Kazimierski Orszak Trzech Króli 2018

Skomentuj (6)

zobacz więcej (14)

Kazimierski Orszak Trzech Króli wyruszył dziś z Fary wokół Rynku w pięknej, prawie wiosennej, aurze. W tym roku trzej królowie przybyli do Kazimierza z Europy, Afryki i Azji, a wraz z nimi ich poddani w strojach o charakterystycznych barwach czerwieni, błękitu i zieleni. Nowością były też scenki biblijne rozgrywane podczas przemarszu przez Rynek. Więcej – w fotoreportażu Marcina Pisuli.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • hehehe
  nic tak nie cieszy jak pielegnacja semickiej mitologii przez nasza gawiedz - na marginesie 3 soltysow z okolicznych wiosek awansowalo na miejscowych medrcow , potem na miedzynarodowych by w sredniowieczu ostac krolami z coraz bardziej odleglych krain. Ciekawe kiedy beda cesarzami obcych cywilizacji
  • www
   szkoda komentować tego co napisaleś ,skomentuję tylko brak ogonków,przecinków i kropek . Taki hej do przodu ,że nie zdążył wstawić czy może jeszcze średniowiecze panuje ?są tacy ludzie co wierzą tylko cygankom. Ale 25 grudnia to się napewno świętowało tylko co ?a może dzień wolny od pracy?
  • ech..
   Przeczytaj swój bełkot i skomentuj jeszcze raz "tylko brak ogonków,przecinków i kropek"
  • www
   Czytaj ze zrozumieniem bo inaczej to wszystkie teksty będą dla Ciebie belkotem ,przepraszam prócz Twojego ech he he he
 • pijany znad Grodarza
  "Nie jest prawdą, że Herod chciał zamordować Jezusa? Oczywiście, że nie. Potrafi sobie pani wyobrazić władcę, który w jedną noc zabija wszystkich małych chłopców w Betlejem, bo usłyszał, że rodzi się przyszły król żydowski? Przecież to musiałby być wariat! Poza tym Herod nie pozwoliłby sobie na coś takiego. Był już dostatecznie znienawidzony."
 • Celnik
  Foto 11 Czy to Oktawian i Herod ?

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę