przebudowa drogi powiatowej wiodącej z Kazimierza Dolnego do Wilkowa. Przetarg na roboty budowlane został właśnie rozstrzygnięty.

Na remont tej drogi mieszkańcy gminy Kazimierz Dolny czekali od lat. W marcu bieżącego roku Powiatowy Zarząd Dróg w Puławach ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej w miejscowościach: Kazimierz Dolny, Cholewianka i Dąbrówka. 4 kwietnia przetarg został rozstrzygnięty. Wygrała firma ze Starachowic.

- Zakres robót obejmuje remont nawierzchni asfaltowej jezdni, przebudowę chodników, przebudowę zatok autobusowych, remont zjazdów i skrzyżowań, wymianę uszkodzonych przepustów pod zjazdami i jezdnią na nowe – czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej. -Wymagany okres gwarancji to 36 miesięcy, licząc od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy.

Kiedy rozpoczną się roboty? Zapewne w najbliższych tygodniach, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana.

- Powiatowy Zarząd Dróg przed rozpoczęciem robót powiadomi Urząd Miasta Kazimierz Dolny, jak i przewoźników publicznych o ewentualnych utrudnieniach – tłumaczy Maciej Żurawiecki, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach. - Termin realizacji tej inwestycji to 31 lipca.

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • Ab-C
  @Radio-pomojając,że jesteś obrzydliwy to centrum konferencyjno-sportowe...to "dziecko" Duni a nie forteca Szczypy,-nie jestem zwolennikiem żadnego z nich,jednak warto pisać prawdę,a nie tylko obrażać innych.
 • radio ma ryja
  Szkoda, znow nie bedzie pieniedzy na centrum konferencyjno -sportowo -aquaprakowe zwane forteca Szczypy, 2 miliony zainwestowano w dokumentacje i co? drogi teraz bedziecie remontowac zamiast myslec o stworzeniu centrum kultury fizycznej. A przecie cala Europa pragnie przybyc, pochlapac sie w basenie, pocwiczyc przysiady i zlozyc wieniec pod obeliskiem wykletych na rynku... ojojoj, tyla pieniedzy zmarnowane, tyla pieniedzy....
 • pijany znad Grodarza
  @ Szok>
  Ty od razu: " Co to za kraj". , Zapytaj co to z miasteczko?.
  Ja wiem do czego zmierzasz. A tak politycznie i o ŚMIANIU SIĘ.
  Ogladałeś " posiedzenie zespołu parlamentarnego?">
  Ja ogladałem.
  Było mi smutnoe, kiedy Pan Melak opowiadał o niegodziwości zachowań Rosjan i przedstawicieli z Polski to - Antoni Macierewicz i prokurator / po prawej stronie/ ŚMIELI SIĘ. Czyżby znali prawdę?. Jak myślisz?
 • szok
  Co to za kraj w którym nic nie poleży 5 minut bez ''opieki żandarma'' i co to za ludzie którym trzeba przypominać o sprzątaniu wokół własnego domu.
 • pijany znaed Grodarza
  Na Rynku, przy meleksach KTOŚ wybiera kostkę. Czyżby szykował sie Majdan?
  ps. Pan, który chodzi " krok w krok" za dwojgiem sprzatajacych nie widział tego?.
  Drogi Panie. Najwyższy czas wsiąść na rower i objeżdzić podległy rejon.Proszę zwrócić uwagę na pobocza dróg/ przy krawężnikach/ w rejonie i PRZYPOMNIEĆ właścicielom przyległych posesji, jaki to maja obowiazek w tym względzie.
 • kazimierzanka
  Marcin c.d. ul. Nadwiślańska w fatalnym stanie Rynek przed Urzędem za chwile się zapadnie ul. Czerniawy,Słoneczna itd
 • Marcin Gradziel
  Jedna jaskółka wiosny nie czyni.A co z drogami lokalnymi,ulica Sadowa,Puławska od rynku.i t d nie będę wymieniał reszty .Strasznie zapyziałe te ulice,pewnie za tego życia remontu człowiek się nie doczeka.
 • szok
  Dobreeee! chodnik na Euro ! a co myśleliście że Christiano Ronaldo przyjedzie się nim przechadzać ?W Polsce jak mało gdzie na świecie ''drogi są ,jakie? każdy widzi'' Był czas przywyknąć .Tylko Rosja ze swoimi bezdrożami może z nami konkurować .
 • ormo wiec
  wzbory Jadzka to moga byc na Wisle
 • jadzka
  A co z obwodnica Kazimierza Dolnego bo to chyba najgorszy odcinek drogi w województwie droga jest tak zdewastowana,że pękają budynki mimo naszych interwencji nic się w tym kierunku nie robi chyba będziemy zmuszeni sprawę przekazać do prokuratury.
  Przed Euro wkupiono tereny pod budowę chodnika i poszerzenie drogi wykonano dokumentacje i nic do tej pory się nie dzieje jest tylko ogromny ruch ciężkich pojazdow,ktore woza beton na most w Kamieniu i dalej dewastują droge ale kogo to obchodzi przecież wzbory niedługo.....
 • szok
  Kraj trzeciego świata .To co w kraju cywilizowanym jest normą u nas staje się sensacją godną opisu w mediach .Drogę zrobią ,zobaczymy jakiej jakości, bo wątpię żeby przypominała europejskie autostrady.
 • Anna
  uwierze jak zobcze

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę