Im więcej pieniędzy, tym lepiej!

Skomentuj (9)

6 października od godzinie 10.00 w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się fantastyczna impreza. To będzie turniej piłkarski w którym wezmą udział fantastyczne drużyny. To będzie turniej charytatywny – będziemy pomagali małemu Frankowi, żeby wracał szybko do zdrowia! – tak zapowiadają VI Memoriał im. Kazimierza Górskiego członkowie Kabaretu Ani Mru Mru. Czy sami pojawią się w Kazimierzu – oto jest pytanie! 

Na początku października – już po raz szósty – w Kazimierzu odbędzie się Memoriał im. Kazimierza Górskiego. Na boisku Orłów – Kazimierz nad Wisłą w piłkarskich zmaganiach wystąpi 8 drużyn, między innymi pisarze polscy, drużyna z Ukrainy, oldboje z Puław, oldboje z Kazimierza, TKKF Puławy, lekarze Orlik z Opola Lubelskiego.

- Po raz pierwszy na boisku pojawi się reprezentacja Telewizji Polskiej – mówi Wojciech Wiak jeden z organizatorów turnieju. – Przyjedzie także Tomasz Jasina – dziennikarz lubelskiego oddziału TVP i TVP Sport, laureat wyróżnienia „Najlepszy dziennikarz sportowy 2006”, komentator sportowy, a niegdyś piłkarz grający w linii pomocy pierwszoligowych drużyn: Motoru Lublin, Stali Stalowa Wola i ŁKS Łódź.

Swoją obecność zapowiedział Dariusz Górski – syn Kazimierza Górskiego, a także z kadry Górskiego Lesław Ćmikiewicz – piłkarz, który reprezentacji Polski rozegrał 57 meczów (1970–1979), był dwukrotnym medalistą olimpijskim: złotym z Monachium (1972) i srebrnym z Montrealu (1976). Uczestniczył w Mistrzostwach Świata w RFN w 1974, gdzie reprezentacja Polski prowadzona przez Kazimierza Górskiego zdobyła trzecie miejsce. Z kadry Górskiego przyjedzie również Jerzy Kraska piłkarz polski grający na pozycji defensywnego pomocnika, mistrz olimpijski, trener piłkarski. W latach 1972-1973 wystąpił 13 razy w reprezentacji Polski (oraz 1 raz w meczu nieoficjalnym reprezentacji olimpijskich). Był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Monachium, podczas których pol-ska drużyna wywalczyła mistrzostwo olimpijskie.

Turniejowi towarzyszyć będą koncerty – na finał zagrają Dziady Kazimierskie – pokazy taekwondo, atrakcje dla dzieci, w tym piłki – dmuchańce, piknik rodzinny.

Impreza jak co roku ma charakter charytatywny. Dochód przeznaczony będzie na leczenie młodego kazimierzanina – chorego na nieuleczalną adrenoleukodystrofię Franka Fernezego. Przewidziana jest zbiórka do puszek pod patronatem Fundacji „Oswoić los”, którego Franek jest podopiecznym.

- Forma jest taka sama jak co roku: jemy kiełbaskę – wrzucamy 5 zł, 2 ł, na ile kogo stać – mówi Wojciech Wiak. – Odbędzie się także licytacja, podczas której będzie można zdobyć płyty zespołu Bajm czy ich ostatnią książkę, koszulki i inne atrakcyjne gadżety.

Im więcej pieniędzy tym lepiej - mówi Wojciech Wiak. – W tamtym roku pogoda nam się nie udała, ale taki był piąty memoriał, ale szósty – już poleci!


Niech więc poleci i niech nas na nim nie zabraknie!

 

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem wydarzenia.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały wyłączone. Prosimy o wpisy zgodne z regulaminem dyskusji.
 • księgowa
  Przedsiębiorcy stracili, a ile miasto zarobiło ?
 • Drupi
  Posyła wygląda komicznie na zdjęciu,adekwatnie do stylu rządów.
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały wyłączone. Prosimy o wpisy zgodne z regulaminem dyskusji.
 • Kazio
  A to ciekawe. Kolejny podwładny Pisuli po Krzyśku Wawrze i Marku Kubisiu uważa, że będzie lepszy od Pisuli. Cosik w tym musi być.
 • biurowy
  no i kolejna osoba dołączyła do grona byłych zastępców pana Pisuli :) I tak długo wytrzymał :) :)
 • ABC
  Redakcja mogłaby zamieścić tutaj inną fotkę. Np czarno-białą z WM 1974 RFN gdzie wspomnieni wyżej występują. W siermiężnej szarzyźnie PRL oglądaliśmy na żywo w TV światowy tryumf Orłów p.Górskiego. Byłem wtedy młodym twardym chłopakiem ale oczy nie wytrzymywały wnętrza i łzawiły
 • junior
  Fajnie, fajnie tylko co ma do tego Andrzej Pisula lansujący się na zdjęciu???
  • elo elo
   Raczej co ma z tego ten portal publikując takie zdjęcie w czasie kampanii

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę