Drugi Kazimierski Test Coopera

Skomentuj (4)

Już po raz drugi w tym roku odbędzie się Kazimierski Test Coopera. W niedzielę, 7 września amatorzy biegania wystartują w Teście, którego trasa prowadzi kazimierskim wałem wiślanym. 9.00, 10.00 czy 11.00 - godzina startu to sprawa otwarta – zadecydują o niej w głosowaniu internetowym potencjalni uczestnicy imprezy.

Pierwsza – wiosenna – edycja Kazimierskiego Testu Coopera pokazała, że bieganie ma w Kazimierzu swoich wiernych zwolenników, którzy nie boją się nowych wyzwań. Jesienią 7 września w niedzielę odbędzie się II Kazimierski Test Coopera.  Do startu w biegu zaproszeni są wszyscy, którzy chcą sprawdzić swoją wytrzymałość, a co najważniejsze – dobrze się bawić.

Biegać każdy może, a coraz liczniejsze zastępy uprawiających ten sport pokazują, że staje się ono dyscypliną najbardziej preferowaną przez Polaków. Również w Kazimierzu można spotkać wielu amatorów – biegaczy, którzy wolne chwile spędzają na aktywnym wypoczynku. Jednak samotne bieganie nie da nam tego, co oferuje Kazimierski Test Coopera, czyli smak prawdziwej rywalizacji oraz możliwość sprawdzenia swoich możliwości.

Impreza organizowana z inicjatywy Jarosława Bartoszka, który – jak sam o sobie mówi – jest „amatorem biegania i amatorem Kazimierza Dolnego” – jest organizowana cyklicznie, dwa razy do roku: wiosną i jesienią. W Teście niezmienne pozostają miejsce biegu oraz zasady. Zawodnicy sprawdzą swoją kondycję na kazimierskim wale, gdzie start usytuowany będzie na wysokości promu wiślanego. Meta z kolei jest bardzo elastyczna i zależy od… wytrzymałości biegaczy. Każdy z nich będzie miał 12 minut na to, by pokonać dystans, który leży w zasięgu jego możliwości. Jak pokazały wyniki z kwietniowej edycji Kazimierskiego Testu Coopera, jego uczestnicy przebiegali od 2050 do 3050 metrów.

Chętni do wzięcia udziału w biegu swoje zgłoszenia mogą wysyłać do 31 sierpnia na adres: biegajwkazimierzu@gmail.com. W treści maila należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu oraz adres mailowy. Warto zgłosić się jak najwcześniej, ponieważ ci, którzy wyślą zgłoszenie po 31 sierpnia, będą musieli uiścić opłatę w wysokości 5zł. Z kolei opłata startowa w dniu startu Kazimierskiego Testu Coopera wynosi 10zł.

Jak zapewnia organizator, oprócz nagród zagwarantowane będą: przyjazna atmosfera, świetna zabawa, odrobina rywalizacji oraz dobra pogoda! Tak więc, do zapisów, gotowi, start!
   
W o godzinie rozpoczęcia II Kazimierskiego Testu Coopera 7 września decydować możemy w głosowaniu na https://www.facebook.com/events/1505605046318910/?ref=22 . Na propozycje organizatorzy czekają do 31 lipca do godziny 23.55!

 

Patronem Kazimierskiego Testu Coopera jest Kazimierski Portal Internetowy.


Tekst: Katarzyna Gurmińska

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Jarek Bartoszek
  Panie Biegający - Wpisowe do Kazimierskiego Testu Coopera jest ZWOLNIONE Z OPŁAT jeśli uczestnik zgłosi się do 31 sierpnia. Start osób, które zgłoszą się w tym terminie pokrywają sponsorzy. Osoby, które "spóźnią się" z zapisaniem się muszą same pokryć koszty startu - proste :) Poza tym DARMOWE WPISOWE do biegu jest jednym z głównych założeń naszej imprezy bo bieganie powinno być właśnie ZA DARMO. Tak więc ma Pan jeszcze trochę czasu aby wystartować w Kazimierskim Teście Coopera ZA DARMO :) Zapraszam do udziału ;)

  PS
  Na istnienie chodnika pomiędzy Bochotnicą a Kazimierzem jeszcze nie mam wpływu ;)
 • CZEPULKO
  Przepraszam za literówkę chodzi mi miejscowość BOCHOTNICA
 • Czepulko
  A kiedy będzie można biegać lub spacerować chodnikiem z Kazimierza do Ochotnicy.
  Czy po kolejnych wyborach! - bo to są jaja
 • biegajacy
  ale jaja jeszcze za bieganie trzeba płacić kto to wymyślił

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę