Szkoła w prokuraturze

Skomentuj (7)

Szkoła w prokuraturze. I nie chodzi tu wcale o wycieczkę szkolną, zwłaszcza, ze trwają ferie. To nie dzieci przyjrzą się pracy prokuratora w ramach doradztwa zawodowego. To prokurator przyjrzy się szkole – a dokładnie budowie szkoły w Kazimierzu Dolnym.

Najpierw wybuch szkoły, potem tułaczka dzieci i nauczycieli po okolicznych szkołach z plebanią włącznie, nauka w kontenerach, w końcu budowa nowego gmachu. I kiedy wydawałoby się sprawa zmierza do zakończenia, pojawia się prokurator. Czy rzeczywiście 1 września tego roku zabrzmi pierwszy dzwonek w nowej szkole w Kazimierzu?

Budowie szkoły przyjrzy się prokurator. W ubiegłym tygodniu do Puławskiej Prokuratury Rejonowej wpłynęły dokumenty wskazujące na nieprawidłowości przy przygotowaniu i realizacji tej inwestycji w roku 2014. Po wstępnej analizie sprawa ta została przekazana do Lublina do Prokuratury Okręgowej.  W jakim kierunku będzie prowadzone śledztwo?

- Dotyczy to wstępnie przyjętej kwalifikacji z art. 305 § 2 Kodeksu Karnego, który mówi, że kto w związku z publicznym przetargiem przemilcza istotne okoliczności mające znaczenie dla zawarcia umowy będącej przedmiotem przetargu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 – mówi prokurator Piotr Sitarski z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Dopiero po analizie materiału dowodowego przez jednego z naczelników wydziałów śledczych będzie jasne, czy ta kwalifikacja będzie podtrzymana, czy też przyjęta inna. Może też zaistnieć potrzeba uzupełnienia tego materiału.

Wkrótce zapadnie też decyzja o tym, gdzie ta sprawa będzie rozpatrywana: czy będzie prowadzona na szczeblu Prokuratury Okręgowej w Lublinie, czy wróci do Puław do Prokuratury Rejonowej.

Pytań wiele. A kto odpowie na pytanie: kiedy do szkoły wejdą dzieci?

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • jan
  Ja nie tęsknię...
 • E.S
  Dzisiaj " wielki dzień"dla Aneryki.Donald Trump od dzisiaj prezydentem USA.
  Retoryka Kowalskiego do złudzen
  ia podobna.Populistyczne hasełka
  zbierają żniwo.Smutne to ale Kowalski dominuje.Niestety inwerycje miejskie tak naprawdę ukazują ponury obraz rzeczywistości.Sprawa szkoły to kwintesencja nie tyle korupcji co dziecinnej wiedzy i odpowiedzialności burmistrzów ostatnich lat.Wszyscy zatęskniliśmy za p.Szczypą.
 • obserwator
  Trochę to śmieszne albo dziwne ale okazuje się że teorie spiskowe Janusza Kowalskiego stają się faktem.
  • Zofia
   "wpłynęły dokumenty wskazujące na nieprawidłowości" to dopiero analiza tychże dokumentów, podesłanych zapewne przez kolejnego "życzliwego" a nie teoria spiskowa wg. "J.K. i wszystko jasne"
 • jan
  Zenek Ty chyba już jesteś w kaftanie w wariatkowie....
 • Pan Zenek wesoły sanitariusz
  po co komu ten moloch...
  • Ulka-Kazimierz
   Dobre pytanie. Ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że już stoi - prawie. Trzeba więc postawić pytanie inaczej: co z tym teraz dalej? Inaczej - to, co jest, zmarnieje niechybnie :-(

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę