Drugi Kazimierski Test Coopera

Skomentuj (4)

Już po raz drugi w tym roku odbędzie się Kazimierski Test Coopera. W niedzielę, 7 września amatorzy biegania wystartują w Teście, którego trasa prowadzi kazimierskim wałem wiślanym. 9.00, 10.00 czy 11.00 - godzina startu to sprawa otwarta – zadecydują o niej w głosowaniu internetowym potencjalni uczestnicy imprezy.

Pierwsza – wiosenna – edycja Kazimierskiego Testu Coopera pokazała, że bieganie ma w Kazimierzu swoich wiernych zwolenników, którzy nie boją się nowych wyzwań. Jesienią 7 września w niedzielę odbędzie się II Kazimierski Test Coopera.  Do startu w biegu zaproszeni są wszyscy, którzy chcą sprawdzić swoją wytrzymałość, a co najważniejsze – dobrze się bawić.

Biegać każdy może, a coraz liczniejsze zastępy uprawiających ten sport pokazują, że staje się ono dyscypliną najbardziej preferowaną przez Polaków. Również w Kazimierzu można spotkać wielu amatorów – biegaczy, którzy wolne chwile spędzają na aktywnym wypoczynku. Jednak samotne bieganie nie da nam tego, co oferuje Kazimierski Test Coopera, czyli smak prawdziwej rywalizacji oraz możliwość sprawdzenia swoich możliwości.

Impreza organizowana z inicjatywy Jarosława Bartoszka, który – jak sam o sobie mówi – jest „amatorem biegania i amatorem Kazimierza Dolnego” – jest organizowana cyklicznie, dwa razy do roku: wiosną i jesienią. W Teście niezmienne pozostają miejsce biegu oraz zasady. Zawodnicy sprawdzą swoją kondycję na kazimierskim wale, gdzie start usytuowany będzie na wysokości promu wiślanego. Meta z kolei jest bardzo elastyczna i zależy od… wytrzymałości biegaczy. Każdy z nich będzie miał 12 minut na to, by pokonać dystans, który leży w zasięgu jego możliwości. Jak pokazały wyniki z kwietniowej edycji Kazimierskiego Testu Coopera, jego uczestnicy przebiegali od 2050 do 3050 metrów.

Chętni do wzięcia udziału w biegu swoje zgłoszenia mogą wysyłać do 31 sierpnia na adres: biegajwkazimierzu@gmail.com. W treści maila należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu oraz adres mailowy. Warto zgłosić się jak najwcześniej, ponieważ ci, którzy wyślą zgłoszenie po 31 sierpnia, będą musieli uiścić opłatę w wysokości 5zł. Z kolei opłata startowa w dniu startu Kazimierskiego Testu Coopera wynosi 10zł.

Jak zapewnia organizator, oprócz nagród zagwarantowane będą: przyjazna atmosfera, świetna zabawa, odrobina rywalizacji oraz dobra pogoda! Tak więc, do zapisów, gotowi, start!
   
W o godzinie rozpoczęcia II Kazimierskiego Testu Coopera 7 września decydować możemy w głosowaniu na https://www.facebook.com/events/1505605046318910/?ref=22 . Na propozycje organizatorzy czekają do 31 lipca do godziny 23.55!

 

Patronem Kazimierskiego Testu Coopera jest Kazimierski Portal Internetowy.


Tekst: Katarzyna Gurmińska

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Jarek Bartoszek
  Panie Biegający - Wpisowe do Kazimierskiego Testu Coopera jest ZWOLNIONE Z OPŁAT jeśli uczestnik zgłosi się do 31 sierpnia. Start osób, które zgłoszą się w tym terminie pokrywają sponsorzy. Osoby, które "spóźnią się" z zapisaniem się muszą same pokryć koszty startu - proste :) Poza tym DARMOWE WPISOWE do biegu jest jednym z głównych założeń naszej imprezy bo bieganie powinno być właśnie ZA DARMO. Tak więc ma Pan jeszcze trochę czasu aby wystartować w Kazimierskim Teście Coopera ZA DARMO :) Zapraszam do udziału ;)

  PS
  Na istnienie chodnika pomiędzy Bochotnicą a Kazimierzem jeszcze nie mam wpływu ;)
 • CZEPULKO
  Przepraszam za literówkę chodzi mi miejscowość BOCHOTNICA
 • Czepulko
  A kiedy będzie można biegać lub spacerować chodnikiem z Kazimierza do Ochotnicy.
  Czy po kolejnych wyborach! - bo to są jaja
 • biegajacy
  ale jaja jeszcze za bieganie trzeba płacić kto to wymyślił

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę