Zwiedzaj Kazimierz z ...Kazikiem!

zobacz więcej (11)

Kazik ma czerwoną koszulkę i zielone spodnie. Ma też psa, który towarzyszy mu w podróży po Miasteczku. Dołączcie do nich. Taka wycieczka może okazać się wspaniała przygodą!

Zwiedzając Kazimierz czy jakiekolwiek inne miasto całą rodziną, ciężko opracować taką trasę, by zainteresować nią także dzieci. Wszelkiego rodzaju opisy zabytków czy sama historia poznawanych miejsc nie jest przedstawiana z myślą o najmłodszych turystach, dlatego też pojawiające się co chwile pytania: kiedy wracamy?, daleko jeszcze?, czy najczęstsze stwierdzenie – nudzi mi się, potrafią niejeden rodzinny spacer zamienić z nerwową wyprawę "do granic możliwości". Wychodząc naprzeciw oczekiwanim turystów, którzy Miasteczko zwiedzają z dziećmi, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym przygotowało "Mały Przewodnik po Kazimierzu Dolnym", który jest dodatkiem do biletu rodzinnego nabytego w muzeum. Oprócz przewodnika jest też aplikacja, dostępna w sklepie Google, pod tym samym tytułem. Ich opracowanie było możliwie dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Promocji Funduszu Kultury.

- "Mały Przewodnik" powstał dzięki współpracy z fantastyczną młodzieżą z kazimierskiej szkoły podstawowej – mówi Karolina Oleksiewicz z Muzeum Nadwiślańskiego. - Oprócz tego, że podjęli się trudnego zadania pokazania swojego Miasteczka, tak jak robią to zawodowi przewodnicy, pomogli twórcom przewodnika wybrać miejsca, którymi warto zainteresować dzieci spoza Kazimierza. Publikacja nie byłaby tak wyjątkowa, gdyby nie Piotr Fąfrowicz, który nadał wygląd postaci bohatera przewodnika oraz zilustrował miejsca w nim proponowane.

Przewodnik książkowy i aplikacja są dedykowane rodzinom z dziećmi od 6 do 12 roku życia. Obydwie wersje są podobne, ale nie identyczne. Korzystając z nich, dociera się do tych samych punktów, choć aplikacja zakłada ich o kilka więcej. Zadania w nich są różne. Aplikacja jest też formą audioprzewodnika, dzięki niej można usłyszeć najważniejsze informacje.

- Poruszanie się po aplikacji nie jest skomplikowane - mówi Karolina Oleksiewicz. - Na mapie należy wybierać kolejne punkty, które chcemy odwiedzić. Może w korzystaniu z aplikacji, warto oddać urządzenie mobilne w ręce dzieci. One pewnie sobie szybko poradzą! Wierzymy, że rodziny z dziećmi przyjeżdżający do Miasteczka dzięki zabawie i wędrówce z "Małym Przewodnikiem" dotrą do miejsc nieoczywistych dla tej grupy turystów a rozwiązując zadania, zapamiętają to co charakterystyczne dla Kazimierza.

Jak zapewniają twórcy, aplikacja jest bezpieczna dla urządzeń, przyjazna dla dzieci oraz całkowicie bezpłatna. Nie wymaga znajomości topografii Miasteczka a czas gry wynosi od 1,5 do 2 h, przy czym nie trzeba przejść całej gry od razu, gdyż aplikacja zapamiętuje wyniki. Warto również dodać, że gra umożliwia połączenie z mediami społecznościowymi.

- Po przejściu kolejnych zadań, stopniowo użytkownik otrzymuje odznaki – mówi Karolina Oleksiewicz. - Po kliknięciu na odznakę uruchamia się aparat oraz ramka zdjęcia. Selfie można zrobić w dowolnym punkcie Miasteczka, gdy wykonamy zdjęcie, pojawia się symbol umożliwiający udostępnienie zdjęcia w wybranych mediach społecznościowych z automatycznym tekstem pozdrowień z Kazimierza.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę