Farny (video)

zobacz więcej (7)

Kazimierska Fara podczas wczorajszego koncertu „Farny”, z którym wystąpili gwiazda nowojorskiej Metropolitan Opera i wielu innych światowych scen muzycznych Małgorzata Walewska i wirtuoz organów Robert Grudzień, była wypełniona po brzegi. Oklaskom nie było końca.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w sobotę wieczorem przeniósł się do wnętrza kazimierskiej Fary. Na stopniach prezbiterium wystąpiła słynna polska mezzosopranistka Małgorzata Walewska, a za klawiaturą zabytkowych organów Liliusza zasiadł wirtuoz tego instrumentu Robert Grudzień.

 

I popłynęły utwory barokowe i romantyczne, z twórczości Pergolesiego, Haendla, Francka Schuberta, Gounoda, a także nastrojowe kompozycje samego Roberta Grudnia. Piękny głos Małgorzaty Walewskiej oraz doskonałość wykonania sprawiły, że oklaskom nie było końca. Nie obyło się więc bez bisów, także wykonanych przez artystkę a’capella.


Po koncercie Małgorzata Walewska oraz Robert Grudzień w zakrystii kościoła farnego podpisywali egzemplarze płyty „Farny”, nagranej w roku ubiegłym właśnie w kazimierskiej farze i promowanej tu prawie równo rok później.

 

Fot. Mateusz Stachyra

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę