Andrzej Siemiński. Duch i miejsce

zobacz więcej (17)

W Galerii Wystaw Czasowych w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym otwarta została wystawa poświęcona twórczości, ale także życiu artysty niezwykle ważnego dla nadwiślańskiego Miasteczka - „Andrzej Siemiński. Duch i miejsce”.
W Muzeum Nadwiślańskim otwarta została pierwsza wystawa w tym roku. Wystawa szczególna, bo poświęcona twórczości artysty mocno związanego z Kazimierzem. Malarza, który zupełnie niedawno spacerował kazimierskimi uliczkami. Który wydarzenia z codziennego kazimierskiego życia przenosił na płótno. Dziś spacerując po Galerii Wystaw Czasowych możemy podziwiać kazimierskie zaułki, budynki i ulice. Możemy poczuć radość bijącą z niektórych prac, ale także smutek, samotność i tęsknotę. Wszystko to zaprezentowane jest na retrospektywnej wystawie pt. „Andrzej Siemiński. Duch i miejsce”.
- To jest jeden z tych artystów, którzy tworzą tożsamość miejsca. Tożsamość Kazimierza – mówi Dorota Seweryn – Puchalska, kierownik oddziału Kamienica Celejowska, kurator wystawy. - Bez tych artystów tożsamości Kazimierza by nie było. Ekspozycja jest bardzo osobista, jeżeli chodzi o Andrzeja Siemińskiego. Ale na tej wystawie zatraca się taka granica pomiędzy osobowością artysty, jako człowieka i osobowością artysty, jako artysty. To wszystko się łączy, ponieważ jego prace były niezwykle osobiste, czasem nawet intymne. To był zapis jego świata zewnętrznego, ale przede wszystkim jego duchowości i tego co nosił w środku, ze swoimi lękami, nadziejami i tym co go spotka później, dalej, w wieczności.
Fragment wernisażu zobaczyć można na Facebooku. Natomiast wystawę pt. „Andrzej Siemiński. Duch i miejsce” oglądać można w Galerii Wystaw Czasowych w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym do połowy kwietnia 2020 roku w godzinach pracy muzeum.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę