Święto Jesieni. Aktualizacja

zobacz więcej (47)

Za nami już 21. Święto Jesieni. Pogoda dopisała, podobnie jak odwiedzający Kazimierz turyści i wystawcy, których w tym roku było ponad stu.

Święto Jesieni, które co roku odbywa się w Kazimierzu Dolnym jest jednym z tych wydarzeń, których promować już nie trzeba. Turyści sami wyszukują zapowiedzi tej imprezy, a wystawcy z roku na rok coraz chętniej prezentują tu swoje wyroby. W tym roku padł rekord. Na Święcie Jesieni pojawiło się aż 160 wystawców. Były stoiska szkół, wielu Kół Gospodyń Wiejskich a także mniej lub bardziej lokalnych  przedsiębiorców.

A na stoiskach kolorowo! Sezonowe owoce i warzywa, miody, nalewki, sery, pieczywo, wędliny, przetwory a także domowe ciasta, pierogi, zupy... i wiele innych smakołyków. Do tego oczywiście suszone kwiaty, piękne bukiety, rzeźby, hafty, przytulanki dla dzieci, drewniane zabawki, biżuteria i  inne błyskotki. Po prostu: dla każdego coś innego.

Na scenie m.in. Agnieszka Filiks (restauracja „Willa Filiks” w Nałęczowie) przeprowadziła pokaz kulinarny, podczas którego przygotowała pierogi z dymioną śliwką kazimierską. Były też spektakl „Fju, fju!”, występ dzieci z przedszkola w Kazimierzu Dolnym oraz kapele i zespoły porywające do tańca: „Sami Swoi” z Rejowca, „Fajsławianki” z Fajsławic, „Folkrose” z Końskowoli, „Jarzębina” z Czułczyc z solistką Barbarą Nowakowską, Seniorkom z Wólki Kańskiej oraz kabaret „50 plus” z Gminnego Ośrodka Kultury w Gołębiu.

Które stoisko okazało się być tym najpiękniejszym? W tym roku jury przyznało cztery równorzędne nagrody dla: KGW w Karmanowicach, KGW „Polanki”, KGW „Przy Bystrej” w Wierzchoniowie oraz KGW „Kępianki”.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę