Kazimierz też chodzi... w Nałęczowie

Trwają rozgrywki „Pucharu Lubelszczyzny w Nordic Walking
pod hasłem „Lubelskie też chodzi 2014”. W sobotę 31 maja kolejne zawody w Nałęczowie. Na starcie nie zabraknie kazimierzaków.

Promocja aktywnego i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Lubelszczyzny. Integracja dynamicznie rozwijającego się regionalnego i ogólnopolskiego środowiska Nordic Walking. Promocja miast będących organizatorami imprez jako miejsc przyjaznych dla rozwoju Nordic Walking. Propagowanie prawidłowej techniki marszu Nordic Walking — edukowanie uczestników. Takie cele stawiają sobie organizatorzy „Pucharu Lubelszczyzny w Nordic Walking pod hasłem „Lubelskie też chodzi 2014”, który wystartował 10 maja w Lubartowie. Wśród nagrodzonych nie zabrakło kazimierzaków. Trzecie miejsce w marszu na 5 km w kategorii K 40 – 59 wywalczyła Monika Kubiś – Arbuz, popularyzatorka nordic walking w Kazimierzu, która zdobyła także koszulkę "Chodzę prawidłową techniką nordic walking”.

 

31 maja rozegrane zostaną zawody w nordic walking w Nałęczowie, a

kolejne, do których zapisywać się można na stronie www.pucharlubelszczyzny.pl , odbędą się 14 czerwca w Świdniku.

Następne - dopiero jesienią:

•    Łuków — 20 września 2014 r.
•    Kazimierz Dolny — 4 października 2014 r.

Można się do nich przygotować na przykład w Kazimierzu, gdzie niedawno wytyczono i oznakowano trzy trasy, z których dwie – zielona o długości 5,8 km, czas przejścia - ok. 1 h 10 minut i czerwona o długości 14,5 km, czas przejścia - około 3 h mają swój początek przy ośrodku wypoczynkowym Arkadia na rogu ulicy Kwaskowa Góra i Czerniawy. Trasą zieloną – zdecydowanie krótszą i łatwiejszą – przejdziemy przez dwa wąwozy (Kwaskowa Góra i Borowskich) oraz drogami wśród pól i sadów. Trasa czerwona o wybitnych walorach krajobrazowych prowadzi miedzy innymi przez najbardziej znany kazimierski wąwóz – Korzeniowy Dół. Trzeci trasa - żółta o długości 13 km, czas przejścia - ok. 2 h 40 minut – zaczyna się przy wale wiślanym, niedaleko ujścia Grodarza do Wisły, na ul. Senatorskiej i prowadzi bulwarem spacerowym wzdłuż Wisły, przy kamieniołomach aż do Mięćmierza. Kazimierskie trasy nordic walking pozwolą nam nie tylko przygotować się do zawodów w nordic walking, ale także poznać Miasteczko z innej – „nierynkowej” strony.

Organizatorzy II edycji Pucharu Lubelszczyzny w Nordic Walking „Lubelskie też chodzi 2014”: Stowarzyszenie Klub Sportowy Nordic Walking „zNordic Świdnik” raz burmistrzowie miast: Świdnika, Łukowa, Nałęczowa, Lubartowa, Międzyrzeca Podlaskiego oraz Kazimierza Dolnego.

Patronat honorowy Pucharu Lubelszczyzny: Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę