Wąskotorówką do Poniatowej

Skomentuj (1)

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa jest jedną z atrakcji turystycznych naszego regionu. Co roku przyciąga tłumy turystów z całej Polski. Nadchodzący sezon będzie jeszcze bardziej atrakcyjny – kolejką dojedziemy też do Poniatowej.

Choć na kartach kalendarza jeszcze zima, pogoda jest raczej wiosenna. Nie dziwi więc fakt, że przygotowania do nadchodzącego sezonu idą pełną parą. W związku z tym, że Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa rusza już w pierwszych dniach maja, praca wre. Sprawdzane są wagony i czyszczone torowiska.

- Kolejka jest już właściwie przygotowana – mówi kierownik wąskotorówki Stanisław Ogonek. – Ruszamy 3 maja. Ceny pozostają takie same, jak w roku ubiegłym.

Nowością w nadchodzącym sezonie będą kursy do Poniatowej. Będą się one odbywały w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. W pozostałe niedziele kolejka będzie jeździć do Opola Lubelskiego. Reszta trasy pozostaje bez zmian: Karczmiska – Opole Lubelskie/Poniatowa – Karczmiska – Polanówka (ognisko) – Karczmiska.

Warto dodać, że przyjmowane są już zapisy grup zorganizowanych. Tak więc jeśli planujemy taką wycieczkę, nie ma na co czekać i już w najbliższym czasie zarezerwować sobie termin.

Kursy do Nałęczowa ruszą prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku. Wiadukt w Rogalowie jest już wprawdzie gotowy, ale pozostało jeszcze oczyścić torowiska na odcinku od Niezabitowa do Nałęczowa.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Aniela
    Super jest ta kolejka, co roku nią jeździmy, polecamy! Piknik pierwsza klasa, zawsze świetnie zorganizowany.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę