Z Małym Przewodnikiem po Kazimierzu...

Jak Kazimierz Dolny wygląda oczami dziecka? Jakie zabytki są dla najmłodszych turystów interesujące? Przekonamy się o tym już w najbliższy weekend, kiedy po Kazimierzu oprowadzać nas będą uczniowie miejscowej szkoły podstawowej!

W najbliższą sobotę 28 września odbędzie się finał projektu "Mały Przewodnik po Kazimierzu Dolnym" realizowanego przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym we współpracy z miejscowym Gminnym Zespołem Szkół. Jako podsumowanie projektu organizatorzy przygotowali ciekawe wydarzenie. Otóż w sobotnie przedpołudnie piętnaścioro uczniów szkoły podstawowej wcieli się w rolę przewodników miejskich i podczas spaceru zaprezentuje wybrany przez siebie zabytek lub miejsce ciekawe przyrodniczo.

Wycieczka z przewodnikiem wystartuje o godz. 10.00 spod Spichlerza Ulanowskich (ul. Puławska 54). Spacer zakończy się ok. godz. 11.30 w bibliotece szkolnej (ul. Szkolna 1), gdzie zostanie zaprezentowany przewodnik książkowy oraz aplikacja mobilna dla dzieci o Miasteczku.

- Obie produkcje powstały na podstawie współpracy z dziećmi biorącymi udział w projekcie – piszą organizatorzy. - Wspólnie z pracownikami merytorycznymi Muzeum Nadwiślańskiego wybraliśmy najciekawsze miejsca warte pokazania małym turystom, opisaliśmy je a do zilustrowania publikacji zaprosiliśmy Piotra Fąfrowicza. Na tej podstawie powstała także aplikacja mobilna z grą miejską w nowoczesny sposób zachęcająca do zwiedzania miasteczka. Przewodnik tradycyjny oraz aplikacja mobilna są pierwszymi w Kazimierzu produktami turystycznymi dedykowanymi rodzinom z dziećmi.

Przewodnik książkowy dostępny będzie od 28 września w kasach Muzeum Nadwiślańskiego razem z biletem rodzinnym. Kod do ściągnięcia aplikacji znajduje się w przewodniku papierowym, w Google Play oraz wybranych punktach w Kazimierzu Dolnym.

Działanie realizowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Źródło: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę