„Zimowy sen” otworzy Dwa Brzegi

Skomentuj (2)


Trwają przygotowania do tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Wiemy już, jaki film zobaczymy na gali otwarcia.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpocznie się w tym roku 2 sierpnia. Organizatorzy uchylają rąbka tajemnicy i ujawniają niektóre punkty programu imprezy. Wiadomością z ostatnich dni jest informacja o filmie, który obejrzymy na gali otwarcia festiwalu.

- Dzięki współpracy z Film Point Group w dniu otwarcia zapraszamy na pokaz znakomitego filmu, który zdobył Złota Palmę festiwalu w Cannes – piszą organizatorzy. - „Winter sleep" Nuri Bilge Ceylana, trwa dłużej, niż przeciętny nocny odpoczynek dziennikarza na canneńskim festiwalu.

Jak czytamy w zapowiedzi, bohaterem „Zimowego snu” jest były aktor (Haluk Bilginer), który pośród wzgórz Kapadocji prowadzi hotel. Bogaty, inteligentny i wykształcony, z piękną młodą żoną u boku jest dla  biednych i żyjących w izolacji mieszkańców małej górskiej wioski przybyszem z innego świata. Kiedy sezon się kończy, a hotel zapada w zimowy sen współistnienie tak rożnych światów okazuje się niesamowicie trudne.

- Film, który opiera się przede wszystkim na dialogach, staje się źródłem dla wielu refleksji na temat współczesnego człowieka i relacji międzyludzkich, o których będzie można porozmawiać z naszymi gośćmi specjalnymi, twórcami filmu, podczas Festiwalu Dwa Brzegi – czytamy w informacji prasowej. - W kolejnych newsletterach odkrywać będziemy dalsze niespodzianki, jakie przygotowujemy na nasz Mały Wielki Festiwal w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Rezerwujecie sobie czas od 2 do 10 sierpnia! Zapraszamy.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Fan Burmistrza
    Łomatko! A za co?
  • agnieszka Greszta
    Byłam w ubiegłym roku, festiwal jest fantastyczny, począwszy od atmosfery, a skończywszy na repertuarze. Trochę z doskoku wytypowałam filmy, ale wszystkie były warte oglądania, Czekam z tęsknotą na następny. Na pewno będę. Już festiwalem zaraziła się połowa rodziny, a znajomi co roku rezerwują hotel i przyjeżdżają całą rodziną z daleka. Są zachwyceni, mimo ze maja kasę i mogliby wypoczywać gdzie indziej. Za to lubię Kazimierz najbardziej, no i jeszcze za galerie, kulebiaki, wąwozy i widoki, których nie chciałabym, aby zepsuto jakimiś kolejkami, nabijając kasę inwestorom od siedmiu boleści. Czerwona kartka ,dla Pan burmistrza Duni!!!

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę