Kazimierz też chodzi...

Skomentuj (17)

zobacz więcej (50)

Kazimierz powoli przygotowuje się do udziału w Pucharze Lubelszczyzny w Nordic Walking „Lubelskie też chodzi” na swoim terenie. Zanim jednak Miasteczko zaprosi miłośników nordic walking do siebie, bierze udział w kolejnych zawodach.

Do tej pory kazimierzacy startowali w marszach z kijkami nordic walking organizowanych w ramach II edycji Pucharu Lubelszczyzny w Nordic Walking „Lubelskie też chodzi” w Lubartowie i Nałęczowie.  Przed nimi 14 czerwca zawody w Świdniku, który kusi uczestników dodatkowymi atrakcjami. Jedną z nich będą odbywające się równolegle z zawodami nordic walking IX Zawody Spadochronowe. Przy okazji udziału w świdnickich zawodach nordic walking będzie można sobie zmierzyć poziom cukru i ciśnienie, także oddać krew i zadeklarować oddanie szpiku. Chętni do udziału w imprezie mogą rejestrować się na stronie www.pucharlubelszczyzny.pl .

W ramach treningu przez zawodami w Świdniku grupa kazimierzanek w ubiegłym tygodniu maszerowała z kijkami nordic walking urokliwymi ścieżkami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Na ich drodze nie zabrakło szlaków prowadzących wąwozami: Korzeniowym i Na Wiktora, które łączą Doły z Górami, Na Kulawą Górę, który prowadzi w kierunku Skowieszynka, Na Niwkę, łączącym Bochotnicę z Węgiercem, Na Pajurę, zwanym także Brzezinami lub Grabiną, który łączy Bochotnicę z kazimierskimi Górami.

Trasa ta to pewnego rodzaju impresja na temat kazimierskiego czerwonego szlaku nordic walking. Najczęściej z nim zbieżna, ale niewolna od turystycznych dygresji. Pozwalająca za to w pełni dostrzec piękno lessowych głębocznic i wąwozów, obrośniętych koronką kwiatów dzikiego bzu, pól pachnących kwitnącym zbożem i opłotków ukwieconych duszącym jaśminem. ZOBACZ MAPKĘ.

We wtorek 10 czerwca kazimierskie miłośniczki spacerów z kijkami planują kolejną wyprawę. Tym razem zmierzą się z żółtym szlakiem nordic walking. Wszystkich, którzy chcą im towarzyszyć, zapraszamy na wspólną wędrówkę. Zbiórka 10 czerwca o godzinie 16.00 przez Kamienicą Celejowską na ul. Senatorskiej. Przed nami i 13 kilometrowa pętla w kierunku Albrechtówki, Mięćmierza i Dąbrówki, czyli ponad 2,5 godziny marszu.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (17)

 • szok
  to niedobrze ,nie bywam ani tu ani tu .
 • Wacek Cycko
  Knajpa, kościół... ;)
 • szok
  ktore to są ''uczęszczane'' miejsca??
 • jan kurzepa
  spacer z kijami w reku urosl do rangi sportu extremalnego, muze wody zimnej - moja 94 letnia stryjenka o dwoch laskach zasuwa juz od kilku lat i to na dystanse po 10 km i nie uwaza tego zajecia za cos szczegolnego, wartego opisu, ot spacerek dla zdrowotnosci w wykonaniu starszej pani, ech te media....
 • kosz
  Urząd Miasta planuje w najbliższych dniach akcję odkomarzania. Zostanie ona przeprowadzona wzdłuż Wisły, od promu do pomnika króla Kazimierza przy ul. Puławskiej, oraz w najbardziej uczęszczanych obszarach miasta, łącznie na obszarze ok. 100 ha. Będą to dwa opryski w odstępie czasowym, pierwszy chcemy przeprowadzić przed Bożym Ciałem. W przypadku opadów termin zostanie przesunięty. Pryskanie będzie miało miejsce we wczesnych godzinach rannych i wieczornych. Prosimy o wyrozumiałość z powodu ewentualnego hałasu. Mamy nadzieję, że korzyści przewyższą chwilowe niedogodności. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
 • lola
  a w W-wie to nie zra komary?prysnij sie of-em ,tak kolo 10 wieczorem komary ida spac i luz
 • Ignacy Lojola
  Szoku- bądź sprawiedliwy. Jak mnie komar w d...pę żre, to co mnie obchodzi, czy to wina burmistrza, czy Wasza? To Wasz burmistrz, nie mój :)
 • szok
  Wiesław bądż sprawiedliwy to my mamy pryskać za składkowe pieniądze?jak do tej pory?a co na to Burmistrz?
 • Wiesław
  Tak jest, komary żrą u Was jak chol.... Odstrasza to ludzi. Jak nie zrobicie z tym porządku Kazimierzacy drodzy to nikt tu do Was nie będzie przyjeżdżał, bo i po co. Takich "pięknych" miejsc z kwiatkami w Europie pełno i do tego z tańszym piwem, albo winem. Wpadacie więc tylko w samozachwyt.
 • Cezar Janaki
  A w Lublinie nie ma już komarów. Miasto przeprowadza akcję odkomarzania. Można??? Można!!! Cała chmara poleci teraz w stronę Kazimierza...
 • Z miasta
  @szok.Widać po wyglądzie i postawie (patrz zdjęcie nr 15)!
 • szok
  Ja nie jestem żaden chłop jeno szlachcic ,choć ubogi.
 • gość
  Wszystko ładnie pięknie ale komary rypią jak oszalałe mogli by opryskać.
 • Z miasta
  @szok widać cię na zdjęciu nr.15.Zmizerniałeś chłopie.
 • mario
  widać jak chodzi a szczególnie na 28 zdjęciu po płodach rolnych bo burmistrz nie potrafi naprawić dróg
 • szok
  Ja też znam te miejsca ,cudny jest nasz Kazimierz
 • krystyna
  Piękne zdjęcia, poznaję miejsca i już za nimi tęsknię. Przemierzałam je kiedyś rowerem.
  To zdjęcie z makiem jest super.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę