Wołyńskie Światełko Pamięci 2017

Są takie groby i takie cmentarze, o których wiedzą już tylko nieliczni. Na wielu z nich spoczywają nasi rodacy. Takich miejsc nie brakuje także na ukraińskim dziś Wołyniu. W tym roku po raz kolejny na niektórych z nich zapłoną znicze ofiarowane także z Kazimierza w ramach akcji „Wołyńskie światełko pamięci”.

Już niebawem wyruszą na Wołyń wolontariusze ze stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy. Przed dniem Wszystkich Świętych po raz siódmy będą porządkować cmentarze m.in. cmentarz legionistów w Równem przy ul. Dubieńskiej. Pierwsza partia zniczy już trafiła na Ukrainę. Kolejne pojadą na Wołyń 26 października.

Znicze a także biało – czerwone szarfy w ramach akcji „Wołyńskie światełko pamięci” można przynosić do siedziby stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy w Puławach ul. Kazimierska 10 A lub w Kazimierzu do Gminnego Zespołu Szkół ul. Szkolna 1 do pana Marcina Pisuli oraz do Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza ul. Nadwiślańska 9 budynek główny sala nr 5. Zbiórka trwa do 20 października.

Stowarzyszenie przyjmuje także wpłaty wspomagające organizację wyjazdu na Wołyń nr konta 31 8741 0004 0030 2146 2000 0010 z dopiskiem „Wołyńskie światełko pamięci”.

- Zapraszamy do udziału w Wołyńskim Światełku Pamięci – wolontariuszy, szkoły, polskie stowarzyszenia na Kresach – mówi Henryk Kozak, prezes stowarzyszenia Wołyńskie Rajd Motocyklowy. – Gdyby ktoś dysponował busem i chciałby pojechać z nami na Wołyń bez dodatkowych opłat – paliwo opłacimy – prosimy o kontakt tel. 609609700.


Podczas tegorocznego wyjazdu w kościele w Ostrogu zostanie wmurowana ufundowana przez Wołyński Rajd Motocyklowy tablica upamiętniająca pochodzącą z Ostroga sanitariuszkę Czarną Marysię, której szczątki spoczywają na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Kazimierzu Dolnym. 

Zachęcamy do udziału w akcji „Wołyńskie światełko pamięci”. Niech polskie cmentarze na Wołyniu chociaż w taki dzień jak Wszystkich Świętych nie toną w ciemnościach. Niech na Wołyniu zapłoną znicze także z Kazimierza!

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę