Andrzej Siemiński. Duch i miejsce

zobacz więcej (17)

W Galerii Wystaw Czasowych w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym otwarta została wystawa poświęcona twórczości, ale także życiu artysty niezwykle ważnego dla nadwiślańskiego Miasteczka - „Andrzej Siemiński. Duch i miejsce”.
W Muzeum Nadwiślańskim otwarta została pierwsza wystawa w tym roku. Wystawa szczególna, bo poświęcona twórczości artysty mocno związanego z Kazimierzem. Malarza, który zupełnie niedawno spacerował kazimierskimi uliczkami. Który wydarzenia z codziennego kazimierskiego życia przenosił na płótno. Dziś spacerując po Galerii Wystaw Czasowych możemy podziwiać kazimierskie zaułki, budynki i ulice. Możemy poczuć radość bijącą z niektórych prac, ale także smutek, samotność i tęsknotę. Wszystko to zaprezentowane jest na retrospektywnej wystawie pt. „Andrzej Siemiński. Duch i miejsce”.
- To jest jeden z tych artystów, którzy tworzą tożsamość miejsca. Tożsamość Kazimierza – mówi Dorota Seweryn – Puchalska, kierownik oddziału Kamienica Celejowska, kurator wystawy. - Bez tych artystów tożsamości Kazimierza by nie było. Ekspozycja jest bardzo osobista, jeżeli chodzi o Andrzeja Siemińskiego. Ale na tej wystawie zatraca się taka granica pomiędzy osobowością artysty, jako człowieka i osobowością artysty, jako artysty. To wszystko się łączy, ponieważ jego prace były niezwykle osobiste, czasem nawet intymne. To był zapis jego świata zewnętrznego, ale przede wszystkim jego duchowości i tego co nosił w środku, ze swoimi lękami, nadziejami i tym co go spotka później, dalej, w wieczności.
Fragment wernisażu zobaczyć można na Facebooku. Natomiast wystawę pt. „Andrzej Siemiński. Duch i miejsce” oglądać można w Galerii Wystaw Czasowych w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym do połowy kwietnia 2020 roku w godzinach pracy muzeum.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2024. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę