Sprawa willi Kwaśniewskich powraca jak bumerang

Skomentuj (20)

O kolejne pół roku katowicka prokuratura regionalna przedłużyła wszczęte w 2016 r. śledztwo w sprawie tzw. kazimierskiej willi Kwaśniewskich. Do Rzeczy wieszczy przełom. Dotychczasowe śledztwo zostało umorzone.

W jednym z ostatnich numerów „Do Rzeczy” pisze o sprawie tzw. kazimierskiej willi Kwaśniewskich. Artykuł „Rachunki pogrążą Kwaśniewskich?” przekonuje, że wokół byłej pary prezydenckiej „zaczyna się robić gorąco”. Prokuratura analizuje obecnie transakcje bankowe i wzajemne rozliczenia finansowe z najbliższego grona osób związanych z Kwaśniewskimi. Analizowane są także połączenia telefoniczne – dokument liczy w sumie 200 stron.

- Nasi informatorzy związani ze śledztwem mówią, że analiza połączeń potwierdziła bardzo częste kontakty Jolanty Kwaśniewskiej z rencistką Marią J. a także następujące po tym kontakty Marii J. z Markiem M. występującym jako formalny właściciel domu – pisze autor artykułu Wojciech Wybranowski. – Dowody te w coraz większym stopniu mogą uprawdopodobniać podejrzenia, iż Kwaśniewscy mogli ukrywać przed instytucjami podatkowymi majątek – luksusową willę Kazimierzu Dolnym, a pomagać im mogło w tym kilka osób m.in. Marek M. były prezes Budimexu, który formalnie występował jako właściciel wspomnianej nieruchomości, oraz Maria J. opiekująca się willą.

Jak twierdzi Do Rzeczy, powołując się na materiały operacyjne CBA zebrane w trakcie operacji o kryptonimie Krystyna, Maria J. miała wielokrotnie kontaktować się z Jolantą Kwaśniewską w sprawie rozliczeń finansowych dotyczących willi w Kazimierzu, co może potwierdzać, iż to rodzina Kwaśniewskich faktycznie była jej właścicielem, decydującym o realizacji zobowiązań, zaś Maria J. odgrywała tylko rolę pośrednika.

Na razie nikomu nie postawiono żadnych zarzutów.

Pierwsze śledztwo w tej sprawie z lat 2007 - 10 zostało umorzone. Obecne trwa od roku 2016 r.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • pijany znad Grodarza
  "Pamiętacie agenta Tomka? Jego niegdysiejsi koledzy najchętniej by o nim zapomnieli. Urząd Skarbowy podejrzewa, że stowarzyszenie żony byłego posła PiS zdefraudowało miliony z dotacji"
  • Harry
   samo to,ze sa jakies pseudonimy.....niedopowiedzenia,utajnienia......sprawa liczy 200(!!!) stron---to już wystarcza!!
  • Harry
   Wicie--rozumicie....nie trza gadac,a tym bardziej pisoc--było i nie ma ...kunic!
  • Maurycy z Bochotnicy
   Oj, biedny ten Harry, biedny... Zupełnie nie rozumie, że to forum "ludzi na pewnym poziomie" i nie będzie się ono zajmować drobnymi wydatkami Naszego Pana Prezydenta Kwaśniewskiego i jego Żony, najbardziej Pierwszej Damy wśród wszystkich pierwszych dam trzeciej RP. Co innego, jakby ten kurdupel Kaczyński zainteresował się jakąś inwestycją w Kazimierzu - na przykład czarterem krypy na Wiśle, zakupem dwóch kogutów w celofanie, balonem w kształcie Myszki Miki, gofrem z bitą śmietaną, czy inną na jego poziomie finansowym i intelektualnym, oczywiście... Rozgrzało by to to forum z pewnością w nie mniejszym stopniu niż relacja z ostatniej sesji "W rytmie serca"!
  • Harry
   Maurycy mnie tu prowokuje do odsloniecia kart resentymentów politycznych--a ja cie zaskocze Maurycy,bo NIE MAM sentymentow partyjnych....po prostu...czyli mowiac wprost--NIE WIDZE w polandii poważnej sily politycznej--bo faktycznie(moim zdaniem)takowej nie ma...
   W tej chwili wszyscy pieje o tolerancji--nie dostrzegając zupełnie braku zasadności dla takowej(dziś tolerancja dotyczy wszystkiego---szczególnie pederastii i w ogole wszelkiej masci dewiacji)
  • Maurycy z Bochotnicy
   Харры... Не бойтесь, здесь нет провокаторов... To słodkie senne miasteczko. I nikt nikomu nie każe obnosić się ze swoimi wyborczymi sympatiami. Ale czerwonej mafii, która już prawie całą Polskę rozkradła, i jeszcze tutaj wsadza swoje tłuste paluchy, to mam chyba, k..., prawo nienawidzić?!
  • Harry
   HA !!!!
   to ty ruski prowok jesteś..!!!!!...no.....nie spodziewałem się......ale trza przyznać,ze ladnie ci szlo....po kiego było karty odkrywac??A jednak to prawda w tym powiedzeniu,ze"na złodzieju czapka gore"-- nie,no tak.....bo skad bys miał ruskije bukfy??Napisz jeszcze,ze masz nuty--to już ci calkiem uwierzę!!
 • mietła
  Prokurator generalny zero naciska, a do rzeczy wieszczy. Niby śledztwo tajne, a już to i owo wiadomo. Po 3 lipca ( wchodzi nowa ustawa o KRS) to będą jeszcze z góry znane wyroki.
 • olo
  wiewiorka "maly kretacz" to chyba żoliborski karakan
  • Czarna Mańka
   Na to wygląda, bo do wszystkich ta wiewiorka ma o wszystko pretensje. Orzeszkow za malo w lasach kazimierskich? No to moze da sobie siana:)?
 • Bolek
  Czepianie się tramwaju. Nuda. Niech będzie, że Kwachu cośtam przyciął, jakiś podateczek, cośtam. Ex-prezydent kraju dostaje, zdaje się, 6 tysięcy miesięcznie - więc trochę nie ma się co dziwić, że kombinuje jak koń pod górę. Bóg z nim.
  Całe to "śledztwo" z pewnością kosztowała już podatników więcej, niż ewentualnie przycięto przy kupowaniu jednego, raczej skromnego, domu.
 • Agent Mirek
  Odgrzewany kotlet po raz 1000000
 • Aga
  Z ciekawości - przy jakiej ulicy jest konkretnie ta willa?
  • no przeca jo
   Przy Zamkowej, tuż za basztą. A mnie z kolei interesuje czy to kolejny etap reformy sądownictwa, bo o katowickiej prokuraturze regionalnej jeszcze nie słyszałem.
  • Maurycy z Bochotnicy
   Piękna willa. Jolka płakała jak sprzedawała...
 • wiewiórka
  "mały krętacz" - tak nazwał w przypływie szczerości Kwaśniewskiego Józef Oleksy. Za jedyne 50 000 PLN miesięcznie był później doradcą u Kulczyka. Tajemnicą pozostaje gaża za doradztwo żydowskim oligarchom na Ukrainie.
  • Harry
   skocza nam!!
   NA SERIO N A J W A Z N I E J S Z E układy były i sa nasze..!! Nasze,czyli zostały sprawy załatwione po prostu tak--jak powinny być załatwione....a sam korpus .....no coz.....niech robi jak czuje--glowa dzialala i działa PRAWIDLOWO......reszte w sumie można olac!!
  • Marek
   A co Cie obchodzi ile inni zarabiaja ? Licz swoje pieniadze, a nie innych!
  • Harry
   zdecydowana większość polakow to się DOSKONALE czuje w roli chlopa pańszczyźnianego---polak MUSI mieć pana i wtedy wszystko będzie ok!!
   przyjechal jakiś Potocki(klient znikat)---już ma ponad 37% poparcia....(i już tam ida modly,zeby panu Potockiemu Pan Jezus zdrowie dal a Matka Boska......itd.....)---to jest polaczkowo......tu nie ma ludzi myslacych!!
  • Harry
   mnie np. B A R D Z O interesuje skad kwach ma kase na takowy wydatek(jak willa w Kazimierzu)---bo on to najprawdopodobniej UKRADL(lub zdobyl w inny nieuczciwy sposób)---dlaczego Walesie nikt na rece (finansowo)nie patrzy--a komunie,to dosłownie wszyscy!!............na złodzieju,czapka gore!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę