Wkrótce dzieci wrócą na plac zabaw

Skomentuj (11)

zobacz więcej (9)

Dobiegają końca prace przy długo wyczekiwanym placu zabaw. Pustynia pomiędzy Grodarzem a Małym Rynkiem zamienia się znowu w miejsce dla dzieci.

Karuzela, dwa bujaki, dwie zjeżdżalnie, konstrukcja wspinaczkowa i huśtawki. Na podłożu z piasku i  drewnianym płotkiem z terenu zielonego nad Grodarzem i Małego Rynku pojawiły się w końcu urządzenia do zabaw dla dzieci. Konstrukcje są metalowe, powinny zatem posłużyć dłużej niż poprzednie drewniane zakupione dzięki inicjatywie mieszkańców. Teraz zostaje zawiesić na stelażu huśtawki, postawić ławeczki dla rodziców i wysypać podłoże świeżym piaskiem. 
Teren wokół wyrównano i położono nowy chodnik. Jeszcze tyko korekta samego ogrodzenia.

- Chcieliśmy, aby cały ten teren tworzył spójną część  a przy tym ładnie wyglądał: i plac zabaw, i teren zielony, i komunikacja piesza wokół – mówi burmistrz Andrzej Pisula.

I zapowiada się naprawdę pięknie: kolorowe zabawki na placu i nowy równy chodnik. Tylko dlaczego tak długo trzeba było na to czekać?

- Opóźnienie wynika z procedury przyjętej przez Urząd Marszałkowski, bo w związku z funduszami unijnymi pozyskanymi na plac zabaw musieliśmy dopasować zapisy przetargu  zarówno do parametrów wniosku, który złożyliśmy w Urzędzie Marszałkowskim, jak i do potrzeb zamówienia publicznego, co okazało się w szczegółach dość skomplikowane – mówi burmistrz Pisula. – Drugi powód to problem z wykonawcami działającymi na rynku pracy. Pierwszy przetarg ogłosiliśmy już w kwietniu i nikt się nie zgłosił, rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w kolejnym. Jest to w tej chwili znak czasu. Gminy zaczynają mieć coraz częściej problem z szybkim i korzystnym dla siebie rozstrzygnięciem przetargów i wyłonieniem wykonawcy. 

Czeka nas jeszcze kompleksowy remont ogrodzenia i wkrótce otwarcie placu zabaw, o czym oczywiście poinformujemy.

Skomentuj


Dodane komentarze (10)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę