CBA kupiło w Kazimierzu dom

Skomentuj (44)

Chcąc udowodnić, że małżeństwo Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich miało nielegalne dochody, CBA kupiło dom w Kazimierzu nad Wisłą - ujawnia "Gazeta Wyborcza". Z operacji nic nie wyszło, a CBA został dom.

O akcji CBA mówił wczoraj w Radiu Zet minister sprawiedliwości. Był to - jego zdaniem - dowód na niekompetencję szefa CBA.

CBA chciało aresztować Jolantę Kwaśniewską?


Celem Biura było udowodnienie, że Kwaśniewscy kupili dom w Kazimierzu na podstawioną osobę. Miał to zrobić zaprzyjaźniony z nimi prezes Budimeksu Marek Michałowski, właściciel owego domu.

Impulsem do działania były - ujawnione w 2008 r. - nagrania rozmowy Józefa Oleksego i Aleksandra Gudzowatego, w których Oleksy mówił o "tajnym domu Kwaśniewskich".

Agent "Tomasz" znów w akcji

Według źródeł "Gazety Wyborczej", akcję prowadził agent o operacyjnym nazwisku "Tomasz Małecki". To ten sam funkcjonariusz, który rozpracowywał zatrzymaną w ubiegłym tygodniu Weronikę Marczuk-Pazurę. W sprawie "domu Kwaśniewskich" działał równolegle z tą pierwszą sprawą - używał tego samego nazwiska i "życiorysu" bogatego biznesnema, który szuka swojego miejsca w Polsce.

"Tomasz" zaprzyjaźnił się z synem Marii J., która administrowała domem Michałowskiego (CBA zakładało, że w rzeczywistości dom jest własnością Kwaśniewskich). - Zdobył jego zaufanie i przyjaźń, spędził święta w tym domu i oświadczył, że jest pod takim wrażeniem, że chce go kupić - relacjonuje "Gazecie Wyborczej" osoba znająca szczegóły akcji.

Fiasko akcji CBA - biznesmen wziął gotówkę, ale nie chciał teczki


Agent "Tomasz" chciał zapłacić za dom 3 mln zł - dwa razy więcej niż dom był faktycznie wart. Wtedy - jak pisze"Gazeta Wyborcza" - jego właściciel, Marek Michałowski zdecydował się dom sprzedać. I przystał na propozycję agenta "Tomka", by w akcie notarialnym wpisać 1,5 mln zł, a resztę "Tomek" zapłaci po oficjalnej transakcji, żeby uniknąć wysokiego podatku. Po podpisaniu u notariusza umowy, 29 lipca, "Tomasz" - jak relacjonuje "Gazeta" - próbował wręczyć Michałowskiemu teczkę z 1,5 mln zł i z nadajnikiem. CBA podejrzewało, że pojedzie on do Jolanty Kwaśniewskiej z pieniędzmi i tam dokonają aresztowania.

Michałowski jednak przapakował gotówkę do bagażnika, ale nie chciał wziąć teczki. - Coraz bardziej zdenerwowany wciskał tę teczkę, mówiąc, że jest droga, firmowa - opisuje informator "Gazety Wyborczej". Właściciel dojechał z pieniędzmi i kilkanaście minut później jego oraz Marię J. aresztowano.

Notariusz natomiast odmówił unieważnienia transakcji. CBA ma więc dom w Kazimierzu, ale tylko formalnie, bo za niego nie zapłaciło. Tomasz Małecki nie istnieje więc, nie ma nikogo, od kogo można żądać zapłaty. Michałowskiemu prokuratura zarzuciła próbę uniknięcia zapłacenia podatku.

W tej akcji CBA po raz kolejny sprowokowało nielegalne działania osób rozpracowywanych.

Więcej o fiasku planu CBA - w "Gazecie Wyborczej".

źródło: Gazeta.pl

Skomentuj


Dodane komentarze (44)

 • Ulka
  @Pijany znad Grodarza - nie @Ani oddała krew za ojczyznę, ale "tylu porządnych Polaków oddało krew za ojczyznę", żeby tacy ludzie jak @Ani mogli w niej żyć. :-)
 • pijany znad Grodarza
  @ Ulka.
  Niby skąd wiesz, że @ Ani oddała krew ZA OJCZYZNĘ ?.
 • Ulka
  Do @Ani - ale w tej ojczyźnie oprócz tych złodziei jest jeszcze Pani i wiele innych porządnych ludzi :-)
 • ani
  Złodziej złodziejem stoi w naszej ojczy źnie. Szkoda że tylu porządnych Polaków oddało krew za ojczyznę.
 • Wiesław
  To wszystko co wiecie i roztrząsacie, to tylko wierzchołek góry lodowej i zasłona dymna dla prawdziwych interesów. Co tam jakiś domek za 1,5 mln papierów (tak, za tyle został sprzedany). W tym czasie, kilka lat temu nieruchomości w K. były dwukrotnie droższe. Lobbowanie na rzecz firmy Akron i sprzedanie akcji Azotów puławskich to już zdrada naszych, polskich interesów +jeszcze inne lobbingi. To wszystko na waszych oczach, a wy jak baranki... Czy wiecie państwo co to grafen? Tu nie ma żadnych wyczerpujących wyjaśnień, ale kolejna ściema.
 • tomasz małecki
  Dziecinada, brak profesjonalizmu.Zabawa w agenta CBA skończyła się tyn,że zostały wyrzucone miliony złotych,a w zamian za to ani Polskie państo ani Polski obywatel nie ma z tego nic,skończeni kretyni.
 • CBA
  Dziękujemy za wyczerpujące wyjaśnienia.
 • jacek jeremi
  Sasiedzi tej willi widzieli kwasniewskich jak ogladali posesje wraz z ochrona.administrator is tez sie wygadala swoim znajomym.Kwasniewski tez sie chwalil ze kupil ta wilel swoim kolegom Oleksemu millerowi.
  A tutaj czytam calkiem inna historie.
  Jaruzelski.kwasniewski.kiszczak.Walesa I tym podobn sa w Polsce nie do ruszenia.zeby nawet zastrzelil ktorys z nich czlowieka w telewizji na zywo to I tak byli by ofiarami.
  Czuma dal cynk kwasniewskim I tyle w teamacie .
 • Awa
  Nic nie rozumiem. Po co? dlaczego? Gdzie?
 • kolega
  Jasio J. wystapil w Teraz MY:)
  Trzymaj sie Janek!
 • Michalina
  Popełnił przestępstwo namawiając do popełnienia przestępstwa.Moim zdaniem spotkanie żigoloTomaszka z panem prokuratorem to tylko kwestia czasu.
 • Wredniak Paskudny
  A czy ten "nasz" agent Tomasz czasami sam nie popełnił przestępstwa podając fałszywe dane u notariusza? :P
 • prosty_rogal
  "ABC" dziwnym językiem się posługujesz."Tusk Vision Network"," wybiórcza"?
  To fakt, że określenia te funkcjonują gdzieś na marginesie publicystyczno-społecznym. Niemniej jest w tych określeniach duża dawka (IMHO)jadu, frustracji i antycośtam , tak charakterystycznej dla posiadaczy dekoderów satelitarnych słusznej TV.
  Jestem relatywnie młodym człowiekiem, rocznik 1964. Sentyment do poprzedniego ustroju mam przez pryzmat dobranocki. Uwielbiałem Reksia, Bolka i Lolka, Baltazara Gąbkę. Aha, tak dla pewności to są imiona bohaterów dobranocek a nie tych, co to ich przeprowadził były prez.
 • inwestor2
  do Romana,
  Jeśli Twoja oferta jest rzetelna, to możemy załatwić to. Podaj swój kontakt, np. przez redakcję portalu, lub poszukaj w ofercie sprzedaży domów w Kazimierzu. Oferta jest jawna i w cenie dokładnie połowy zaoferowanej przez Ciebie.
 • Janson
  Co rozum sołtysa to nie emocjonalne podrygi, CBA należy rozwiązać, ludzi nadających się i część funduszy przenieść do policji i niech ona się przestępstwami zajmuje. Najlepsza w całej kazimierskiej awanturze jest pani notariusz,która nie ugięła się naciskom i postąpiła zgodnie z prawem, brawo dla pani. I tak wielka instytucja stworzyła ewenement na skale światową- dom niczyj utrzymywany za pieniądze podatników - tak go niech przewodnicy teraz wycieczkom pokazują, przybyła kolejna i zbędna atrakcja Kazimierza.
 • Kierdziolek
  ABC - czy urząd powołany do walki z korupcją ma za zadanie kupować domy wymuszając na sprzedawcy zachowania przestępcze? On ma przestępstwa wykrywać, a nie tworzyć. Jesteś kadrowcem w CBA i wiesz kogo tam przyjęto do pracy? Efekt nieprzeprowadzenia dekomunizacji myli ci się z rasowymi niechęciami, to okrągły stół i ludzie z obu stron barykad tak się umówili by zrobić miękkie przejście; zamiast biadolić należy się zastanowić czy przerwanie spadania kraju po równi pochylej na margines cywilizacyjnego rozwoju należało tak i wtedy zrobić, czy czekać aż komuna sama się utopi z nędzy. CBA i sposób jego funkcjonowania to wytwór ludzi wychowanych w prl-u i myślących tamtymi kategoriami, ile spraw korupcyjnych wykryło CBA? Jakby nie wiadomo gdzie jest największe miejsce tych przestępstw, styk decyzji urzędniczej i biznesu. Policja więcej spraw korupcyjnych udokumentowała zakończonych rozsprawą sądową. Każdą idee nieudacznicy wypaczą - i tak jest z tą instytucją, niepotrzebną, kosztowną, nieefektywną, służącą interesom politycznym opcji szefa. Jak kto zauważył brudy wprowadziła do naszego Kazika, aż się ze wstydu 2 księżyc schował - a za to należą się dyby na rynku w słoneczną niedziele.
 • ABC
  prosty_rogalu mówiąc o sekwencji wydarzeń miałem na myśli chronologię z jaka dowiedziało się o tych wydarzeniach społeczeństwo. Skoro jak piszesz umowę sprzedaży zawarto 29 lipca to dlaczego informacja o tym ukazała się w gazecie "wybiórczej" i Tusk Vision Network dopiero po ujawnieniu i upublicznieniu przez Rzepę afery hazardowej? Co zaś do CBA to jedyna służba w demokratycznym państwie Polskim, która jest wolna od raka różnego rodzaju "specjalistów" szkolonych i oddanych minionemu systemowi i ludziom którzy w owym czasie sprawowali władzę. Sądząc po Twojej opinii dostrzegam sentyment za minionym ustrojem i ludźmi którzy wówczas rządzili, a których przeprowadził do obecnego ustroju prezio Kwaśniewski vel Stoltzman jak wolisz...
 • Zegarkowy
  Rumcajs, przeczytaj jeszcze raz powyższy artykuł, tylko cały, dokładnie, to zauważysz że to nie jest tekst autorski tylko przedruk z GW.
 • Rumcajs
  A tak w ogóle Redakcjo jesteście odważni !
  Napisać:"W tej akcji CBA po raz kolejny sprowokowało nielegalne działania osób rozpracowywanych" to jawne proszenie się o kłopoty:)
  Choć to prawda i w wielu cywilizowanych krajach srogo karane,to nie zdziwiłbym się gdybyście już mieli podsłuchy na telefonach i jakiegoś nasłanego"reklamodawcę"co to chce "pół na pół pod stołem"
  A ta notariuszka,co to odmówiła CBA-to jeszcze na wolności ???
 • inwestor
  Przepraszam Inwestora2, ale ja byłem pierwszy.
  I jakby to śmiesznie nie zabrzmiało w kontekscie artykułu, to na prawdę szukam kupca na działkę.
  Oczywiście śni mi się inwestor ze służb. Choć wg mnie 3 mln za dużą budowlaną działkę za basztą, działkę zagospodarowaną i zabudowaną to raczej nie jest wygórowana cena.
  Niemniej mogę sprzedać również służbom przy zachowaniu przelicznika.

  Ja poważnie szukam chętnego do zakupu inwestora.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę