Trzech Króli w mroźnej aurze (wideo)

Skomentuj (8)

zobacz więcej (14)

Jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Było obchodzone dużo wcześniej niż Święta Bożego Narodzenia. Trzech Króli. Od blisko siedmiu lat w Polsce jest to dzień wolny od pracy i odbudowuje swoją tradycję. Orszaki Trzech Króli organizowane są w wielu polskich miastach, w tym także w Kazimierzu.

Każdy z nas wielokrotnie słyszał tę historię. Trzej królowie – magowie przybyli ze Wschodu, by złożyć pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Ofiarowali mu mirrę, kadzidło i złoto – dary przynależne królowi. Ich imiona Kacper, Melchior i Baltazar znaczymy na odrzwiach domów jako K+M+B, nie pamiętając, że w rzeczywistości piszemy łacińskie inicjały modlitwy: „Christus Mansionem Benedicat”, czyli „Chryste błogosław temu domowi”.

Święto Trzech Króli – pierwszych misjonarzy – to w Kościele katolickim Światowy Dzień Misyjny Dzieci. Stąd też jasełka prezentowane w kazimierskiej Farze przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce związane były z tematyką misyjną, a dzieci z kółka misyjnego otrzymały indeksy misyjne Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Z powodu mrozu Orszak Trzech Króli symbolicznie tylko otoczył Farę, a po nim już wewnątrz świątyni wysłuchano koncertu góralskich kolęd w wykonaniu chóru Turliki pod kierunkiem Ewy Sterczyńskiej.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (8)

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2018. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2018 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę