Temat na weekend: Co robić w Kazimierzu (12-14 czerwca)?

Przed nami kolejny ciepły czerwcowy weekend. Koniecznie sprawdźcie, jakie ATRAKCJE czekają na Was w tym czasie w Kazimierzu Dolnym.

Jeśli spędzacie weekend w Kazimierzu Dolnym, poniższe zestawienie nadchodzących wydarzeń na pewno pomoże w zaplanowaniu pobytu. Co wybieracie – naukę tanga, seans w kinie pod gołym niebem czy może nocne zwiedzanie miasta?

Sprawdźcie wszystkie propozycje na weekend w Kazimierzu Dolnym.

12 czerwca, piątek

godz. 16:00 I Międzynarodowa Noc Tanga Argentyńskiego „Noche de Tango” (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12)
Pierwszy dzień spotkań z tangiem argentyńskim. W piątkowym programie podstawowa nauka kroków tanga (koszt to 40 zł od pary) a później projekcja fimu „Cafe de los Maestros” (bilet 10 zł od osoby).

 

godz. 21:15 Kino Letnie w Starej Łaźni: „Układ zamknięty” reż. Ryszard Bugajski (restauracja Stara Łaźnia, ul. Senatorska)
Film oparty na faktach. Historia trzech przedsiębiorców, którzy, na skutek zmowy, zostali oskarżeni o udział w grupie przestępczej (wstęp wolny).

 

13 czerwca, sobota

 

godz. 9.00 „Pejzaż nie tylko z krowami” - malarstwo Ewy Gierasimiuk -
KOKPiT – Biblioteka Publicznaul. Lubelska

Malarstwo artystki można podziwiać od 13 czerwca do 31 lipca 2015 r. w godzinach pracy biblioteki od poniedziałku do piątku 9.00 – 17.00, sobota 10.00- 14.00.

godz. 11:30 I Międzynarodowa Noc Tanga Argentyńskiego „Noche de Tango”
Drugi dzień spotkań z argentyńskim tangiem. W programie: nauka tańca, tango na statku oraz projekcje filmu, warsztaty i wieczór autorski. Punktem kulminacyjnym będzie Noc Tanga na Rynku Głównym – wstęp wolny.

 

godz. 16:00 Finisaż międzynarodowej wystawy akwareli (Muzeum Nadwiślańskie, gmach główny, Rynek 19)
To ostatni dzień, kiedy miłośnicy malarstwa mogą oglądać wystawiane na wystawie akwarele. W wydarzeniu wezmą także udział artyści ze Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, Deutsche Aquarell Gesellschaft oraz włoskiego Associazione Italiana Acquerellisti.

 

godz. 20:30 Nocne zwiedzanie Kazimierza (zbiórka przy studni na Rynku Głównym)
Nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym. W programie: spacer po Rynku Głównym i Małym Rynku, przejazd eko-busikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami oraz dla pełnoletnich kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu (cena wycieczki – 42 zł dorośli, 21 zł młodzież, 5 zł dzieci).

 

godz. 21:15 Kino Letnie w Starej Łaźni: „Pod Mocnym Aniołem” reż. Wojciech Smarzowski (restauracja Stara Łaźnia, ul. Senatorska)
Film opowiada historię Jerzego, który pod wpływem uczucia do kobiety stara się wyjść z nałogu (wstęp wolny).

 

14 czerwca, niedziela

 

godz. 8:00 Dzień Dziecka z wędką (zbiórka obok Kawiarni Rynkowa)
Polski Związek Wędkarski Koło nr 10 w Kazimierzu Dolnym i Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki zapraszają a II Zawody Wędkarskie organizowane z okazji Dnia Dziecka. Dla młodych zawodników przewidziane są poczęstunki oraz trofea (udział bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy).

 

godz. 10.00 Turniej piłki nożnej o statuetkę Św. Floriana - boisko Orłów w Bochotnicy
Turniej piłki nożnej o statuetkę Św. Floriana pod patronatem Burmistrza Kazimierza Dolnego. W turnieju na boisku sportowym ”Orły Kazimierz” w Bochotnicy weźmie udział 6 drużyn piłkarskich z Ochotniczych Straży Pożarnych z Kazimierza Dolnego, Bochotnicy, Dąbrówki, Wierzchoniowa, Skowieszynka i Witoszyna.

godz. 11:00 Przejazd kolejką wąskotorową

 

godz. 12:00 I Międzynarodowa Noc Tanga Argentyńskiego „Noche de Tango”
Ostatni dzień imprezy, na który zaplanowano między innymi koncert, naukę folkloru argentyńskiego, warsztaty tanga dla zaawansowanych oraz milongę. Zapraszamy!

 

godz. 15.00 Koncert: Kinior Reggae Sound (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa ul. Doły 43)

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę