III WpółDrogi Festival. Wyniki konkursu

Skomentuj (2)

Przed nami cztery koncerty prezentujące różne stylistyki muzyczne i jeden spektakl. W synagodze w najbliższy weekend rozpoczyna się WpółDrogi Festival. Spotkajmy się wpół drogi…

Muzyka bardów, inne oblicze skrzypiec, muzyka związana z szeroko rozumianą kulturą żydowską, monodram. WpółDrogi Festival zaczyna się już w sobotę i potrwa do końca pierwszego długiego majowego weekendu. Kto wygrał wejściówki na wydarzenia festiwalowe?


Zadanie konkursowe dotyczyło przeżyć artystycznych w Kazimierzu Dolnym. Wymienialiście Państwo wiele wydarzeń artystycznych, związanych głównie z atmosferą Miasteczka w czasie festiwali – i tych obecnych takich jak Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, i tych, które należą już tylko do historii, jak chociażby Festiwal Muzyki i Kultury Klezmerskiej.


- Moje największe przeżycie artystyczne związane z Kazimierzem?  Lato 2007 roku. Lipiec. Festiwal Muzyki Klezmerskiej. Koncerty zespołów polskich, słowackich, węgierskich. Ukochany Pressburger Klezmer Band, którego płytę zdobyliśmy i słuchamy do dzisiaj. Prowadzenie p. Lutosławska i serialowy "Jędrula". Ciepła, rozgwieżdżona noc. Rynek pełen tańczących ludzi, "porwanych" przez muzykę i Leona Blanka. Później było wiele wspaniałych koncertów, ale takiej atmosfery, takiej magii, chyba nigdy – wspomina pani Teresa Bełcik i to do niej wędruje jedno dwuosobowe zaproszenie na wszystkie wydarzenia festiwalu WpółDrogi.


Drugie otrzymuje pan Stefan Bonisławski za impresję na temat Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.


- Wspaniała atmosfera nie tylko na sali kinowej, ale także podczas oczekiwania na wejście na seans. Tego, co się dzieje w Kazimierzu Dolnym i Janowcu, nic nie jest w stanie zepsuć. Dowodem jest ubiegłoroczna burza i koncert..., który z tego powodu się nie odbył. Trzymałem supermiejscówkę do czasu kolejnych gromów z nieba i bardzo dużych kropli deszczu. Kolejny piorun spowodował moją ewakuację do… toalety. A tam dopiero się działo! Humor, opowieści, poszukiwania znajomych i nawiązywanie nowych znajomości, które były kontynuowane w następnych dniach festiwalu – pisze pan Stefan.


Zwycięzcom gratulujemy. Dwuosobowe zaproszenia na wszystkie wydarzenia WpółDrogi Festival do odbioru w synagodze przed pierwszym koncertem.


Sponsorem nagród w konkursie jest organizator III WpółDrogi Festiwal w Kazimierzu.


Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym III WpółDrogi Festival 2019.

 

Program

27 kwietnia 2019 godz. 19:00 „Mały Książę”. Tadeusz Kwinta (Piwnica Pod Baranami). Monodram

Monodram „Mały Książę” w autorskim spektaklu Tadeusza Kwinty to spektakl, który odniósł niebywały sukces. Będący sceniczną adaptacją słynnej książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zajmującej szczególne miejsce pośród najważniejszych lektur, lubianej nie tylko przez dzieci i młodzież, ale i przez dorosłych. Pamiętajmy, że jest to jedna z najczęściej cytowanych przez dorosłych książek.
Tadeusz Kwinta – reżyser i twórca scenicznej wersji „Małego Księcia” proponuje monodram jako formę teatralną najwierniej oddająca spojrzenie autora. „Mały książę” to baśń o potrzebie przyjaźni i miłości; o poczuciu obowiązku i o samotności; o odpowiedzialności za bliskich i o ludzkiej śmieszności; przekonująca nas, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…dobrze widzi się tylko sercem”. Humor przeplatający się z poezją, wzruszenie wzmocnione refleksją, to przy wartkiej narracji główne atuty spektaklu.
Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103.
Bilety:
Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe.
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

1 maja 2019 godz. 19:00 Koncert „W Skrzypcowym Świecie. „ROK duo” – Marcin David Król (skrzypce) & Lucjan Szaliński-Bałwas (skrzypce, altówka).
W wykonaniu dwóch młodych świetnych instrumentalistów usłyszymy koncert niezwykły. „W skrzypcowym świecie” to przygotowane specjalnie na tę okazję utwory mieszczące się w różnych gatunkach i estetykach – od klasyki, poprzez muzykę etno, musical do rocka. Koncert ten to jedyna w swoim rodzaju okazja do bliskiego, intymnego niemal spotkania z magicznym instrumentem – skrzypcami.
Bilety:
Przedsprzedaż: 30 zł normalne / 25 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 40 zł normalne / 35 zł ulgowe

2 maja 2019 godz. 19:00 koncert „Ogród wiszący”. Jan Kondrak (Lubelska Federacja Bardów)
Usłyszymy autorski wybór mistrzów piosenki z całego świata, w większości specjalnie tłumaczone utwory Dylana, Cohena, Stinga, Okudżawy, Wysockiego, Brela, Stachury…
Koncert oparty na scenariuszu widowiska estradowego własnego autorstwa Ogród wiszący-Pieśniarze świata – który nagrodzony został na targach estradowych OSET w Rzeszowie.
Bilety:
Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

3 maja godz. 19:00 „Tak bym chciał”.  Jacek Musiatowicz, Michał Musiatowicz
Koncert będzie wyjątkowo się składał z dwóch części. Pierwszą cześć artyści poświęcą twórczości Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Macieja Pietrzyka  – przedstawicieli pokolenia „bardów Solidarności”. Pamiętamy bowiem, że 3 maja to data specjalna – jedno z niewielu polskich radosnych świąt. W ten sposób więc oddamy hołd tym którzy sztuką walczyli o wolność i stali zawsze na straży wartości najważniejszych.
Na drugą koncertu część składać się będą utwory własne Jacka Musiatowicza z płyt „Tak bym chciał” i „Wróżyczka” świetnie znanych starszej publiczności. Znajdą się nowsze także kompozycje z płyty syna – Michała utrzymane w bardziej rockowych klimatach, które usłyszeć można na jego płycie „Breaking Glass”.
Bilety:
Przedsprzedaż 30 zł normalne / 25 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 40 zł normalne / 35 zł ulgowe


4 maja godz. 19:00 „Żydowska ulica”. Izabela Szafrańska
Koncert niezwykły, magiczny… Idealnie wpasowujący się w klimat miejsca w którym się będzie odbywał. Składają się na niego pieśni żydowskie i utwory o tematyce żydowskiej m.in.: „Yerushalayim Shel Zahav”, „Dona Dona”, „Shalom aleichem”, Rebeka i wiele innych.
W koncercie towarzyszyć Izabeli będą Przemysław Zalewski (piano) i Przemysław Skałuba (klarnet, saxofony i duduk)
Ostatnie występy Artystki w Piwnicy Pod Baranami oraz w Kalinowym Sercu w Warszawie spotkały się z żywiołową reakcją publiczności.
Bilety:
Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

Wszystkie koncerty odbywać się będą w synagodze ul. Lubelska 4


BILETY
można nabyć: codziennie w Dawnej Synagodze ul. Lubelska 4 w godzinach 10:00-18:00
Internetowo na portalach: panbilet.pl, kupbilecik.pl, oraz ewejsciowki.pl
Rezerwacje
tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: kazimierz@jewish.org.pl
Sprzedaż grupowa
tel.: 572 229 519, e-mail: artbiz@artbiz.eu

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym wydarzenia.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • klient166683
    właśnie w Kazimierzu Dolnym przeczytałem tą super wiadomość. Serdeczne dzięki. Będzie super zorganizowany kazimierski pobyt - kolejny od wielu lat. Stefan Bonisławski
  • Teresa Bełcik
    Bardzo się cieszę. Dzięki! Dzięki! Dzieki! :-)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę