Święto Jesieni. Aktualizacja

zobacz więcej (47)

Za nami już 21. Święto Jesieni. Pogoda dopisała, podobnie jak odwiedzający Kazimierz turyści i wystawcy, których w tym roku było ponad stu.

Święto Jesieni, które co roku odbywa się w Kazimierzu Dolnym jest jednym z tych wydarzeń, których promować już nie trzeba. Turyści sami wyszukują zapowiedzi tej imprezy, a wystawcy z roku na rok coraz chętniej prezentują tu swoje wyroby. W tym roku padł rekord. Na Święcie Jesieni pojawiło się aż 160 wystawców. Były stoiska szkół, wielu Kół Gospodyń Wiejskich a także mniej lub bardziej lokalnych  przedsiębiorców.

A na stoiskach kolorowo! Sezonowe owoce i warzywa, miody, nalewki, sery, pieczywo, wędliny, przetwory a także domowe ciasta, pierogi, zupy... i wiele innych smakołyków. Do tego oczywiście suszone kwiaty, piękne bukiety, rzeźby, hafty, przytulanki dla dzieci, drewniane zabawki, biżuteria i  inne błyskotki. Po prostu: dla każdego coś innego.

Na scenie m.in. Agnieszka Filiks (restauracja „Willa Filiks” w Nałęczowie) przeprowadziła pokaz kulinarny, podczas którego przygotowała pierogi z dymioną śliwką kazimierską. Były też spektakl „Fju, fju!”, występ dzieci z przedszkola w Kazimierzu Dolnym oraz kapele i zespoły porywające do tańca: „Sami Swoi” z Rejowca, „Fajsławianki” z Fajsławic, „Folkrose” z Końskowoli, „Jarzębina” z Czułczyc z solistką Barbarą Nowakowską, Seniorkom z Wólki Kańskiej oraz kabaret „50 plus” z Gminnego Ośrodka Kultury w Gołębiu.

Które stoisko okazało się być tym najpiękniejszym? W tym roku jury przyznało cztery równorzędne nagrody dla: KGW w Karmanowicach, KGW „Polanki”, KGW „Przy Bystrej” w Wierzchoniowie oraz KGW „Kępianki”.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę