Im więcej pieniędzy, tym lepiej!

Skomentuj (9)

6 października od godzinie 10.00 w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się fantastyczna impreza. To będzie turniej piłkarski w którym wezmą udział fantastyczne drużyny. To będzie turniej charytatywny – będziemy pomagali małemu Frankowi, żeby wracał szybko do zdrowia! – tak zapowiadają VI Memoriał im. Kazimierza Górskiego członkowie Kabaretu Ani Mru Mru. Czy sami pojawią się w Kazimierzu – oto jest pytanie! 

Na początku października – już po raz szósty – w Kazimierzu odbędzie się Memoriał im. Kazimierza Górskiego. Na boisku Orłów – Kazimierz nad Wisłą w piłkarskich zmaganiach wystąpi 8 drużyn, między innymi pisarze polscy, drużyna z Ukrainy, oldboje z Puław, oldboje z Kazimierza, TKKF Puławy, lekarze Orlik z Opola Lubelskiego.

- Po raz pierwszy na boisku pojawi się reprezentacja Telewizji Polskiej – mówi Wojciech Wiak jeden z organizatorów turnieju. – Przyjedzie także Tomasz Jasina – dziennikarz lubelskiego oddziału TVP i TVP Sport, laureat wyróżnienia „Najlepszy dziennikarz sportowy 2006”, komentator sportowy, a niegdyś piłkarz grający w linii pomocy pierwszoligowych drużyn: Motoru Lublin, Stali Stalowa Wola i ŁKS Łódź.

Swoją obecność zapowiedział Dariusz Górski – syn Kazimierza Górskiego, a także z kadry Górskiego Lesław Ćmikiewicz – piłkarz, który reprezentacji Polski rozegrał 57 meczów (1970–1979), był dwukrotnym medalistą olimpijskim: złotym z Monachium (1972) i srebrnym z Montrealu (1976). Uczestniczył w Mistrzostwach Świata w RFN w 1974, gdzie reprezentacja Polski prowadzona przez Kazimierza Górskiego zdobyła trzecie miejsce. Z kadry Górskiego przyjedzie również Jerzy Kraska piłkarz polski grający na pozycji defensywnego pomocnika, mistrz olimpijski, trener piłkarski. W latach 1972-1973 wystąpił 13 razy w reprezentacji Polski (oraz 1 raz w meczu nieoficjalnym reprezentacji olimpijskich). Był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Monachium, podczas których pol-ska drużyna wywalczyła mistrzostwo olimpijskie.

Turniejowi towarzyszyć będą koncerty – na finał zagrają Dziady Kazimierskie – pokazy taekwondo, atrakcje dla dzieci, w tym piłki – dmuchańce, piknik rodzinny.

Impreza jak co roku ma charakter charytatywny. Dochód przeznaczony będzie na leczenie młodego kazimierzanina – chorego na nieuleczalną adrenoleukodystrofię Franka Fernezego. Przewidziana jest zbiórka do puszek pod patronatem Fundacji „Oswoić los”, którego Franek jest podopiecznym.

- Forma jest taka sama jak co roku: jemy kiełbaskę – wrzucamy 5 zł, 2 ł, na ile kogo stać – mówi Wojciech Wiak. – Odbędzie się także licytacja, podczas której będzie można zdobyć płyty zespołu Bajm czy ich ostatnią książkę, koszulki i inne atrakcyjne gadżety.

Im więcej pieniędzy tym lepiej - mówi Wojciech Wiak. – W tamtym roku pogoda nam się nie udała, ale taki był piąty memoriał, ale szósty – już poleci!


Niech więc poleci i niech nas na nim nie zabraknie!

 

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem wydarzenia.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały wyłączone. Prosimy o wpisy zgodne z regulaminem dyskusji.
 • księgowa
  Przedsiębiorcy stracili, a ile miasto zarobiło ?
 • Drupi
  Posyła wygląda komicznie na zdjęciu,adekwatnie do stylu rządów.
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały wyłączone. Prosimy o wpisy zgodne z regulaminem dyskusji.
 • Kazio
  A to ciekawe. Kolejny podwładny Pisuli po Krzyśku Wawrze i Marku Kubisiu uważa, że będzie lepszy od Pisuli. Cosik w tym musi być.
 • biurowy
  no i kolejna osoba dołączyła do grona byłych zastępców pana Pisuli :) I tak długo wytrzymał :) :)
 • ABC
  Redakcja mogłaby zamieścić tutaj inną fotkę. Np czarno-białą z WM 1974 RFN gdzie wspomnieni wyżej występują. W siermiężnej szarzyźnie PRL oglądaliśmy na żywo w TV światowy tryumf Orłów p.Górskiego. Byłem wtedy młodym twardym chłopakiem ale oczy nie wytrzymywały wnętrza i łzawiły
 • junior
  Fajnie, fajnie tylko co ma do tego Andrzej Pisula lansujący się na zdjęciu???
  • elo elo
   Raczej co ma z tego ten portal publikując takie zdjęcie w czasie kampanii

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę