Wiosenny weekend w Kazimierzu

Skomentuj (10)

zobacz więcej (16)

Kwiecień plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata. I taki był właśnie weekend majowy w Kazimierzu: słońce i deszcz, burza i grad, ciut chłodniej i znów słońce.

Sobota zaskoczyła wszystkich ciepłem i słońcem, a Kazimierz – soczystą wiosenną zielenią i pięknymi plenerami do spacerów. Turyści zażywali relaksu nad Wisłą, której poziom po ostatnich deszczach trochę się podniósł, ale i w samym mieście – pieszo, bryczką czy meleksem. Każda z tych form wypoczynku pozwalała napawać się do woli Miasteczkiem.

Deszcz – na szczęście krótkotrwały, choć gwałtowny, Kazimierzowi dodał raczej uroku – Fara i kamieniczki w Rynku pięknie prezentowały się na tle gradowych chmur. Tych zachwytów zapewne nie podzielają rolnicy, ale miejmy nadzieję, że grad nie poczynił większych szkód, chociaż w Miasteczku głośno się mówi, że już z powodu wcześniejszych przymrozków malin i truskawek raczej nie będzie…

Wiosna tego roku jest wybitnie kobieca – jak mickiewiczowska „wietrzna istota”…

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • rahim
  Macie jakis problem z bryczka siwca to czego nie podejdziesz i tego mu nie powiesz jak jestes taki mocny to podejdz i sie ujawnij:)ps dla zawistnych
 • gniady
  a nie kłuje cie to że właściciel tej bryczki często jest po spożyciu,jego dni są tam policzone,a po drugie stają gdzie chcą i jeżdżą jak chcą,jedz do Sandomierza,i zobacz jak to powinno wyglądać,zarabiają na życie piszesz,a paragon dają pytam,gdzie podatek,tu panuje samowolka
  • Sendzia
   Właściciel bryczki jest często po spożyciu - domyślam się, że pije alkohol. A kto mu tego zabroni? A babcia licząca 80 wiosen nie mająca prawa jazdy i uwielbiająca koniaki nie może być właścicielem Mercedesa ? Dla bytu tegoż czynu zabronionego musi tutaj zaistnieć: obracanie się kół po drodze, trzymanie lejców (kierownicy) w tym czasie przez strangreta, w którego żyłach płynie powyżej 0,20 promili alkoholu. Właściciel odpowiadać może jedynie za ŚWIADOME dopuszczenie do kierowania osoby innej będącej pod działaniem alkoholu.
 • Tutejszy
  A turystom się ta kareta podoba skoro korzystają z przejażdżki.Ludzie pracują nie kradną także dajcie im spokój i sami się weżcie do pracy.A że stają przy studni i w dodatku na przejściu to też mi się nie podoba.
 • Nie powiązany z Siwcem
  Już kłuje w oczy. Zawistni ludzie Kazimierza. Czemu ludzie są zazdrośni? Bo nie osiągnęli tego co ich sąsiad. Jak im sie nie udalo to i innym nie ma prawa. Przekonałem się ostatnio.
  • pijany znad Grodarza
   słuchaj. To nie zazdrość.
   Również piszemy o deptaniu praw dorożkarzy z ul. Plebanki, ktorym parkujące samochody uniemozliwiaja wykonywanie zawodu.
 • Olo
  Bryczka? toz to przeciez kareta - maszkara, pasuje do kazimierza jak piesc do nosa :) za doplata bym do tego nie wsiadl
  • pijany znad Grodarza
   a teraz wyobrazmy sobie kartkę na sygnale wyjeżdzajaca spod Przychodni Zdrowia. Do Rynku, a wiec do możliwości wyprzedzenia bryczki, KILKASET metrów.
 • gniady
  zdjecie nr 12 osoba nie pełnoletnia wozi turystów bryczka,droga redakcjo kolejna fotka interesu Siwca własciciela bryczki,tym razem to jego synio,o co w tym chodzi,macie jakies powiazania,czy co.Ps zgłosiłem to na Policje,nie pełnoletni powozi bryczka na dodatek z ludzmi,drogi autorze fotki patrz co robisz
  • alleluja
   niepełnoletni piszemy razem

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę