Wiosenny weekend w Kazimierzu

Skomentuj (10)

zobacz więcej (16)

Kwiecień plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata. I taki był właśnie weekend majowy w Kazimierzu: słońce i deszcz, burza i grad, ciut chłodniej i znów słońce.

Sobota zaskoczyła wszystkich ciepłem i słońcem, a Kazimierz – soczystą wiosenną zielenią i pięknymi plenerami do spacerów. Turyści zażywali relaksu nad Wisłą, której poziom po ostatnich deszczach trochę się podniósł, ale i w samym mieście – pieszo, bryczką czy meleksem. Każda z tych form wypoczynku pozwalała napawać się do woli Miasteczkiem.

Deszcz – na szczęście krótkotrwały, choć gwałtowny, Kazimierzowi dodał raczej uroku – Fara i kamieniczki w Rynku pięknie prezentowały się na tle gradowych chmur. Tych zachwytów zapewne nie podzielają rolnicy, ale miejmy nadzieję, że grad nie poczynił większych szkód, chociaż w Miasteczku głośno się mówi, że już z powodu wcześniejszych przymrozków malin i truskawek raczej nie będzie…

Wiosna tego roku jest wybitnie kobieca – jak mickiewiczowska „wietrzna istota”…

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • rahim
  Macie jakis problem z bryczka siwca to czego nie podejdziesz i tego mu nie powiesz jak jestes taki mocny to podejdz i sie ujawnij:)ps dla zawistnych
 • gniady
  a nie kłuje cie to że właściciel tej bryczki często jest po spożyciu,jego dni są tam policzone,a po drugie stają gdzie chcą i jeżdżą jak chcą,jedz do Sandomierza,i zobacz jak to powinno wyglądać,zarabiają na życie piszesz,a paragon dają pytam,gdzie podatek,tu panuje samowolka
  • Sendzia
   Właściciel bryczki jest często po spożyciu - domyślam się, że pije alkohol. A kto mu tego zabroni? A babcia licząca 80 wiosen nie mająca prawa jazdy i uwielbiająca koniaki nie może być właścicielem Mercedesa ? Dla bytu tegoż czynu zabronionego musi tutaj zaistnieć: obracanie się kół po drodze, trzymanie lejców (kierownicy) w tym czasie przez strangreta, w którego żyłach płynie powyżej 0,20 promili alkoholu. Właściciel odpowiadać może jedynie za ŚWIADOME dopuszczenie do kierowania osoby innej będącej pod działaniem alkoholu.
 • Tutejszy
  A turystom się ta kareta podoba skoro korzystają z przejażdżki.Ludzie pracują nie kradną także dajcie im spokój i sami się weżcie do pracy.A że stają przy studni i w dodatku na przejściu to też mi się nie podoba.
 • Nie powiązany z Siwcem
  Już kłuje w oczy. Zawistni ludzie Kazimierza. Czemu ludzie są zazdrośni? Bo nie osiągnęli tego co ich sąsiad. Jak im sie nie udalo to i innym nie ma prawa. Przekonałem się ostatnio.
  • pijany znad Grodarza
   słuchaj. To nie zazdrość.
   Również piszemy o deptaniu praw dorożkarzy z ul. Plebanki, ktorym parkujące samochody uniemozliwiaja wykonywanie zawodu.
 • Olo
  Bryczka? toz to przeciez kareta - maszkara, pasuje do kazimierza jak piesc do nosa :) za doplata bym do tego nie wsiadl
  • pijany znad Grodarza
   a teraz wyobrazmy sobie kartkę na sygnale wyjeżdzajaca spod Przychodni Zdrowia. Do Rynku, a wiec do możliwości wyprzedzenia bryczki, KILKASET metrów.
 • gniady
  zdjecie nr 12 osoba nie pełnoletnia wozi turystów bryczka,droga redakcjo kolejna fotka interesu Siwca własciciela bryczki,tym razem to jego synio,o co w tym chodzi,macie jakies powiazania,czy co.Ps zgłosiłem to na Policje,nie pełnoletni powozi bryczka na dodatek z ludzmi,drogi autorze fotki patrz co robisz
  • alleluja
   niepełnoletni piszemy razem

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę