Kazimierz też chodzi... w Nałęczowie

Trwają rozgrywki „Pucharu Lubelszczyzny w Nordic Walking
pod hasłem „Lubelskie też chodzi 2014”. W sobotę 31 maja kolejne zawody w Nałęczowie. Na starcie nie zabraknie kazimierzaków.

Promocja aktywnego i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Lubelszczyzny. Integracja dynamicznie rozwijającego się regionalnego i ogólnopolskiego środowiska Nordic Walking. Promocja miast będących organizatorami imprez jako miejsc przyjaznych dla rozwoju Nordic Walking. Propagowanie prawidłowej techniki marszu Nordic Walking — edukowanie uczestników. Takie cele stawiają sobie organizatorzy „Pucharu Lubelszczyzny w Nordic Walking pod hasłem „Lubelskie też chodzi 2014”, który wystartował 10 maja w Lubartowie. Wśród nagrodzonych nie zabrakło kazimierzaków. Trzecie miejsce w marszu na 5 km w kategorii K 40 – 59 wywalczyła Monika Kubiś – Arbuz, popularyzatorka nordic walking w Kazimierzu, która zdobyła także koszulkę "Chodzę prawidłową techniką nordic walking”.

 

31 maja rozegrane zostaną zawody w nordic walking w Nałęczowie, a

kolejne, do których zapisywać się można na stronie www.pucharlubelszczyzny.pl , odbędą się 14 czerwca w Świdniku.

Następne - dopiero jesienią:

•    Łuków — 20 września 2014 r.
•    Kazimierz Dolny — 4 października 2014 r.

Można się do nich przygotować na przykład w Kazimierzu, gdzie niedawno wytyczono i oznakowano trzy trasy, z których dwie – zielona o długości 5,8 km, czas przejścia - ok. 1 h 10 minut i czerwona o długości 14,5 km, czas przejścia - około 3 h mają swój początek przy ośrodku wypoczynkowym Arkadia na rogu ulicy Kwaskowa Góra i Czerniawy. Trasą zieloną – zdecydowanie krótszą i łatwiejszą – przejdziemy przez dwa wąwozy (Kwaskowa Góra i Borowskich) oraz drogami wśród pól i sadów. Trasa czerwona o wybitnych walorach krajobrazowych prowadzi miedzy innymi przez najbardziej znany kazimierski wąwóz – Korzeniowy Dół. Trzeci trasa - żółta o długości 13 km, czas przejścia - ok. 2 h 40 minut – zaczyna się przy wale wiślanym, niedaleko ujścia Grodarza do Wisły, na ul. Senatorskiej i prowadzi bulwarem spacerowym wzdłuż Wisły, przy kamieniołomach aż do Mięćmierza. Kazimierskie trasy nordic walking pozwolą nam nie tylko przygotować się do zawodów w nordic walking, ale także poznać Miasteczko z innej – „nierynkowej” strony.

Organizatorzy II edycji Pucharu Lubelszczyzny w Nordic Walking „Lubelskie też chodzi 2014”: Stowarzyszenie Klub Sportowy Nordic Walking „zNordic Świdnik” raz burmistrzowie miast: Świdnika, Łukowa, Nałęczowa, Lubartowa, Międzyrzeca Podlaskiego oraz Kazimierza Dolnego.

Patronat honorowy Pucharu Lubelszczyzny: Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę