Aktualności dla "Dorota Seweryn-Puchalska"

W Muzeum Nadwiślańskim, w Galerii Wystaw Czasowych otwarta została nowa wystawa zatytułowana „Znaczenie miejsca. Strzemiński, Stażewski, Łunkiewicz-Rogoyska”.
W Galerii Wystaw Czasowym Muzeum Nadwiślańskiego otwarta została wystawa prac Ryszarda Hungera zatytułowana „Znaczenie miejsca”. Wystawa jest jednym z wydarzeń towarzyszących 14. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
Zakończył się pierwszy etap konkursu Kuriera Lubelskiego na Osobowość Roku 2019. Wśród zwycięzców są osoby związane z Kazimierzem Dolnym.
W Galerii Wystaw Czasowych w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym otwarta została wystawa poświęcona twórczości, ale także życiu artysty niezwykle ważnego dla nadwiślańskiego Miasteczka - „Andrzej Siemiński. Duch i miejsce”.
Trwa głosowanie w prowadzonym przez Kurier Lubelski konkursie Osobowość Roku 2019. Wśród nominowanych są osoby związane z Kazimierzem Dolnym. Czy zwyciężą? Głosujmy!

Dzieła czołowych artystów, takich jak Wyczółkowski, Mehoffer, Malczewski, Fałat, Hofman, Weiss, nigdy wcześniej nie prezentowane publicznie zobaczymy na najnowszej wystawie w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym. Wernisaż zaplanowano na najbliższą sobotę.

Jeszcze przez dwa tygodnie w Muzeum Nadwiślańskim oglądać możemy wystawę prac Tadeusza Michalaka. Co sam twórca mówi o prezentowanych tam pracach? Skąd czerpał inspiracje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było poznać podczas spotkania autorskiego. 

„Tadeusz Michalak. Realista czy wizjoner?” – wystawę prac Tadeusza Michalaka pod takim tytułem otwarto w sobotę w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym. Ekspozycja trwa równoległe z wystawą prac Antoniego Michalaka na Zamku Lubelskim.

W Kamienicy Celejowskiej otwarta została wystawa malarstwa Michała Smółki zatytułowana „Światło i kolor”. Wydarzenie to rozpoczyna cykl wystaw prezentujących artystów kreujących obecne życie artystyczne Kazimierza Dolnego.

W ostatnią niedzielę w Kamienicy Celejowskiej odbył się wernisaż wystawy jednego z największych polskich artystów – Wojciecha Fangora. Wystawa nosząca tytuł „Niespodziewane konteksty” poświęcona jest zagadnieniu przestrzeni w sztuce.

Jak sam mówi, w Kazimierzu znalazł się tak, jak każdy inny młody człowiek pod koniec lat 60 – przypadkiem. Ten przypadek przerodził się jednak w fascynację i pasję, która trwa do dziś. Krzysztof Krzyr Raczyński, bo o nim mowa, był gościem sobotniego spotkania w Muzeum Nadwiślańskim.

Pokaż stopkę