Co nowego w temacie szkoły?

Skomentuj (4)

zobacz więcej (18)

Prace w szkole są w zasadzie na ukończeniu, bo i czas przewidziany w umowie na zakończenie prac dobiega końca.

W Kazimierzu ferie, szkoła kontenerowa pusta i cicha, ale w nowym budynku praca wre. W niektórych klasopracowniach uwijają się tynkarze i malarze: usuwają usterki zauważone podczas prac odbiorowych wewnątrz budynku.

Szklany łącznik, o który toczyły się boje pomiędzy wykonawcą a projektantem, w końcu stał się faktem. Wewnątrz i na zewnątrz jeszcze trwają prace, ale w zasadzie jest już gotowy, chociaż rusztowania wokół niego jeszcze stoją. 

Skarpa za szkołą także jest już gotowa, teren nad nią zabezpieczono siatką, którą z czasem pokryje roślinność. Pomiędzy skarpą a budynkiem szkoły układana jest kostka. 

Uporządkowano też teren na działce sąsiadującej ze szkołą od strony wschodniej. Użyczenie tego terenu na potrzeby budowy znacznie ułatwiło prowadzenie prac przy wzmacnianiu skarpy od wschodniego skrzydła szkoły. Działkę od szkoły na nowo dzieli ogrodzenie. Teraz pozostaje tylko oczekiwanie na wiosnę – wtedy będzie można wprowadzić nasadzenia, by w czasem wszystko wróciło tu do normy.
Na zagospodarowanie czeka natomiast teren wokół kapliczki, którą udało się zachować na swoim miejscu. W stosunku jednak do pierwotnego projektu zakładającego jej przesunięcie, trzeba było na nowo sporządzić projekty techniczne i architektoniczne tego miejsca i na nowo wystąpić o pozwolenie na budowę. 

Wszystkie prace przy budowie szkoły mają się tu zakończyć z końcem marca.

Kiedy dzieci wejdą do nowej szkoły? Burmistrz jest ostrożny w podawaniu konkretnych terminów. Wykonawca z końcem marca powinien zejść z budowy. Kiedy zakończą się odbiory budynku i wydane zostanie pozwolenie na użytkowanie, szkoła zostanie oddana tym, dla których jest budowana.  

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • ????
  www racja Tylko czy dostanie pozwolenie na użytkowanie. Burmistrz i podlegli urzędnicy zdaje się papierologię muszą mieć mocno niekompletną inaczej już rok temu szkoła byłbaby otwarta.
 • www
  Temat szkoły zostawiłabym bez komentarz ,ale wygląda na to ,że na wakacje będzie gotowa .
 • Josele
  Widzimy na fotografii 7 i Nasz Akcent. Chwalebne to bardzo mocno bo My tesz patriot.
 • Aska
  Burmistrz to powinien założyć worek na głowę, albo spłonąć ze wstydu za całą opieszałość w tym temacie. A on nic. Butnie chodzi z podniesionym czołem i wini innych. Święty się znalazł!

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę