Temat na weekend: Co robić w Kazimierzu (12-14 czerwca)?

Przed nami kolejny ciepły czerwcowy weekend. Koniecznie sprawdźcie, jakie ATRAKCJE czekają na Was w tym czasie w Kazimierzu Dolnym.

Jeśli spędzacie weekend w Kazimierzu Dolnym, poniższe zestawienie nadchodzących wydarzeń na pewno pomoże w zaplanowaniu pobytu. Co wybieracie – naukę tanga, seans w kinie pod gołym niebem czy może nocne zwiedzanie miasta?

Sprawdźcie wszystkie propozycje na weekend w Kazimierzu Dolnym.

12 czerwca, piątek

godz. 16:00 I Międzynarodowa Noc Tanga Argentyńskiego „Noche de Tango” (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12)
Pierwszy dzień spotkań z tangiem argentyńskim. W piątkowym programie podstawowa nauka kroków tanga (koszt to 40 zł od pary) a później projekcja fimu „Cafe de los Maestros” (bilet 10 zł od osoby).

 

godz. 21:15 Kino Letnie w Starej Łaźni: „Układ zamknięty” reż. Ryszard Bugajski (restauracja Stara Łaźnia, ul. Senatorska)
Film oparty na faktach. Historia trzech przedsiębiorców, którzy, na skutek zmowy, zostali oskarżeni o udział w grupie przestępczej (wstęp wolny).

 

13 czerwca, sobota

 

godz. 9.00 „Pejzaż nie tylko z krowami” - malarstwo Ewy Gierasimiuk -
KOKPiT – Biblioteka Publicznaul. Lubelska

Malarstwo artystki można podziwiać od 13 czerwca do 31 lipca 2015 r. w godzinach pracy biblioteki od poniedziałku do piątku 9.00 – 17.00, sobota 10.00- 14.00.

godz. 11:30 I Międzynarodowa Noc Tanga Argentyńskiego „Noche de Tango”
Drugi dzień spotkań z argentyńskim tangiem. W programie: nauka tańca, tango na statku oraz projekcje filmu, warsztaty i wieczór autorski. Punktem kulminacyjnym będzie Noc Tanga na Rynku Głównym – wstęp wolny.

 

godz. 16:00 Finisaż międzynarodowej wystawy akwareli (Muzeum Nadwiślańskie, gmach główny, Rynek 19)
To ostatni dzień, kiedy miłośnicy malarstwa mogą oglądać wystawiane na wystawie akwarele. W wydarzeniu wezmą także udział artyści ze Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, Deutsche Aquarell Gesellschaft oraz włoskiego Associazione Italiana Acquerellisti.

 

godz. 20:30 Nocne zwiedzanie Kazimierza (zbiórka przy studni na Rynku Głównym)
Nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym. W programie: spacer po Rynku Głównym i Małym Rynku, przejazd eko-busikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami oraz dla pełnoletnich kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu (cena wycieczki – 42 zł dorośli, 21 zł młodzież, 5 zł dzieci).

 

godz. 21:15 Kino Letnie w Starej Łaźni: „Pod Mocnym Aniołem” reż. Wojciech Smarzowski (restauracja Stara Łaźnia, ul. Senatorska)
Film opowiada historię Jerzego, który pod wpływem uczucia do kobiety stara się wyjść z nałogu (wstęp wolny).

 

14 czerwca, niedziela

 

godz. 8:00 Dzień Dziecka z wędką (zbiórka obok Kawiarni Rynkowa)
Polski Związek Wędkarski Koło nr 10 w Kazimierzu Dolnym i Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki zapraszają a II Zawody Wędkarskie organizowane z okazji Dnia Dziecka. Dla młodych zawodników przewidziane są poczęstunki oraz trofea (udział bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy).

 

godz. 10.00 Turniej piłki nożnej o statuetkę Św. Floriana - boisko Orłów w Bochotnicy
Turniej piłki nożnej o statuetkę Św. Floriana pod patronatem Burmistrza Kazimierza Dolnego. W turnieju na boisku sportowym ”Orły Kazimierz” w Bochotnicy weźmie udział 6 drużyn piłkarskich z Ochotniczych Straży Pożarnych z Kazimierza Dolnego, Bochotnicy, Dąbrówki, Wierzchoniowa, Skowieszynka i Witoszyna.

godz. 11:00 Przejazd kolejką wąskotorową

 

godz. 12:00 I Międzynarodowa Noc Tanga Argentyńskiego „Noche de Tango”
Ostatni dzień imprezy, na który zaplanowano między innymi koncert, naukę folkloru argentyńskiego, warsztaty tanga dla zaawansowanych oraz milongę. Zapraszamy!

 

godz. 15.00 Koncert: Kinior Reggae Sound (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa ul. Doły 43)

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę