Pejzaż nie tylko z krowami

Pejzaże, które powstają w Kazimierzu Dolnym przedstawiają najczęściej ścisłe centrum Miasteczka bądź też kolorowe łąki czy Wisłę. W kazimierskiej bibliotece oglądać można wystawę malarstwa Ewy Gierasimiuk „Pejzaż nie tylko z krowami”. Co Wy na to? Otwarcie już 13 czerwca.

Ewa Gierasimiuk urodziła się 8 lipca 1985 r. w Warszawie. Jest absolwentką studiów magisterskich Konserwacji Drewna Zabytkowego na Wydziale Technologii Drewna na SGGW. Jednak na tym nie koniec. Artystka ukończyła także studia inżynierskie na WTD na SGGW w Warszawie oraz studia pierwszego stopnia  na Wydziale Artystycznym na UMCS w Lublinie, na kierunku malarstwa w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym.

Prace Ewy Gierasimiuk niejednokrotnie gościły już w nadwiślańskim Miasteczku. Artystka ma na swoim koncie udział w wystawach zbiorowych: w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym „Wystawa majowa” (2009 r., 2010 r.). Oprócz tego w 2011 roku malarka zaprezentowała swoje prace w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym, będąc wtedy studentką III roku malarstwa. Jej kolejną wystawę mogliśmy oglądać w kazimierskiej bibliotece także w roku ubiegłym.

Otwarcie wystawy „Pejzaż nie tylko z krowami” odbędzie się 13 czerwca. Po raz trzeci malarstwo Ewy Gierasimiuk będziemy mogli oglądać w Bibliotece Publicznej, oddziale Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.

Wystawa zatytułowana „Pejzaż nie tylko z krowami” to nic innego jak krajobraz w różnych ujęciach, jednak dominującym tematem obrazów jest pejzaż ze sztafażem.  Artystka malowała te obrazy w czasie studiów w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym.  Niektóre powstały w plenerze, inne w pracowni. Na wielu z prezentowanych prac pojawia się ten sam obiekt: krowa. Patrząc na te stworzenia, odnosi się wrażenie, że są to zwierzęta powolne i ociężałe. Jednak obecność krów sprawia wrażenie spokoju oraz beztroskości.

- Wspólnym elementem obrazów jest niewątpliwie światło – piszą organizatorzy. - Prace utrzymano w jasnej kolorystyce, tak jakby w popołudniowym słońcu.  W obrazach obecne są ciepłe barwy przeplatające się z odcieniami niebieskości. Obrazy zazwyczaj malowane są w sposób ekspresyjny oraz szybki, by móc uchwycić ulotne momenty takie jak lecący samolot, wędrujące chmury. Przedstawione obrazy ukazują, w jaki sposób poznawany był kolor, forma oraz inne środki malarskiego wyrazu.

Prezentowane prace stanowią w większości zbiór obrazów powstałych w okresie studiów licencjackich w KSP Kazimierzu Dolnym.
Wystawa będzie czynna do 31 lipca 2015 r. w godzinach pracy biblioteki (od poniedziałku do piątku 9.00 – 17.00, sobota 10.00- 14.00).

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę