Willa Kwaśniewskich znów na tapecie

Skomentuj (16)

Ja podaje portal Onet.pl, powołując się na Gazetę Polską, trwa dochodzenie w sprawie tzw. willi Kwaśniewskich – pięknie położonej tuż za Basztą – posiadłości w Kazimierzu. Prokuratura przesłuchuje kolejnych świadków i analizuje pominięte wcześniej dokumenty.

Według Gazety Polskiej w czasie dochodzenia prowadzonego w latach 2007– 2010, które ostatecznie zostało umorzone, nie wykonano wielu podstawowych czynności:  nie przeprowadzono analizy przepływów finansowych i nie przesłuchano wszystkich świadków. Teraz śledztwo w tej sprawie zaczyna się właściwie od początku. Z analizowanych dowodów wynika, że byłej pary prezydenckiej nie było stać na jednoczesne nabycie apartamentu w Wilanowie i posiadłości w Kazimierzu.

Sprawa majątku byłego prezydenta ciągnie się już od ponad dziesięciu lat. Podstawą do wszczęcia postępowania była afera związana z tzw. sprawą taśm Oleksego. W czasie prywatnej rozmowy premiera Józefa Oleksego z jednym z najbogatszych Polaków Aleksandrem Gudzowatym w 2006 r. Oleksy zarzucał byłemu prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, iż w sposób nielegalny uzyskał on część swojego majątku i nie jest w stanie wyjaśnić źródeł jego pochodzenia.

Śledczy próbowali wówczas dowieść, że willa w Kazimierzu została nabyta na podstawioną osobę. Przeprowadzona trzy lata później prowokacja CBA, która miała dowieść winy Kwaśniewskich, zakończyła się jednak kompromitacją służb. Śledztwo ostatecznie umorzono.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Zdzisław.
  Jeżeli Pana Kwaśniewskiego nie stać na kupno tej willi, byłego pracownika KC PZPR, Byłego ministra Sportu i innych stanowisk w PRL-u Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dwu kadencji to jakim cudem stać na takie bogactwa i zakupy przedstawicieli dobrej zmiany? Może mi to ktoś wyjaśnić. Nie kopcie dołków pod kimś bo bardzo łatwo sami w nie wpadniecie tym bardziej, że macie porządnego wroga w postaci zdymisjowanego Macierewicza który papierów na każdego ma więcej niż KGB.
 • ???
  Ludzie rządzący Naszym Krajem sami uczą Nas i podpowiadają jak kombinować żeby zarobić a się nie narobić ,te wszystkie ulgi lub dodatki byle by nie przekroczyć minimalnej nie zachęcają do podjęcia ośmiogodzinnej pracy i 20 dni urlopu . Wolne niedziele również będą ale będą tez wyjatki od reguły np. dla piekarni czy stacji benzynowej i kilku innych, po co ? czy naprawde jemy tylko dzisiejsze pieczywo ?
  • Harry
   naszym krajem rzadza karierowicze i kanalie--fakt.....ale jednak My--to MY !!wezcie historie .....tak licząc,od początku XX w.Zeszmacili się DOSLOWNIE wszyscy(z francja na czele!!--wiedzieli co się dzieje,a jednak poszli na układy).....Niemcy??....TOTALNA KOMPROMITACJA !!!!....nooo.......
   wyszliśmy z tego.....(poranieni,zeszmaceni,bez elit--ktoś kto ma studia,to nie jeste żaden inteligent....to mowi się ze po maturze to jest inteligencja...ale inteligentny,to jest ktoś kto się URODZIL taki,a nie taki co się książek naczytal....czy tam było mu dane przebywać wśród ludzi oczytanych,wyksztalconych--i po prostu PRZEJAL od nich pewne formy ....np.zachowan....czy sposobu wysławiania się)--a wiec z polakow pozostala szara masa......i zaobserwowałem,ze inteligencja się powoli odradza!!
 • Zdzisław
  To ciekawe zarzuca sie prezydentowi Kwaśniewskiemu, ze nie stać go było na nabycie willy w Kazimierzu. Lepiej wyjaśnijcie skąd zwykłego posła jakim jest Kaczyński stać na utrzymanie tylu ludzi ochrony prawie przezydenckiej?
 • Redakcja
  Jeden z komentarzy został wyłączony ze względu na obraźliwy charakter. Prosimy o przestrzeganie regulaminu dyskusji.
 • biedny bezdomny
  Zastanawiam się, czy kiedykolwiek prokurator zajmie się dziwną darowizną samochodów przez bezdomnego dla toruńskiego kręta. Będzie się bał rodziny i klubów :-)))
  • Rycho
   biedny bezdomny, a pod mostem dwa maybachy
  • Racja
   Dokładnie Kwach ślędzę a księdzu sypią kolejnych kilkanaście baniek na rury do miasta by miasto za dziesiątki milionów kupowało od niego ciepło. Co za bezczelna prywata! I to nie razi nikogo.
 • soltys K.
  cie choroba, do mnie tez moga sie przychrzanic bo w owym czasie, analizujac przeplywy pieniezne, nie stac mnie bylo na zakup tej willi i glebozrywarke jednoczesnie, a machine mam, cie choroba
 • Tadk
  Gazeta Polska powinna zmienić nazwę na Ruska. Zdaje sie jest największa tuba i sojusznikiem Macierewicza a on spośród obecnych prowadzil dzialania najbardziej spojne z potrzebami Putina. Dlatego zabawne jest ze takie pismo pisuje o czerwonych Kwachach. I efekt jest. Bedzie sie gadac ze tropia i wesza bo cos musi byc na rzeczy. Niech napiszą o Azotach bo tu cicho. A co sie dziej to po prost hanba i potwarz dla Pulaw i naszego powiatu.
 • Olala
  Błagam, nie zajmujcie się Państwo takimi brukowymi tematami. Gazeta Polska to naprawdę nie jest wiarygodne źródło informacji. Szanujcie Państwo siebie i czytelników.
  • Jojo
   Słuszna uwaga.
  • Hipolit
   Mam takie samo zdanie!
  • ech
   Dokładnie tak,kolejny artykuł na poziomie "Willi Sicińskiego"
   Nic dziwnego,autorka ta sama.
  • Bolek
   Wyborcza to jest źródełko że ho ho pajace
  • Rycho
   do "Bolek" - A w Ameryce to Murzynów biją

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę