Zazdrość po kazimiersku

Skomentuj (2)

...Najpierw swoją niewiernością zabił moją miłość, a potem, wiernością, powrotem do domu, odebrał Zazdrość, i życie straciło w ogóle smak i emocje... Czym jest zazdrość? Jaką definicję tego uczucia przedstawia spektakl „Zazdrość” w wykonaniu kazimierzanek?

...Najpierw swoją niewiernością zabił moją miłość, a potem, wiernością, powrotem do domu, odebrał Zazdrość, i życie straciło w ogóle smak i emocje.....Niech się Pani umówi z moim mężem jeszcze, choć raz, może znów poczuję cokolwiek...

Czym jest zazdrość? Jaką definicję tego uczucia przedstawia spektakl „Zazdrość” w wykonaniu kazimierzanek?


Tradycją stały się kazimierskie przedstawienia bożonarodzeniowe na Trzech Króli. Barwne rozśpiewane wydarzenia artystyczne i towarzyskie. Tym bardziej ciekawi spektakl „Zazdrość” oparty na sztuce współczesnej niemieckojęzycznej pisarki Esther Vilar „Zazdrość na trzy faksy” wyreżyserowany przez Ewę Wolną. W sztuce tej zobaczymy trzy kobiety – sąsiadki: pięćdziesięcioletnią prawniczkę Helen (Jolanta Brennenstuhl z pensjonatu Noce i Dnie), czterdziestoletnią architekt Yanę (Izabela Lenart z pensjonatu Wiatrakowo) oraz dwudziestopięcioletnią studentkę hinduistyki Iris (Jagna Badowska, architekt). Łączy ich – chociaż początkowo o sobie nawzajem  nie wiedzą – miłość do tego samego mężczyzny (Jacek Kwiatkowski, artysta malarz z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki), który jest mężem najstarszej z nich, oraz… zazdrość.

Kobiety walczą o niego na wszelkie możliwe sposoby. Z którą z nich on zostanie? Czym jest tytułowa zazdrość? Czy naprawdę miłość jest niczym w porównaniu z zazdrością – jak twierdzi Esther Vilar?


Spektakl „Zazdrość” odbędzie się 7 marca o godzinie 18.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki w ramach cyklu wydarzeń ósmomarcowych „Kazimierz bywa Kobietą”. Wstęp wolny.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • krystyna
    Gratuluję ...uważam że spektakl był całkiem niezły, właściwie nie odczułam tego że aktorzy są amatorami i gdyby było trochę więcej miejsca na inscenizacje i scenografię to nie można by się było niczego czepić a moje czepianie się warunków lokalowych nie przynosi ujmy twórcom tego spektaklu. Gratuluję!!Miejmy nadzieję że w budującej się szkole będzie duża aula która może być w przyszłości wykorzystana do takich imprez.
  • Sułek
    No to wielkie wyzwanie! Pamiętam ten spektakl z Teatru Telewizji sprzed kilkunastu lat w reżyserii Krystyny Jandy - naprawdę świetny!
    W roli naszej Jolanty - Krystyna Janda, Izy - Dorota Segda, a pani Jagny - Maria Seweryn. Jacek Kwiatkowski zagra tę samą rolę co Jan Englert.
    Nie odmówię sobie obejrzenia!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę