Wygraj puchar w nordic walking!

Skomentuj (11)

Lubisz chodzić z kijkami nordic walking? Lubisz smak rywalizacji? Kochasz kazimierskie wąwozy? Weź udział w zawodach o Puchar Lubelszczyzny w Noridc Walking. Ostatni etap rozgrywek odbędzie się w Kazimierzu już w tę sobotę.

Kazimierz sprzyja spacerom, nic więc dziwnego, ze z kijkami nordic walking, które czynią chodzenie jeszcze efektywniejszym, chodzi tu coraz więcej osób.

- To jest jedna z lepszych form odchudzania, bo pracuje 90 % mięśni – mówi Marzena Skibińska – Sobczuk, trener nordic walking, prezes Stowarzyszenia Klubu sportowego Nordic Świdnik i prezes Federacji Nordic Walking Okręgu Lubelskiego. -  Żeby uruchomić 90 % mięśni na siłowni, na ilu przyrządach trzeba by poćwiczyć! Tu wystarczą dwa kijki, prawidłowa technika, dobre podłoże, godzina marszu i spalamy około 400 kalorii!

Jeżeli uprawiamy nordic walking dla odpoczynku, może warto byśmy porównali się z innymi? Okazją do tego mogą być zawody o Puchar Lubelszczyzny w Nordic Walking, których ostatni odbędzie się 4 października w Kazimierzu. Nasze Miasteczko jako jedno z pięciu miast – obok Świdnika, Lubartowa, Nałęczowa i Łukowa jest organizatorem drugiej edycji tych zawodów.

Zawodnicy, którzy przyjadą tu z całej Polski, startować będą z Rynku na trasie prowadzącej przez dwa kazimierskie wąwozy – Małachowskiego i Plebankę na dystansie 5 i 10 km. W wąwozy ruszą nie tylko profesjonaliści, ale wszyscy, którzy lubią chodzić z kijkami Nordic Walking i zarejestrują się w biurze zawodów. Warunkiem jest spełnienie wymagań regulaminowych.

Zawody będą także okazją do nauczenia się prawidłowej techniki chodzenia z kijkami nordic walking.

– Generalnie jest taka zasada, że jeżeli nie umiemy chodzić prawidłowo, jeżeli nie odbyliśmy instruktażu, to lepiej chodzić bez kijków na spacer, niż nieprawidłowo z kijkami. Tylko wtedy, gdy mam gwarancję, że chodzę prawidłowo, mam gwarancję, że mój nordic walking jako trening całego ciała jest skuteczny – mówi Marzena Skibińska.

Program Pucharu Lubelszczyzny w Kazimierzu Dolnym
8.00 -  9.30 –
osobista rejestracja uczestników (Duży Rynek)
10.00 - 10.15 - oficjalne otwarcie Pucharu Lubelszczyzny (Duży Rynek)
10.15 - 10.45 – rozgrzewka i pokaz prawidłowej techniki
10.50 -  start kategorii „PROF – MASTERS”* 10 km
11.00 - starty według kategorii wiekowych  na dystansach: 10 i 5 km
14.00 - zamknięcie mety
15.00 - oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie wyróżnień oraz losowanie nagród wśród wszystkich uczestników.

Uczestnictwo w Pucharze Lubelszczyzny jest płatne i w zależności od terminu zgłoszenia opłata rejestracyjna wynosi:
*  osoby do 18 roku życia zwolnione z opłaty startowej
*  15,00zł - rejestracja Internetowa dla  wszystkich kategorii poza PROF-MASTERS
*  25,00zł – rejestracja w dniu imprezy  dla  wszystkich kategorii poza PROF-MASTERS (w biurze zawodów)
*  25,00zł – rejestracja Internetowa  PROF – MASTERS
*  35,00zł – rejestracja PROF – MASTERS w dniu imprezy (w biurze zawodów)
*  W dniu imprezy będzie istniała możliwość wypożyczenia kijków w biurze zawodów (ilość  kijków ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń :j.sobczuk@gmail.com  oraz 505 656 993) lub na info@znordic.pl - 515 24 47 47

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • pijany znad Grodarza
  Może i tak, ale niby kto jeszcze dysponuje takim sprzętem?>
 • kosz
  Pijany, co Ci się dzieje? Nie wiem kto był motorem napędowym. Wiem za to, kto prowadził, kto zapewniał nagłośnienie, oprawę muzyczną itp. I nie mówię, że to źle. Mówię, że coś takiego zdarzyło się pierwszy raz. A przekonanie, że jest to związane z nadchodzącymi wyborami, jest moim subiektywnym odczuciem. Więc powiedz proszę, gdzie skłamałem?
 • pijany znad Grodarza
  @ Kosz.
  Tak nie można pier..... lić. Motorem dzialań była Pani z Gdyni , a Kazimierz liczy sobie wiecej niż lat 4.
  Ludzie/czytaj Szok/, co byśta chcieli coby Wasze chuci zostały zaspokojone?.
 • kosz
  I jeszcze jedno. Dobrze, że ta impreza się odbyła. Nie patrząc na frekwencję, ważne, że coś się działo. I wszystko udało się zrobić własnymi siłami, tzn. Pana Dyrektora, szanownej małżonki i jeszcze kilku osób. Szkoda, że wybory są raz na 4 lata :)
 • kosz
  Pijany, Andrzej Pisula :) Może po prostu nie chciał zawłaszczać imprezy Burmistrza :) Jakby nie patrzeć, jest Jego podwładnym. A na marginesie, to jest odważnym gościem, skoro nie boi się konsekwencji w przypadku porażki - odpukać...
 • pijany znad Grodarza
  Je TEŻ na szybko.
  Na początek zapowiedzi i deklaracje Organizatorów:
  Zapowiedzi ; ...... będzie Radny Rzetelski/ hmm. kto Ow ? Moj sarkazm wynika z braku zastnienia BEZINTERESOWNEGO Ow. Ja raz Pana widzialem u Wojewodziny.
  Rozmawiałem z chodziarzami i Ich płcią przeciwną. Są ZAFASCYNOWANI trasa chodu. ps. gadałem Im, że trasa ta JEDNA z kilkudziesiciu, gdzie POT i Łzy to pestka.
  Zadziwaijacym jest, że ubiegajacy się o fotel Burmistrza p. Zbigniew Pisula nie dowierzał tego rodzaju promocji MIASTA PIĘKNEGO, miasta Kazimierza Dolnego.
  drugie ps. Za darmo / p. Pisula. " za darmo można było ZAISTNIEĆ, a Pan wydaje tak duże pieniądze .
  Coby była jasnośc . Jasność, co ona moja. Będę głosował na Pana.
 • kosz
  Byłem, i nie wiem gdzie te tłumy widziałeś. I co, nie było politycznego zawłaszczania imprezy? Listę uczestników sprawdź sobie na stronie internetowej.
 • fan...
  @Kosz, jaką tradycję i budżet ( sponorów) ma mazovia maraton a jakich puchar lubelszczyzmy w nw?
  Poza tym, może niektórzy dzli tak szybko, że nie zdążyłeś policzyć.
  Muszę sprawdzić u organizatorów.
  Pisząc o randze zawodów myślałem o tej konkretnej dyscyplinie.
  Gdzieżbym śmiał porównywać z mundialem.
 • hehe
  a czy ja dziadek o lasce moge stratowac? tylko pod krajowa nazwa - kazimierski spacer..'..
 • kosz
  Z tą rangą to przesada. Spójrzcie ilu uczestników łącznie brało udział w tej imprezie - około 100. Ilu na Mazovi było? 18000. To jest ta różnica. Bez politycznego zawłaszczania? 100 % burmistrz będzie :)
 • fan sportów rozwijających się
  Jeszcze dobrze nie opadł kurz po rowerzystach, sorry, nie wyschło błoto w wąwozach, a już mamy kolejną imprezę sportową.
  Tylko niech nikt nie mówi, że nordic walking to obok piłki plażowej jakieś niszowe dyscypliny.
  Rozgrywane tutaj zawody mają taką rangę, jak gdyby na boisku naprzeciwko Orłów Kazimierz stanęła drużyna z ekstraklasy.
  Orłom naturalnie życzę tego z całego serca. Trasy do chodzenia mamy wyznakowane, fani tych dyscyplin zjeżdżają do nas z całej Polski.
  I najważniejsze w tym wszystkim, osoby które "napędzają" ta imprezę chyba nie kandydują w najbliższych wyborach do żadnej rady.
  Będzie bez politycznego "zawłaszczania" imprezy.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę