Weekend dla seniorów 2016

Najbliższy weekend w Kazimierzu upłynie pod znakiem seniorów. Muzeum Nadwiślańskie 17 lub 18 września zaprasza osoby 60 + do Kazimierza. W programie Weekendu dla Seniorów przewidziano poznawanie tajemnic i legend związanych z Miasteczkiem, zwiedzanie ekspozycji muzealnych oraz warsztaty ceramiczne.

Tradycyjnie we wrześniu Muzeum Nadwiślańskie organizuje Weekend dla Seniorów. Tym razem impreza ta odbędzie się w najbliższy weekend. W programie przewidziano poznawanie tajemnic i legend związanych z miasteczkiem, zwiedzanie ekspozycji muzealnych oraz warsztaty ceramiczne.

- W tym roku zapraszamy wszystkich chętnych 17 lub 18 września pod Studnię na Rynku w Kazimierzu – piszą organizatorzy. – O godz. 11.00 spotykamy się tam z przewodnikiem turystycznym z firmy Kazimierz Tour, która tradycyjnie wspiera organizację imprezy. Przewodnik oprowadzi uczestników wydarzenia po Kazimierzu Dolnym, opowie o najciekawszych miejscach i zabytkach, zdradzi kilka tajemnic związanych z dawnymi mieszkańcami i przypomni zapomniane legendy. Na szlaku zwiedzania znajdą się również ekspozycje Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego, w tym wystawa czasowa Kazimierskiej Konfraterni Sztuki oraz stała wystawa sztuki złotniczej, w tym biżuterii współczesnej.

W programie imprezy są także warsztaty ceramiczne w Manufakturze Manualnej przy ul. Podzamcze 20, w czasie których uczestnicy samodzielnie ulepią naczynie oraz wykonają drobne ozdoby z gliny.
Udział w "Weekendzie dla Seniorów" jest bezpłatny. Oferta skierowana jest do osób indywidualnych. Konieczna wstępna rezerwacja miejsc - tel. 797856043.


Program:


godz. 11.00 – Spotkanie przy studni na kazimierskim Rynku
godz. 11.00-12.30 –
Zwiedzanie Kazimierza Dolnego i Gmachu Głównego MNKD z przewodnikiem firmy Kazimierz Tour
godz. 12.30-14.00 – Warsztaty ceramiczne w Manufakturze Muzealnej

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dział Dokumentacji i Biblioteka


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę