Weekend dla seniorów 2016

Najbliższy weekend w Kazimierzu upłynie pod znakiem seniorów. Muzeum Nadwiślańskie 17 lub 18 września zaprasza osoby 60 + do Kazimierza. W programie Weekendu dla Seniorów przewidziano poznawanie tajemnic i legend związanych z Miasteczkiem, zwiedzanie ekspozycji muzealnych oraz warsztaty ceramiczne.

Tradycyjnie we wrześniu Muzeum Nadwiślańskie organizuje Weekend dla Seniorów. Tym razem impreza ta odbędzie się w najbliższy weekend. W programie przewidziano poznawanie tajemnic i legend związanych z miasteczkiem, zwiedzanie ekspozycji muzealnych oraz warsztaty ceramiczne.

- W tym roku zapraszamy wszystkich chętnych 17 lub 18 września pod Studnię na Rynku w Kazimierzu – piszą organizatorzy. – O godz. 11.00 spotykamy się tam z przewodnikiem turystycznym z firmy Kazimierz Tour, która tradycyjnie wspiera organizację imprezy. Przewodnik oprowadzi uczestników wydarzenia po Kazimierzu Dolnym, opowie o najciekawszych miejscach i zabytkach, zdradzi kilka tajemnic związanych z dawnymi mieszkańcami i przypomni zapomniane legendy. Na szlaku zwiedzania znajdą się również ekspozycje Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego, w tym wystawa czasowa Kazimierskiej Konfraterni Sztuki oraz stała wystawa sztuki złotniczej, w tym biżuterii współczesnej.

W programie imprezy są także warsztaty ceramiczne w Manufakturze Manualnej przy ul. Podzamcze 20, w czasie których uczestnicy samodzielnie ulepią naczynie oraz wykonają drobne ozdoby z gliny.
Udział w "Weekendzie dla Seniorów" jest bezpłatny. Oferta skierowana jest do osób indywidualnych. Konieczna wstępna rezerwacja miejsc - tel. 797856043.


Program:


godz. 11.00 – Spotkanie przy studni na kazimierskim Rynku
godz. 11.00-12.30 –
Zwiedzanie Kazimierza Dolnego i Gmachu Głównego MNKD z przewodnikiem firmy Kazimierz Tour
godz. 12.30-14.00 – Warsztaty ceramiczne w Manufakturze Muzealnej

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę