WpółDrogi Festival 2019. Konkurs!

W najbliższą sobotę rozpoczyna się w Kazimierzu III edycja WpółDrogi Festival. Dla naszych Czytelników mamy konkurs a w nim do wygrania dwa podwójne zaproszenia na wszystkie wydarzenia!

Przed nami trzecia edycja WpółDrogi Festival – festiwalu łączącego wydarzenia kulturalne o różnej stylistyce. Skąd taki pomysł?


Krzysztof Kutarski dyrektor artystyczny WpółDrogi Festival –
Pozostałe festiwale w Kazimierzu są stricte tematyczne: Dwa Brzegi to festiwal filmowy, Pardes – skupia się wokół kultury żydowskiej, Festiwal Kapel i Śpiewaków to folklor. Dlatego zdecydowaliśmy się na różnorodność, bo tak samo różnorodna jest nasza publiczność, która do Kazimierza przyjeżdża, a ona jest najważniejsza.


Festiwal WpółDrogi jest różnorodny, ale czy coś szczególnie wyróżnia tegoroczną edycję spośród dotychczasowych?


Krzysztof Kutarski
– w zasadzie jest podobna do poprzednich. Jest akcent kultury żydowskiej, od której nie da się w Kazimierzu uciec, ponieważ wymusza to niejako historia miejsca – ludzie tu przyjeżdżają, żeby oglądać pamiątki i wspominać. Ten nurt reprezentuje Iza Szafrańska.


Na pewno jest też pokazanie artystów w innym kontekście, czego przykładem będzie koncert Marcina Króla i Lucjana Szalińskiego-Bałwasa, którzy pokażą skrzypce – instrument jednoznacznie kojarzony z muzyką klasyczną – w zupełnie innym ujęciu. Pokażą inne oblicze skrzypiec w innych gatunkach i estetykach muzycznych niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Ale tegoroczny festiwal wyróżnia duży udział gatunku, który bym nazwał muzyką bardów. Reprezentuje go doświadczony i znany Jan Kondrak z Lubelskiej Federacji Bardów, ale także Jacek Musiatowicz z synem Michałem, którzy też tworzą w tej stylistyce.


Trudno jednak odróżnić ten festiwal od edycji wcześniejszych czy późniejszych. On jest zupełnie inny, dlatego … jest taki sam! Jest różnorodny. I ta różnorodność jest jego cechą charakterystyczną. To jest ideą naszego festiwalu, że każda edycja jest zupełnie inna, bo … jest taka sama jak poprzednia!


Wśród wydarzeń muzycznych będzie też spektakl teatralny…


Krzysztof Kutarski
– Nie ukrywam, że jestem bardzo dumny, że będziemy mogli pokazać monodram Tadeusza Kwinty „Mały Książę”. To książka, która obok muzyki Pink Folyd wpłynęła na moje życie. Spektakl został specjalnie wznowiony na tę edycję naszego festiwalu. Jest to spektakl wbijający w ziemię. To nie jest impresja dotycząca poszukiwania pierwszego, drugiego trzeciego czy czwartego dna. To jest kongenialne wykonanie monodramatyczne tej książki, która jest dla osób w każdym wieku – im człowiek starszy, tym co innego w niej odkrywa.


Festiwal WpółDrogi stawia na młodych wykonawców. I tym razem ich nie zabraknie…


Krzysztof Kutarski– Iza Szafrańska – wieszczę tej artystce wielką karierę – to artystka bardzo uniwersalna. Dysponuje niesamowitym głosem, który się rzadko spotyka – z jednej strony jest bardzo mocny, a z drugiej artystka bardzo dobrze nad nim panuje. Jest profesjonalistką w każdym calu. Dzięki temu może sięgać po naprawdę różne repertuary – od muzyki filmowej po rockową. W Kazimierzu zobaczymy ją w repertuarze muzyki żydowskiej. To też nie będzie klasyczna muzyka żydowska – będzie sporo zaskoczeń dla publiczności. Myślę, że to będzie bardzo ciekawe.


Kolejna młoda osoba to Michał Musiatowicz…


Krzysztof Kutarski
– Jacek i Michał Musiatowiczowie pojawią się w Kazimierzu poniekąd dzięki Kazimierskiemu Portalowi Internetowemu. W jednym z ubiegłorocznych konkursów bilet wygrała pani, która wspomniała o Jacku Musiatowiczu – jednym z artystów bardzo znanych swego czasu w środowisku kulturalnym Lublina skupionym wokół Hadesu. Towarzyszyć mu będzie jego syn Michał – gitarzysta rockowy. Jestem pod bardzo dużym wrażeniem opanowania techniki przez tego młodego człowieka. Warto go promować, bo jest to w przyszłości następca świetnych polskich gitarzystów, jak choćby Sygitowicz. Jest to wschodzący talent. Myślę, że warto zainwestować w niego czas i uwagę. Przewodnikiem artystycznym dla Michała jest ojciec Jacek, który go w świat muzyki wprowadził. Michał będzie akompaniował Jackowi, ale też wykona utwory ze swojej własnej ostatniej płyty Breaking Glass.

KONKURS!


Dla tych z Państwa, którzy przyślą ciekawą wypowiedź na nasze zadanie konkursowe, mamy dwa podwójne zaproszenia na wszystkie wydarzenia III WpółDrogi Festival 2019 w Kazimierzu.

Zadanie brzmi:

Opisz największe przeżycie artystyczne w Kazimierzu Dolnym.

Wypowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu należy przesłać na adres: redakcja@kazimierzdolny.pl do czwartku (25 kwietnia) włącznie. W tytule maila należy umieścić adnotację „Konkurs”. Ogłoszenie wyników w piątek (26 kwietnia) o godzinie 12.21 na łamach naszego portalu.

Organizatorem koncertu i sponsorem nagród w konkursie jest organizator III WpółDrogi Festiwal w Kazimierzu.


Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym III WpółDrogi Festival 2019.

 

Program

27 kwietnia 2019 godz. 19:00 „Mały Książę”. Tadeusz Kwinta (Piwnica Pod Baranami). Monodram

Monodram „Mały Książę” w autorskim spektaklu Tadeusza Kwinty to spektakl, który odniósł niebywały sukces. Będący sceniczną adaptacją słynnej książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zajmującej szczególne miejsce pośród najważniejszych lektur, lubianej nie tylko przez dzieci i młodzież, ale i przez dorosłych. Pamiętajmy, że jest to jedna z najczęściej cytowanych przez dorosłych książek.
Tadeusz Kwinta – reżyser i twórca scenicznej wersji „Małego Księcia” proponuje monodram jako formę teatralną najwierniej oddająca spojrzenie autora. „Mały książę” to baśń o potrzebie przyjaźni i miłości; o poczuciu obowiązku i o samotności; o odpowiedzialności za bliskich i o ludzkiej śmieszności; przekonująca nas, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…dobrze widzi się tylko sercem”. Humor przeplatający się z poezją, wzruszenie wzmocnione refleksją, to przy wartkiej narracji główne atuty spektaklu.
Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103.
Bilety:
Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe.
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

1 maja 2019 godz. 19:00 Koncert „W Skrzypcowym Świecie. „ROK duo” – Marcin David Król (skrzypce) & Lucjan Szaliński-Bałwas (skrzypce, altówka).
W wykonaniu dwóch młodych świetnych instrumentalistów usłyszymy koncert niezwykły. „W skrzypcowym świecie” to przygotowane specjalnie na tę okazję utwory mieszczące się w różnych gatunkach i estetykach – od klasyki, poprzez muzykę etno, musical do rocka. Koncert ten to jedyna w swoim rodzaju okazja do bliskiego, intymnego niemal spotkania z magicznym instrumentem – skrzypcami.
Bilety:
Przedsprzedaż: 30 zł normalne / 25 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 40 zł normalne / 35 zł ulgowe

2 maja 2019 godz. 19:00 koncert „Ogród wiszący”. Jan Kondrak (Lubelska Federacja Bardów)
Usłyszymy autorski wybór mistrzów piosenki z całego świata, w większości specjalnie tłumaczone utwory Dylana, Cohena, Stinga, Okudżawy, Wysockiego, Brela, Stachury…
Koncert oparty na scenariuszu widowiska estradowego własnego autorstwa Ogród wiszący-Pieśniarze świata – który nagrodzony został na targach estradowych OSET w Rzeszowie.
Bilety:
Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

3 maja godz. 19:00 „Tak bym chciał”.  Jacek Musiatowicz, Michał Musiatowicz
Koncert będzie wyjątkowo się składał z dwóch części. Pierwszą cześć artyści poświęcą twórczości Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Macieja Pietrzyka  – przedstawicieli pokolenia „bardów Solidarności”. Pamiętamy bowiem, że 3 maja to data specjalna – jedno z niewielu polskich radosnych świąt. W ten sposób więc oddamy hołd tym którzy sztuką walczyli o wolność i stali zawsze na straży wartości najważniejszych.
Na drugą koncertu część składać się będą utwory własne Jacka Musiatowicza z płyt „Tak bym chciał” i „Wróżyczka” świetnie znanych starszej publiczności. Znajdą się nowsze także kompozycje z płyty syna – Michała utrzymane w bardziej rockowych klimatach, które usłyszeć można na jego płycie „Breaking Glass”.
Bilety:
Przedsprzedaż 30 zł normalne / 25 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 40 zł normalne / 35 zł ulgowe


4 maja godz. 19:00 „Żydowska ulica”. Izabela Szafrańska
Koncert niezwykły, magiczny… Idealnie wpasowujący się w klimat miejsca w którym się będzie odbywał. Składają się na niego pieśni żydowskie i utwory o tematyce żydowskiej m.in.: „Yerushalayim Shel Zahav”, „Dona Dona”, „Shalom aleichem”, Rebeka i wiele innych.
W koncercie towarzyszyć Izabeli będą Przemysław Zalewski (piano) i Przemysław Skałuba (klarnet, saxofony i duduk)
Ostatnie występy Artystki w Piwnicy Pod Baranami oraz w Kalinowym Sercu w Warszawie spotkały się z żywiołową reakcją publiczności.
Bilety:
Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

Wszystkie koncerty odbywać się będą w synagodze ul. Lubelska 4


BILETY
można nabyć: codziennie w Dawnej Synagodze ul. Lubelska 4 w godzinach 10:00-18:00
Internetowo na portalach: panbilet.pl, kupbilecik.pl, oraz ewejsciowki.pl
Rezerwacje
tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: kazimierz@jewish.org.pl
Sprzedaż grupowa
tel.: 572 229 519, e-mail: artbiz@artbiz.eu

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym wydarzenia.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę