III Festiwal Orkiestr Dętych (video)

Skomentuj (6)

Zakończył się właśnie Festiwal Orkiestr Dętych, który w tym roku odbywał się również w Kazimierzu Dolnym. Pokaz musztry paradnej, koncerty w różnych punktach miasta… Mówiąc krótko – działo się!

Przez cały ostatni weekend na terenie trzech miast, wchodzących w skład lubelskiego trójkąta turystycznego – w Puławyach, Nałęczowie i Kazimierzu Dolnym– odbywał się III Festiwal Orkiestr Dętych.

- Wzorem lat ubiegłych, tegoroczny festiwal odbył się na terenie miast powiatu puławskiego, w Puławach i Nałęczowie – mówią organizatorzy. - W tym roku kolejnym miejscem prezentacji orkiestr stał się także Kazimierz Dolny. Jak co roku trzydniowy festiwal obfituje w występy orkiestr dętych z kraju i z zagranicy, którym towarzyszą zespoły taneczne mażoretek.

W sobotę, 14 września, na kazimierskim Rynku odbył się pokaz musztry paradnej. Na początek wystąpiła Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta „VOX CORDIUM” z Przysuchy, a zaraz po niej Orkiestra Dęta „Fanfares of Lviv” ze Lwowa na Ukrainie. Atrakcyjnie przedpołudnie zaczęło się także na scenie przy Wale Wiślanym, gdzie z koncertami plenerowymi wystąpili: Gminna Orkiestra Dęta w Wilczynie oraz Obornicka Orkiestra Dęta. Od godziny 10.00 koncerty odbywały się również na statku, podczas rejsu po Wiśle. Tak posłuchać mogliśmy: Orkiestry Reprezentacyjnej Powiatu Lipnowskiego, Gminnej Orkiestry Dętej Przy OSP Czajków oraz Obornickiej Orkiestry Dętej.

W niedzielne przedpołudnie mieszkańców i turystów przebywających w nadwiślańskim Miasteczku powitała Miejska Orkiestra „MODERATO” z Warki, która wystąpiła na kazimierskim Rynku. Podobnie jak dnia poprzedniego, dobrej muzyki nie brakowało także na statku, gdzie wystąpili:  Gminna Orkiestra Dęta Przy OSP Czajków oraz Grodziska Orkiestra Dęta.

Więcej – w materiale video.

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • emi
  a i koniecznie trzeba wspomniec o mężczyznie którego nie widac na tym filmiku ale śwkietnie wyczuwał rytm :) ci co widzieli napewno wiedza o kogo chodzi :)
 • emi
  byliśmy zwiedzac kazimierz i akurat trafiliśmy na ten przeglad naprawde super. świetnie grali
 • Redakcja
  @Wiktor - zapraszamy do śledzenia naszego działu Zapowiedzi imprez, koncerty http://www.kazimierzdolny.pl/zaproszenia/. Tam można było znaleźć zapowiedź tych koncertów.
 • wiktor
  Takich imprez chcemy wiecej ale i INFORMACJI z pewnym wyprzedzeniem o podobnych wystepach Ja sie dowiedzialem jak zaczeli grac
 • pijany znad Grodarza
  Byli świetni. Ze strony władzuchny - widoczny jej brak.
 • annaa
  Teraz żałuję, że nie zdecydowałam się na przyjazd. Na zdjęciach widać, że pogoda dopisała, więc pewnie było czego posłuchać i popatrzeć.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę