III WpółDrogi Festival. Wyniki konkursu

Skomentuj (2)

Przed nami cztery koncerty prezentujące różne stylistyki muzyczne i jeden spektakl. W synagodze w najbliższy weekend rozpoczyna się WpółDrogi Festival. Spotkajmy się wpół drogi…

Muzyka bardów, inne oblicze skrzypiec, muzyka związana z szeroko rozumianą kulturą żydowską, monodram. WpółDrogi Festival zaczyna się już w sobotę i potrwa do końca pierwszego długiego majowego weekendu. Kto wygrał wejściówki na wydarzenia festiwalowe?


Zadanie konkursowe dotyczyło przeżyć artystycznych w Kazimierzu Dolnym. Wymienialiście Państwo wiele wydarzeń artystycznych, związanych głównie z atmosferą Miasteczka w czasie festiwali – i tych obecnych takich jak Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, i tych, które należą już tylko do historii, jak chociażby Festiwal Muzyki i Kultury Klezmerskiej.


- Moje największe przeżycie artystyczne związane z Kazimierzem?  Lato 2007 roku. Lipiec. Festiwal Muzyki Klezmerskiej. Koncerty zespołów polskich, słowackich, węgierskich. Ukochany Pressburger Klezmer Band, którego płytę zdobyliśmy i słuchamy do dzisiaj. Prowadzenie p. Lutosławska i serialowy "Jędrula". Ciepła, rozgwieżdżona noc. Rynek pełen tańczących ludzi, "porwanych" przez muzykę i Leona Blanka. Później było wiele wspaniałych koncertów, ale takiej atmosfery, takiej magii, chyba nigdy – wspomina pani Teresa Bełcik i to do niej wędruje jedno dwuosobowe zaproszenie na wszystkie wydarzenia festiwalu WpółDrogi.


Drugie otrzymuje pan Stefan Bonisławski za impresję na temat Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.


- Wspaniała atmosfera nie tylko na sali kinowej, ale także podczas oczekiwania na wejście na seans. Tego, co się dzieje w Kazimierzu Dolnym i Janowcu, nic nie jest w stanie zepsuć. Dowodem jest ubiegłoroczna burza i koncert..., który z tego powodu się nie odbył. Trzymałem supermiejscówkę do czasu kolejnych gromów z nieba i bardzo dużych kropli deszczu. Kolejny piorun spowodował moją ewakuację do… toalety. A tam dopiero się działo! Humor, opowieści, poszukiwania znajomych i nawiązywanie nowych znajomości, które były kontynuowane w następnych dniach festiwalu – pisze pan Stefan.


Zwycięzcom gratulujemy. Dwuosobowe zaproszenia na wszystkie wydarzenia WpółDrogi Festival do odbioru w synagodze przed pierwszym koncertem.


Sponsorem nagród w konkursie jest organizator III WpółDrogi Festiwal w Kazimierzu.


Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym III WpółDrogi Festival 2019.

 

Program

27 kwietnia 2019 godz. 19:00 „Mały Książę”. Tadeusz Kwinta (Piwnica Pod Baranami). Monodram

Monodram „Mały Książę” w autorskim spektaklu Tadeusza Kwinty to spektakl, który odniósł niebywały sukces. Będący sceniczną adaptacją słynnej książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zajmującej szczególne miejsce pośród najważniejszych lektur, lubianej nie tylko przez dzieci i młodzież, ale i przez dorosłych. Pamiętajmy, że jest to jedna z najczęściej cytowanych przez dorosłych książek.
Tadeusz Kwinta – reżyser i twórca scenicznej wersji „Małego Księcia” proponuje monodram jako formę teatralną najwierniej oddająca spojrzenie autora. „Mały książę” to baśń o potrzebie przyjaźni i miłości; o poczuciu obowiązku i o samotności; o odpowiedzialności za bliskich i o ludzkiej śmieszności; przekonująca nas, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…dobrze widzi się tylko sercem”. Humor przeplatający się z poezją, wzruszenie wzmocnione refleksją, to przy wartkiej narracji główne atuty spektaklu.
Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103.
Bilety:
Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe.
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

1 maja 2019 godz. 19:00 Koncert „W Skrzypcowym Świecie. „ROK duo” – Marcin David Król (skrzypce) & Lucjan Szaliński-Bałwas (skrzypce, altówka).
W wykonaniu dwóch młodych świetnych instrumentalistów usłyszymy koncert niezwykły. „W skrzypcowym świecie” to przygotowane specjalnie na tę okazję utwory mieszczące się w różnych gatunkach i estetykach – od klasyki, poprzez muzykę etno, musical do rocka. Koncert ten to jedyna w swoim rodzaju okazja do bliskiego, intymnego niemal spotkania z magicznym instrumentem – skrzypcami.
Bilety:
Przedsprzedaż: 30 zł normalne / 25 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 40 zł normalne / 35 zł ulgowe

2 maja 2019 godz. 19:00 koncert „Ogród wiszący”. Jan Kondrak (Lubelska Federacja Bardów)
Usłyszymy autorski wybór mistrzów piosenki z całego świata, w większości specjalnie tłumaczone utwory Dylana, Cohena, Stinga, Okudżawy, Wysockiego, Brela, Stachury…
Koncert oparty na scenariuszu widowiska estradowego własnego autorstwa Ogród wiszący-Pieśniarze świata – który nagrodzony został na targach estradowych OSET w Rzeszowie.
Bilety:
Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

3 maja godz. 19:00 „Tak bym chciał”.  Jacek Musiatowicz, Michał Musiatowicz
Koncert będzie wyjątkowo się składał z dwóch części. Pierwszą cześć artyści poświęcą twórczości Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Macieja Pietrzyka  – przedstawicieli pokolenia „bardów Solidarności”. Pamiętamy bowiem, że 3 maja to data specjalna – jedno z niewielu polskich radosnych świąt. W ten sposób więc oddamy hołd tym którzy sztuką walczyli o wolność i stali zawsze na straży wartości najważniejszych.
Na drugą koncertu część składać się będą utwory własne Jacka Musiatowicza z płyt „Tak bym chciał” i „Wróżyczka” świetnie znanych starszej publiczności. Znajdą się nowsze także kompozycje z płyty syna – Michała utrzymane w bardziej rockowych klimatach, które usłyszeć można na jego płycie „Breaking Glass”.
Bilety:
Przedsprzedaż 30 zł normalne / 25 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 40 zł normalne / 35 zł ulgowe


4 maja godz. 19:00 „Żydowska ulica”. Izabela Szafrańska
Koncert niezwykły, magiczny… Idealnie wpasowujący się w klimat miejsca w którym się będzie odbywał. Składają się na niego pieśni żydowskie i utwory o tematyce żydowskiej m.in.: „Yerushalayim Shel Zahav”, „Dona Dona”, „Shalom aleichem”, Rebeka i wiele innych.
W koncercie towarzyszyć Izabeli będą Przemysław Zalewski (piano) i Przemysław Skałuba (klarnet, saxofony i duduk)
Ostatnie występy Artystki w Piwnicy Pod Baranami oraz w Kalinowym Sercu w Warszawie spotkały się z żywiołową reakcją publiczności.
Bilety:
Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

Wszystkie koncerty odbywać się będą w synagodze ul. Lubelska 4


BILETY
można nabyć: codziennie w Dawnej Synagodze ul. Lubelska 4 w godzinach 10:00-18:00
Internetowo na portalach: panbilet.pl, kupbilecik.pl, oraz ewejsciowki.pl
Rezerwacje
tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: kazimierz@jewish.org.pl
Sprzedaż grupowa
tel.: 572 229 519, e-mail: artbiz@artbiz.eu

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym wydarzenia.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • klient166683
    właśnie w Kazimierzu Dolnym przeczytałem tą super wiadomość. Serdeczne dzięki. Będzie super zorganizowany kazimierski pobyt - kolejny od wielu lat. Stefan Bonisławski
  • Teresa Bełcik
    Bardzo się cieszę. Dzięki! Dzięki! Dzieki! :-)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę