Docenili urok Lubelszczyzny

Skomentuj (21)
Znamy adres, pod którym chce zamieszkać w Kazimierzu były prezydent Aleksander Kwaśniewski. W ostatnią niedzielę specjalnie przyjechał do miasteczka, by obejrzeć przyszłą posiadłość.

Z naszych informacji wynika, że państwo Kwaśniewscy są zainteresowani jedną z willi położonych nad ulicą Zamkową. Zbudowano ją w latach 70. według projektu znanego architekta Tadeusza Michalaka.
- Dom nawiązuje do kazimierskiej architektury i moim zdaniem pięknie wpisuje się w nadwiślański krajobraz miasteczka - mówi Michalak.
Jego opinię potwierdza Jerzy Żurawski, były konserwator zabytków. - To jedna z najpiękniejszych działek w Kazimierzu, niemal sąsiadująca z basztą. Cóż, pan prezydent Kwaśniewski mógł wybrać na letni dom willę w Krynicy czy Zakopanem. Jeśli zdecyduje się na Kazimierz, to wypada tylko się cieszyć.

Były prezydent przyjechał do miasteczka w ostatnią niedzielę. Zjadł obiad w restauracji Cezarego Sarzyńskiego, następnie w towarzystwie funkcjonariuszy z Biura Ochrony Rządu udał się na spacer ulicą Zamkową, by zobaczyć interesującą go posiadłość. W Kazimierzu mówi się, że argumentem za osiedleniem się w tych okolicach jest fakt, iż dom jest położony na wysokiej górze, a Aleksander Kwaśniewski jest zapalonym narciarzem. W pobliżu znajdował się kiedyś stok narciarski.

O zamiarach prezydenckiej pary nic nie wie burmistrz Andrzej Szczypa. Nic dziwnego, bo ewentualna transakcja jest pilnie strzeżoną tajemnicą. Właścicielka domu chciała go sprzedać od dawna, ale na nasze pytanie, czy prezydentowi, nie odpowiedziała. - Proszę zapytać pana prezydenta Kwaśniewskiego - ucięła.

Ile może być warta taka rezydencja? Trudno powiedzieć. Zbudowano ją według starych technologii i z materiałów popularnych prawie czterdzieści lat temu.
- Kazimierz jest modny. Atutem jest niepowtarzalność działki. Ale ten rok budowy... - rozważa Waldemar Marzec z Agencji Nieruchomości Atrex w Lublinie. - Szacuję, że może to być warte około 1,5 mln złotych - mówi.

Mieszkańcy Kazimierza są zadowoleni, że w ich sąsiedztwie może zamieszkać b. prezydent. - Może by wspomógł naszego burmistrza - mówi Alina Marchocka.
Ryszard Zdonek, dyrektor Domu Architekta SARP w Kazimierzu, uważa, że dzięki osiedlinom Kwaśniewskich Kazimierz mógłby jeszcze zyskać na popularności - Cokolwiek by mówić o Kwaśniewskim, lubić go czy nie, jest znaną osobistością w świecie i spotyka się z ustosunkowanymi ludźmi.

- Ma prawo mieszkać, gdzie chce. Jak wybrał sobie Kazimierz, to dobrze - kwituje ks. Tomasz Lewniewski, proboszcz kazimierskiej fary.

Waldemar Sulisz

Skomentuj


Dodane komentarze (21)

 • szakal (gość)
  od Jolki
 • tubylec (gość)
  kajot, a od kogo ty masz takie tajne informacje???
 • kajot (gość)
  pożytku z niego zero i tylko kłopoty
 • Tadek (gość)
  Za Zyciem Warszawy i TVN 24: "Urząd Skarbowy sprawdzi, skąd Państwo Kwaśniewscy mieli pieniądze na zakup willi w Kazimierzu Dolnym."
 • Anonim (gość)
  sadze,ze pan Marzec kiepsko orientuje sie w cenach.Do niedawna cena za ten dom oscylowała w okolicach miliona ale USD,-tak podawalo warszawskie biuro nieruchomosci,gdzie dom byl zgloszony.
 • Vincento (gość)
  Mr. Kwasniewski more power to you , welcome in Kazik and I hope you will do good things for that lovely town , and mabye we will run into each other w Zielonej .

  Again , welcome home .
 • Tadek (gość)
  noname- samego, to raczej nie licz... :)
 • karol (gość)
  Więcej: http://www.wp.pl/ lub Super Express - Kupili domek za 2 miliony
 • noname (gość)
  O jak fajnie!! zobacze samego prezydneta
 • zoll (gość)
  Walencja będzie gościła nowych sąsiadów!!!
 • Anonim (gość)
  Tak, tak, byjał. Może jeszcze dzindybry?. Oczywiście miało być bujał.
 • Tadek (gość)
  Pan prezydent będzie się byjał w fotelu w ogrodzie, a skryba nadworny pamiętniki spisywać będzie! Borowiki po krzakach porozstawiane dyskretnie spokoju i intymności strzec będą, a twórca jakowyś kazimierski z pędzlem i paletą farb portrety szanownego ex-prezydenta malować będzie. A tak na poważnie- gdziekolwiek jesteś, Panie Prezydencie, miłego pobytu w Kazimierzu życzy zagorzały przeciwnik polityczny (wszystkich polityków bez wyjątku).
 • M. (gość)
  nie ma to jak powrót do korzeni, co nie warszawiacy?
  :)))))
 • Anonim (gość)
  Tam nie tylko Urban będzie bywał ale np. Vogel, Dochnal...
 • Anonim (gość)
  a ten dom to Pani J. ???
 • Jan Witaszek (gość)
  wiem że do Kwacha będzie przybywał Urban i to będzie jazda....
 • Anonim (gość)
  Nie był to mój prezydent! Takie sąsiedztwo to na pewno może tylko kłopotami skutkować poza oczywiście reklamą dla miasta. Skutek tej reklamy jest taki że czasem po te bułki to trudno się przez rynek przecisnąć.
  Normalność nie znaczy napewno dla nikogo - sąsiad były prezio.
 • karol (gość)
  Nigdy nie ma pewności jacy będą sąsiedzi i dla każdego "normalność" znaczy co innego....
  Uważam, że to zaszczyt dla miasta i wspaniała reklama. Ja chciałbym mieć za sąsiada Prezydenta.
 • Anonim (gość)
  Ja mam nadzieję że jednak nie kupi. Niby dlaczego ma być to dobre? Wolę mieć normalnych sąsiadów.
 • szsp (gość)
  Albo cię przejedzie samochód wiozący bułki na Zamkową....

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę