Z Małym Przewodnikiem po Kazimierzu...

Jak Kazimierz Dolny wygląda oczami dziecka? Jakie zabytki są dla najmłodszych turystów interesujące? Przekonamy się o tym już w najbliższy weekend, kiedy po Kazimierzu oprowadzać nas będą uczniowie miejscowej szkoły podstawowej!

W najbliższą sobotę 28 września odbędzie się finał projektu "Mały Przewodnik po Kazimierzu Dolnym" realizowanego przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym we współpracy z miejscowym Gminnym Zespołem Szkół. Jako podsumowanie projektu organizatorzy przygotowali ciekawe wydarzenie. Otóż w sobotnie przedpołudnie piętnaścioro uczniów szkoły podstawowej wcieli się w rolę przewodników miejskich i podczas spaceru zaprezentuje wybrany przez siebie zabytek lub miejsce ciekawe przyrodniczo.

Wycieczka z przewodnikiem wystartuje o godz. 10.00 spod Spichlerza Ulanowskich (ul. Puławska 54). Spacer zakończy się ok. godz. 11.30 w bibliotece szkolnej (ul. Szkolna 1), gdzie zostanie zaprezentowany przewodnik książkowy oraz aplikacja mobilna dla dzieci o Miasteczku.

- Obie produkcje powstały na podstawie współpracy z dziećmi biorącymi udział w projekcie – piszą organizatorzy. - Wspólnie z pracownikami merytorycznymi Muzeum Nadwiślańskiego wybraliśmy najciekawsze miejsca warte pokazania małym turystom, opisaliśmy je a do zilustrowania publikacji zaprosiliśmy Piotra Fąfrowicza. Na tej podstawie powstała także aplikacja mobilna z grą miejską w nowoczesny sposób zachęcająca do zwiedzania miasteczka. Przewodnik tradycyjny oraz aplikacja mobilna są pierwszymi w Kazimierzu produktami turystycznymi dedykowanymi rodzinom z dziećmi.

Przewodnik książkowy dostępny będzie od 28 września w kasach Muzeum Nadwiślańskiego razem z biletem rodzinnym. Kod do ściągnięcia aplikacji znajduje się w przewodniku papierowym, w Google Play oraz wybranych punktach w Kazimierzu Dolnym.

Działanie realizowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Źródło: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę