Święto Jesieni. Aktualizacja

zobacz więcej (47)

Za nami już 21. Święto Jesieni. Pogoda dopisała, podobnie jak odwiedzający Kazimierz turyści i wystawcy, których w tym roku było ponad stu.

Święto Jesieni, które co roku odbywa się w Kazimierzu Dolnym jest jednym z tych wydarzeń, których promować już nie trzeba. Turyści sami wyszukują zapowiedzi tej imprezy, a wystawcy z roku na rok coraz chętniej prezentują tu swoje wyroby. W tym roku padł rekord. Na Święcie Jesieni pojawiło się aż 160 wystawców. Były stoiska szkół, wielu Kół Gospodyń Wiejskich a także mniej lub bardziej lokalnych  przedsiębiorców.

A na stoiskach kolorowo! Sezonowe owoce i warzywa, miody, nalewki, sery, pieczywo, wędliny, przetwory a także domowe ciasta, pierogi, zupy... i wiele innych smakołyków. Do tego oczywiście suszone kwiaty, piękne bukiety, rzeźby, hafty, przytulanki dla dzieci, drewniane zabawki, biżuteria i  inne błyskotki. Po prostu: dla każdego coś innego.

Na scenie m.in. Agnieszka Filiks (restauracja „Willa Filiks” w Nałęczowie) przeprowadziła pokaz kulinarny, podczas którego przygotowała pierogi z dymioną śliwką kazimierską. Były też spektakl „Fju, fju!”, występ dzieci z przedszkola w Kazimierzu Dolnym oraz kapele i zespoły porywające do tańca: „Sami Swoi” z Rejowca, „Fajsławianki” z Fajsławic, „Folkrose” z Końskowoli, „Jarzębina” z Czułczyc z solistką Barbarą Nowakowską, Seniorkom z Wólki Kańskiej oraz kabaret „50 plus” z Gminnego Ośrodka Kultury w Gołębiu.

Które stoisko okazało się być tym najpiękniejszym? W tym roku jury przyznało cztery równorzędne nagrody dla: KGW w Karmanowicach, KGW „Polanki”, KGW „Przy Bystrej” w Wierzchoniowie oraz KGW „Kępianki”.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę