Osobowość Roku 2019: Mariusz Płoszaj - Mazurek!

Zakończył się pierwszy etap konkursu Kuriera Lubelskiego na Osobowość Roku 2019. Wśród zwycięzców są osoby związane z Kazimierzem Dolnym.
Zakończył się powiatowy etap konkursu prowadzonego przez Kurier Lubelski Osobowość Roku 2019. Osoby związane z Kazimierzem startowały w dwóch kategoriach Kultura i  Działalność społeczna i charytatywna.
W głosowaniu internautów w powiecie puławskim zwyciężył prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki Mariusz Płoszaj-Mazurek – nominowany za prezesurę Kazimierskiej Konfraterni Sztuki - stowarzyszenia malarzy i artystów powstałego w 2000 roku. Odpowiedzialny za rozwój stowarzyszenia, organizacje wielu wystaw i duży wpływ na życie kulturalne Kazimierza Dolnego. Uzyskał 530 głosów. Na drugim miejscu uplasował się wokalista zespołu Dziady Kazimierskie Włodzimierz Dembowski – nominowany za promowanie Kazimierza Dolnego i organizację festiwalu Kazimiernikejszyn (488 głosów), a na trzecim kierownik oddziału Kamienica Celejowska w Muzeum Nadwiślańskim Dorota Seweryn – Puchalska – nominowana za organizowanie popularnych wystaw, promowanie Kazimierza Dolnego, bycie specjalistką wybitnej klasy od kolonii artystycznych (228 głosów).
Startujący  w kategorii działalność społeczna i charytatywna działacz społeczny Aleksander Adamski – nominowany za działania na rzecz ochrony przyrody w Kazimierzu Dolnym w tym obrony wąwozów, współorganizator ogólnopolskiej akcji i petycji przeciwko utwardzaniu wąwozu Czarnego, uplasował się na trzeciej pozycji z 27 głosami.

Kolejny etap głosowania w wojewódzkim finale plebiscytu Osobowość Roku 2019 rozpocznie się w piątek, 21 lutego. Termin został przesunięty o tydzień z powodu ataku hakerskiego.
- Problemy wynikają z ataku technologicznego przeprowadzonego w środę 12 lutego na nasze serwisy internetowe przez nieznanych sprawców i powodowały ich okresową niedostępność. Podjęliśmy już przewidziane w prawie działania mające na celu ustalenie i ukaranie sprawców (zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa). Zapewniamy jednocześnie, że atak nie miał wpływu na bezpieczeństwo danych użytkowników – napisał w specjalnym komunikacie wydawca "Kuriera Lubelskiego".

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę