Osobowość Roku 2019: Mariusz Płoszaj - Mazurek!

Zakończył się pierwszy etap konkursu Kuriera Lubelskiego na Osobowość Roku 2019. Wśród zwycięzców są osoby związane z Kazimierzem Dolnym.
Zakończył się powiatowy etap konkursu prowadzonego przez Kurier Lubelski Osobowość Roku 2019. Osoby związane z Kazimierzem startowały w dwóch kategoriach Kultura i  Działalność społeczna i charytatywna.
W głosowaniu internautów w powiecie puławskim zwyciężył prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki Mariusz Płoszaj-Mazurek – nominowany za prezesurę Kazimierskiej Konfraterni Sztuki - stowarzyszenia malarzy i artystów powstałego w 2000 roku. Odpowiedzialny za rozwój stowarzyszenia, organizacje wielu wystaw i duży wpływ na życie kulturalne Kazimierza Dolnego. Uzyskał 530 głosów. Na drugim miejscu uplasował się wokalista zespołu Dziady Kazimierskie Włodzimierz Dembowski – nominowany za promowanie Kazimierza Dolnego i organizację festiwalu Kazimiernikejszyn (488 głosów), a na trzecim kierownik oddziału Kamienica Celejowska w Muzeum Nadwiślańskim Dorota Seweryn – Puchalska – nominowana za organizowanie popularnych wystaw, promowanie Kazimierza Dolnego, bycie specjalistką wybitnej klasy od kolonii artystycznych (228 głosów).
Startujący  w kategorii działalność społeczna i charytatywna działacz społeczny Aleksander Adamski – nominowany za działania na rzecz ochrony przyrody w Kazimierzu Dolnym w tym obrony wąwozów, współorganizator ogólnopolskiej akcji i petycji przeciwko utwardzaniu wąwozu Czarnego, uplasował się na trzeciej pozycji z 27 głosami.

Kolejny etap głosowania w wojewódzkim finale plebiscytu Osobowość Roku 2019 rozpocznie się w piątek, 21 lutego. Termin został przesunięty o tydzień z powodu ataku hakerskiego.
- Problemy wynikają z ataku technologicznego przeprowadzonego w środę 12 lutego na nasze serwisy internetowe przez nieznanych sprawców i powodowały ich okresową niedostępność. Podjęliśmy już przewidziane w prawie działania mające na celu ustalenie i ukaranie sprawców (zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa). Zapewniamy jednocześnie, że atak nie miał wpływu na bezpieczeństwo danych użytkowników – napisał w specjalnym komunikacie wydawca "Kuriera Lubelskiego".

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę