Aktualności dla "Ewa Wolna"

Wystawy i spektakle, spotkania i biesiady, koncerty i filmy, warsztaty i kiermasze, spacery po Kazimierzu i zwiedzanie Miasteczka. Aktorka Małgorzata Pieńkowska, pisarka Anna Wysocka – Kalkowska i cała plejada nie mniej uzdolnionych kazimierzanek, czyli dwa babskie dni w Kazimierzu nad Wisłą. Kazimierz bywa Kobietą! Szczególnie wiosną!

...Najpierw swoją niewiernością zabił moją miłość, a potem, wiernością, powrotem do domu, odebrał Zazdrość, i życie straciło w ogóle smak i emocje... Czym jest zazdrość? Jaką definicję tego uczucia przedstawia spektakl „Zazdrość” w wykonaniu kazimierzanek?

Po dwuletniej przerwie w klasztorze w Święto Trzech Króli znowu wystawiono Jasełka Kazimierskie.

Rajdy młodzieży szkolnej, gry terenowe, widowisko plenerowe, wystawy i wykłady – to tylko niektóre punkty z przygotowanego programu obchodów 150 rocznicy Powstania Styczniowego. Inauguracja obchodów w Kazimierzu będzie miała miejsce 20 stycznia, w niedzielę.

Kolorowe stroje, piękne anielskie skrzydła oraz tradycyjne polskie kolędy wypełniły w Święto Trzech Króli klasztor ojców reformatów. A wszystko to za sprawą „Pastorałki” – spektaklu przygotowanego przez mieszkańców Kazimierza Dolnego.

Odkąd na Trzech Króli mamy w kalendarzu czerwoną kartkę, w Kazimierzu to święto traktowane jest szczególnie uroczyście. W tym roku zobaczymy w nowej odsłonie „Pastorałkę” w wykonaniu przedstawicieli społeczności kazimierskiej. A w wigilię święta przejdziemy uliczkami Miasteczka I Kazimierskim Orszakiem Trzech Króli.

Sprawa budowy Centrum Sztuki Audiowizualnej od samego początku okazała się być bardzo kontrowersyjna. Przede wszystkim ze względu na lokalizację. Jednak od sierpnia Rada Miejska nie podjęła żadnej decyzji odnośnie tej inwestycji. Dlatego też zwołano Sesję Nadzwyczajną. Co zdecydowano?

Przed sklepem jubilera

"Przed sklepem jubilera" to tytuł dramatu Karola Wojtyły, który przedstawiony został w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów. Autorką adaptacji i reżyserem jest Ewa Wolna.

Długie i burzliwe dyskusje wśród radnych oraz spotkanie z mieszkańcami Kazimierza Dolnego nie przyniosły efektów. W sprawie Centrum Sztuki Audiowizualnej, które miałoby powstać w kazimierskich kamieniołomach nadal nie ma żadnej decyzji.

Sprawa Centrum Sztuki Audiowizualnej, które miałoby powstać w kamieniołomach w Kazimierzu Dolnym wzbudziła wielkie emocje. Po wielu długich godzinach rozmów, kazimierscy radni zdecydowali, że konieczne jest spotkanie informacyjne z mieszkańcami.

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zbliża się coraz większymi krokami. Powoli wszystko dopinane jest na przysłowiowy „ostatni guzik”, zarówno przez Urząd Miasta, jak i Stowarzyszenie Dwa Brzegi.

Sprzedaż nieruchomości należących do miasta zawsze budzi emocje. Tym razem – na sesji Rady Miejskiej 28 kwietnia – było podobnie. Kazimierscy radni mieli więc trudny orzech do zgryzienia.

Rusza kolejna edycja „Paszportów Republiki Globu”, programów edukacyjnych dla młodzieży w Domu Kuncewiczów. Nazwa cyklu, który zapoczątkowano w roku 2007, nawiązuje do tytułu książki Jerzego Kuncewicza z roku 1938. Na pytanie „Po co komu paszport w strefie Schengen?” odpowiadamy: w Kuncewiczówce rozdają paszporty do krainy muz.

Święto Trzech Króli w Kazimierzu miało w tym roku w Kazimierzu wyjątkowy charakter. Nie tylko dlatego, że po raz pierwszy od pięćdziesięciu lat był to dzień wolny od pracy. Tego wieczoru w dwóch kazimierskich świątyniach miały miejsce wydarzenia kulturalne kończące okres Świąt Bożego Narodzenia: koncert kolęd „Affabre Concinui” i „Pastorałka” Leona Schillera w wykonaniu miejscowego środowiska artystycznego.

Pokaż stopkę