W święta sprowadzą się do Kazimierza?

Skomentuj (30)
Byłej parze prezydenckiej powodzi się nie najgorzej. Nie tak dawno kupili apartament w Wilanowie, jednej z najdroższych dzielnic Warszawy, a kilka dni temu sfinalizowali zakup domu w Kazimierzu Dolnym. Willa warta jest, bagatelka, 800 tysięcy dolarów, czyli około 2 mln złotych!

Państwo Kwaśniewscy zażądali, by dotychczasowa właścicielka willi Maryla Jaworska (63 l.) wyprowadziła się z niej do końca tego tygodnia. Czyżby była para prezydencka planowała spędzić święta wielkanocne w swoim najnowszym nabytku? Wiele wskazuje, że tak.

Trzydziestoletnia willa do remontu

A jeżeli nawet Jola i Olek nie przyjadą do Kazimierza na święcenie jajek, pojawią się tam zaraz po lanym poniedziałku, żeby rozpocząć remont generalny domu. Trzydziestoletnia willa, choć niezwykle okazała, wymaga dużych inwestycji.
Dom jest nieocieplony. Przez ostatnie lata był niedogrzany, więc pierwszą rzeczą, z którą para prezydencka będzie musiała się zmierzyć, jest pozbycie się uporczywego, ostrego zapachu wilgoci. W domu trzeba wymienić dach, przeprowadzić remont łazienek. Odświeżyć go.

Biedermeiery za pół miliona

Willa prezydencka jest ogromna. Ma ponad 400 metrów. Dom ma dwa poziomy i poddasze, na którym znajduje się jeden pokój. Na parterze jest ogromna jadalnia urządzona biedermeierami, wartymi 500 tysięcy złotych. Meble te, jak ustaliliśmy, zostaną w domu.

Szczegóły transakcji owiane są tajemnicą. Nam udało się jednak dotrzeć do osoby, która również była zainteresowana kupnem domu. Spotkała się z właścicielką. Maryla Jaworska oszacowała wartość willi i działki na 800 tysięcy dolarów. Do negocjacji nie była skora, mimo że nieruchomość usiłowała sprzedać już od kilku lat.

Mieszkańcy już liczą zyski

Mieszkańcy Kazimierza z nowych sąsiadów bardzo się cieszą. Mówią, że podniesie się prestiż miasteczka, więcej będzie ściągało tu turystów, więc i ceny za kwatery wzrosną, a z wynajmu pokoi żyje duża część tubylców. Marek Sosik (80 l.) ma nadzieję, że nowi właściciele domu będą otwarci. Przystaną na drodze, porozmawiają, zapytają o zdrowie.

Już się cieszą z takich sąsiadów

Janina Górecka mieszkanka Kazimierza
- Cieszę się, że wprowadzą się tu państwo Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy. Może wreszcie znajdą się pieniądze na inwestycje, bo ten nasz Kazimierz taki zaniedbany. Droga na Góry dużą część roku nie jest przejezdna.


Zenon Borowicz
Super Express

Skomentuj


Dodane komentarze (30)

 • Józef O. (gość)
  Kupili przecież w Kazimierzu całe wzgórze od Jaśka Wołka. To jest ten artysta. Byłem tam. Piękne. Też nie wiem na kogo, bo nie na siebie, ale sam Jasio wybierał, przyjaciel mojej żony. Ale ich sprawa, ja nikomu nie zazdroszczę.
 • wodnik szuwarek (gość)
  Panie Józefie O., prosimy, jakiś drobny komentarz...
 • Anonim (gość)
  Jak się buduje palmy?
 • Anonim (gość)
  a w Kazimierzu maja budowac basen z palmami dla prezydenta
 • sąsiad (gość)
  A liza to plotkara.....odwaga staniała?
 • liza (gość)
  Marek Sosik to pieniacz zkłócony ze wszystkimi bliższymi i dalszymi sąsiadami, pewnie z Kwaśniewskimi też się pokłóci................
 • Anonim (gość)
  Nie bój sie. Narazie to sensacja ale za 5 lat jak ktoś powie Kwaśniewski to będą mówić - czy to czasem nie jakiś przedwojenny aktor, a może piosenkarz?
 • alchemik (gość)
  Teraz to będzie dopiero sie działo...Ostatnio "wyczytałem" w gazecie, że nie ma w Kazimierzu innego tematu, niż nowi sąsiedzi. I tak w Kazimierzu jest pełno turystów, którzy chcą zobaczyć basztę, zamek etc. Teraz dojdzie do tego jeszcze dom p. Kwaśniewskich. Już to widzę, w weekend majowy do ogrodnika to dojść nie będzie można. Ja chyba sie wyprowadze na wieś...Spokój cisza, tak jak w zimie w Kazimierzu.
 • bora (gość)
  ciekawe czy Pan Prezydent pozwoli latać nad basztą i robić zdjęcia ...baszty ,..Góry,..Kazimierza...?.Przynajmniej dokończyć cykl zdjęć Kazimierza pt. "Cztery pory roku" ("Wiosna)
 • Anonim (gość)
  http://fakty.interia.pl/news?inf=738695
 • :( (gość)
  Na tę Wielkanoc życzyć wszystkim Wam wypada ciepła domowego, miłości bliźniego, placka wybornego i spokoju świętego.
 • Anonim (gość)
  I tak wyglądają nocne Polaków rozmowy? Co za degradacja!
 • J.P (gość)
  Anonimie - poczułes się oszołomem?
 • Anonim (gość)
  Cóż za rzeczowe argumenty! Oszłomstwo to niestety z ciebie wychodzi.
 • Anonim (gość)
  Kwaśniewskim życzę wszystkiego najlepszego i spokoju od oszołomów, moherków i innych zawistników.
  A Wy rzucajcie kamieniami w Kuczmę, Kwaśniewskich...........i idźcie do kościółka świętować Wielkanoc!
 • iza (gość)
  szkoda, że nie wszyscy mają tyle szczęścia i pieniędzy aby mieszkać w takiej willi.
 • Anonim (gość)
  "gosciu niedzielny" skąd to przekonanie o Kwaśniewskim jalo o czolowym polityku świata?
  "Prywatnie" to się owszem spotykał z towarzyszami a następnego dnia ten goleń. Bardzo "błyskotliwie" się tłumaczył. Tak samo jak się tłumaczył z tego magistra - oj jaki on "kompetentny". O prywatnych jego sprawach tu nikt nie pisał poza dziennikarzami bo prywatnie to ten dom kupił. Wcześniej to ani goleń nie był prywatny ani mgr. ani biesiada z Kuczmą w naszym mieście kiedy to nikt z czołowych polityków świata nie chciał z nim gadać. Powinieneś czytać trochę więcej niż tylko TRYBUNĘ.
 • Anonim (gość)
  Popieram Cię, szsp - mądrze powiedziane!
 • szsp (gość)
  Miło przeczytać w Wielkim Tygodniu parę ciepłych słów typu (cytuję) odp...się (koniec cytatu). Urocze, szczególnie w połączeniu z końcowym Alleluja. Może to frustracja, a może tylko zwykłe chamstwo. Prezydent jaki był każdy widział, i niech każdy go sobie sam oceni. Gość niedzielny zapewne nie pamięta prezydenta z czasów działalności dawnej (albo pamiętać nie chce).
  Mimo wszystko witam niniejszym pana Kwaśniewskiego i niech mu się dobrze mieszka w Kazimierzu!
 • gość niedzielny (gość)

  Tak Kwaśniewski to czolowy polityk świata. Najlepszym dowodem jest szacunek jakim dażą go zagraniczni politycy i głowy państw.Gdyby nie polska zawiść i byłby Seketarzem Generalnym ONZ.
  Jego prezydentura przyćmi wszystkie inne, bo tak błyskotliwego,inteligentnego,kompetentne... Prezydenta nigdy nie bedziemy miec. Kaczyński wygladają blado.Dlatego proponuje zeby odp...się od prywatnych spraw Prezydenta i swoją frustrację, z powodu nieudolnośći prawicowych Prezydentów, wylewać w Radiu Maryja....A Kazimierzacy niech się cieszą, będzie więcej turystów, więcej reklamy i głośniej o Miasteczku. A jak więcej turystów, to więcej pieniędzy...Jak tego nie rozumiecie to trudno!
  Pozdrawiam i wesołego "Alleluja"

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę