IV Festiwal Orkiestr Dętych (video)

Skomentuj (12)

zobacz więcej (20)

W weekend w Kazimierzu Dolnym nie można się nudzić. Tym bardziej na Rynku, gdzie gościnnie występują muzycy w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych.

W sobotnie popołudnie kazimierski Rynek wypełnili kolorowo ubrani muzycy wchodzący w skład orkiestr dętych. Głośna, dźwięczna muzyka, wspaniała choreografia oraz tłumnie zebrana publiczność. Do Kazimierza zawitali właśnie muzycy z IV Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych odbywającego się w Puławach.

- Jest bardzo fajnie – mówi turystka, która przyjechała do Kazimierza wraz z rodziną. – Szczególnie dzieciom się podoba. Pierwszy raz na żywo oglądamy takie widowisko.

Festiwal rozpoczął się w piątek 12 września i potrwa do niedzieli. Wśród uczestników mamy gości zarówno z Polski, jak i z zagranicy.
Zespoły polskie: Orkiestra Dęta Gminy Końskowola, Lwówecka Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta OSP w Słupcy, Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Furioso”, Orkiestra Dęta OSP przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Koronowie, Orkiestra Reprezentacyjna AGH Kraków, Miejska Orkiestra „Moderato” z Warki, Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Czajków, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dzierzgowo, Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Vox Cordium” z Przysuchy, Gminna Orkiestra Dęta z Wilczyna.

Zespoły zagraniczne: Vilnius University Orchestra „Oktava” Wilno, Felsözsolcai Tagintèzmèny Fúvószenekara Węgry, Orkiestra Dęta „Fanfares of Lviv” ze Lwowa Ukraina, Orkiestra Dęta „Garmonia” z Kijowa Ukraina.

Pozostał jeszcze jeden, ostatni dzień festiwalu. Co jeszcze przed nami? W niedzielę, 14 września o godzinie 13.00 orkiestranci powrócą do Kazimierza Dolnego, gdzie po raz kolejny zaprezentują swoje umiejętności, także na statkach wiślanych.

Główną atrakcją i zwieńczeniem imprezy jest jednak niedzielny koncert galowy, który odbędzie się na stadionie MOSiR-u w Puławach godzinie. 14.00.

- Podczas koncertu orkiestry będą miały okazję zaprezentować wspólny przemarsz, pokazy musztry paradnej oraz wykonać wspólnie utwór – piszą organizatorzy. - Zostaną także wręczone pamiątkowe statuetki i wyróżnienia dla wszystkich uczestników wydarzenia. Każdy zespół wykona około 15 minutowy koncert, zawierający elementy wizualne o dowolnej formie artystycznej.

Organizator: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Promyk”.


Patronat honorowy: Minister Pracy i Polityki Społecznej.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • Kuba Brążyszczykiewicz
  https://www.facebook.com/OrkiestraKoronowo zapraszamy, można śledzić Koronowską orkiestrę. :)
 • pijany znad Grodarza
  a na ul.Rynek stały samochody osobowe, czy nie?> A na Nadwiślańskiej stały samochody osobowe,m czy nie?. A na Lubelskiej stały samochody osobowe po obu strnach, czy nie?. A na Plebance w miejscu Końskiego Taxi/ stały samochody osobowe czy nie?. A na Krakowskiej stały samochody osobowe, czy nie?.
 • stary glina
  Do wszystkich co DUŻO PISZĄ a nie wiedzą o czym. Autokar najpierw stał na mostku od Nadrzecznej do Rynku naprzeciwko nowego Muzeum Złotnictwa. Kierowca został poinstruowany aby przejechał na parking gdyż blokuje przejazd ale widocznie język polski jest dla niego obcy.
 • Mieszaniec
  Ten pisał, który umiał ;)
 • mieszkaniec
  i co z tego ze chłop blokował drogę pierwszy raz w Kazimierzu był to i się zakręcił ale nasza władza to motocykli na rynku i pod urzędem to nie widzi Ciekawe który to mandat pisał
 • Tadek
  Do dzisiaj tak bardzo lubiłem to piwo... Od dzisiaj- do ust nie wezmę! Takiego wstydu narobili :)
 • pijany znad Grodarza
  No widzisz. Zle zaparkowane samochody w Kazimierzu to NORMALNYM JEST
  Powiem Ci Też, że w arsenale kar jest także UPOMNIENIE i to wg mnie winno być zastosowane tym bardziej, że dotyczyło osob, które to BEZINTERESOWNIE rozsławiają miasteczko na terenie którego też jest Posterunek Policji.
  Rozumiem, że od tej chwili Posterunek ten bedzie znany wzdłuż i wszerz Najjaśniejszej. Ja bedę sie wstydził.
 • widziane z boku
  @Pijany, zaparkowane to były samochody na Lubelskiej.
  Na odcinku od sklepu w strone Rynku przy niektórych domach samochody parkują także po prawej stronie. Wprawdzie połową na chodniku, ale przejazd zawęża się tak, że osobówka się zmieści a autokar sunie w tempie ślimaka wytwarzającza sobą niezły ogon.
  Było to ok. 11.30, szedłem akurat do kościoła, autokar kiedy go
  "dogoniłem" piechotą okazało się ma numery WGR... Typowe.
  Zatem przyjmijmy, przejechał dwa znacznie wygodniejsze wjazdy na
  Rynek, po czym wjechał w ulicę zamkniętą dla takich pojazdów.
  Nie wiem, za jakie wykroczenie dokładnie miał wystawiony mandat, ale zasłużył jak nic.

 • pijany znad Grodarza
  Jak to :"
  Najpierw blokował Lubelską, przeciskając się między zaparkowanymi autami a potem paradnie wjechał na Rynek i tam został"
  A gdzież to te ZAPARKOWANE stały?
  W roku ubiegłym również autokary orkiestr wjeżdzałym bo INACZEJ SIE NIE DA.
  Czy Ty Widziany Z Boku nie wiesz, że orkiestrze detej POTRZEBNE są dete instrumenty, a nie harmonijki ustne? Jak nie wiesz to INNA SPRAWA.
 • pijany znad Grodarza
  Przemierzyli cała Polskę, aż SPRAWIEDLIWOŚĆ dosiegła Ich w Kazimierzu Dolnym n/ Wisłą.
  Wpisać do księgi Guinessa.
  A tak przy okazji> Jak zakończyła sie opisana przez poczytną Gazetę Kazimierskę sprawa śmieci w lesie kolo Mięćmierza?
  Co słychać na : Krakowskiej, Plebance, przy Batorym, Rynku?
 • widziane z boku
  Nie uczestnicy, tylko kierowca autokaru.
  Dziwne, źe wszyscy inni kierowcy po wyjściu pasażerów, jechali na BEZPŁATNY parking przed miastem a jeden z Warki nie rozumie co znaczy zakaz.
  Najpierw blokował Lubelską, przeciskając się między zaparkowanymi autami a potem paradnie wjechał na Rynek i tam został.
  Orkiestra dęta to i kierowca trąba.
  Były policjamt teź nie rozumie wielu rzeczy, ale to odrębny temat.
 • Janusz Kowalski
  Uczestnicy z Warki zostali ukarani mandatem przez policję za w
  Jazd na rynek. Mówił o tym przez głośnik sam tamburmajor. Czy tymrazem tteż policja winna czy burmistrz miasta który niezabespieczyl uczestnikom konkursu dojazdu z instrumentami.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę