Aktualności dla "budowa szkoły w Kazimierzu"

Dobiegają końca prace przy budowie nowej szkoły w Kazimierzu. Budynek jest już wysprzątany i czeka na odbiór. Do końca mają uporządkowany zostanie teren wokół. Czy młodzież wejdzie do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym?

Od wtorku 24 maja Coprosa Polska nie jest już wykonawcą budowy kazimierskiej szkoły. Kto w takim razie dokończy tę inwestycję?

Trwa 43. sesja Rady Miejskiej. Ważą się losy budowanej szkoły. Dotychczasowemu wykonawcy gmina wypowiedziała umowę.

Po roku prokuratora umorzyła śledztwo w sprawie budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym, a dokładniej w sprawie przetargu związanego z tą inwestycją.

Prace w szkole są w zasadzie na ukończeniu, bo i czas przewidziany w umowie na zakończenie prac dobiega końca.

Co nowego na Szkolnej?

W nowej szkole meble już czekają na uczniów. Jest przestrzennie. Jest pieknie. Ale wciąż pusto.

Batalia o łącznik

Podczas wczorajszego spotkania dotyczącego budowy szkoły w Kazimierzu przy przygotowanym długim stole dla przedstawicieli projektanta i wykonawcy oraz władz miasta zasiadły... tylko trzy osoby.

Pierwszy szkolny dzwonek już dawno rozszedł się echem. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum nadal uczą się w kontenerach. A co słychać w budynku szkoły?

O szkole na komisji

Nowy rok szkolny tuż tuż. Dzieci i młodzież z Kazimierza Dolnego kolejny raz rozpoczną go w szkole kontenerowej. To ma być ostatnie pół roku. W styczniu 2018 otwarta zostanie nowa szkoła. Oby.

„NIK ocenia, że zadanie inwestycyjne „Budowa szkoły w Kazimierzu Dolny” nie zostało należycie przygotowane i było realizowane niezgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym i pozwoleniem na budowę udzielonym w 2013 r. przez Starostę Puławskiego.” Tak Najwyższa Izba Kontroli zaczyna swoje „Wystąpienie pokontrolne”, które niedawno pojawiło się w Internecie.

Ostatnio wokół szkoły dużo jest szumu, dużo niepewności. Pozytywne informacje są takie, że prace na budowie znowu ruszyły.

Gdzie uczniowie kazimierskiej podstawówki i gimnazjum będą się uczyć po wakacjach? Spora część czwartkowej sesji Rady Miejskiej poświęcona została na dyskusję dotyczącą siedziby Gminnego Zespołu Szkół.

Jak o szkole nie było słychać w ogóle, tak teraz temat ten jest podnoszony na szczeblach władz gminnych prawie codziennie. Po poniedziałkowym spotkaniu w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza z przedstawicielami starostwa, także w Koszczycu miało miejsce spotkanie burmistrza z radnymi, którym przedstawił problemy związane zarówno z budową szkoły jak plany co do dalszej nauki w szkole kontenerowej.

W spotkaniu, na które nie wpuszczono mediów, uczestniczyli starosta, burmistrz, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, obaj dyrektorzy Gminnego Zespołu Szkół – nowo wybrany i ustępujący, przedstawiciele radnych i rodziców. Rozmowy toczyły się blisko dwie godziny. Na jaki dokładnie temat?

Tematem, który zdominował wczorajszą sesję Rady Miejskiej, był temat szkoły. Pytania mieli zarówno radni, jak i rodzice, którzy wraz z nauczycielami Gminnego Zespołu Szkół zgromadzili się bardzo licznie w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki, gdzie odbywały się obrady.

Spotkanie trójstronne pomiędzy przedstawicielami inwestora, głównego wykonawcy i głównego projektanta na temat sytuacji na budowie szkoły w Kazimierzu było bardzo burzliwe. Zakończyło się po blisko czterech  godzinach.

Budynek szkoły w Kazimierzu pięknieje z dnia na dzień. Pytanie: kiedy będzie można z niej korzystać, na razie pozostaje bez odpowiedzi.

Szkoła w prokuraturze

Szkoła w prokuraturze. I nie chodzi tu wcale o wycieczkę szkolną, zwłaszcza, ze trwają ferie. To nie dzieci przyjrzą się pracy prokuratora w ramach doradztwa zawodowego. To prokurator przyjrzy się szkole – a dokładnie budowie szkoły w Kazimierzu Dolnym.

Zanim wejdą tu uczniowie, w Grodarzu upłynie jeszcze sporo wody, ale trzeba powiedzieć jasno: budowa szkoły dobiega końca. Jak zmieni się wtedy organizacja oświaty w gminie Kazimierz?

Burmistrz Kazimierza Dolnego informuje, że w okresie od 27 czerwca do 2 lipca w związku z budową przyłączy kanalizacji sanitarnej i deszczowej do realizowanego budynku szkoły nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Lubelskiej i ulicy Szkolnej w Kazimierzu Dolnym.

Pokaż stopkę