Nie złożyłeś jeszcze deklaracji?

Skomentuj (22)

Coraz mniej czasu pozostało do wejścia w życie tzw. „ustawy śmieciowej”. W gminie Kazimierz Dolny zatwierdzono w końcu stawki za wywóz nieczystości stałych. Urzędnicy przypominają, że osoby, które nie złożyły jeszcze deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, powinny to zrobić jak najszybciej.

Na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym po raz kolejny omawiana była kwestia wysokości stawek za wywóz odpadów z terenu gminy w związku z faktem, że tzw. „ustawa śmieciowa” wchodzi w życie już od 1 lipca. Radni podjęli w końcu ostateczną decyzję. 

- Ustala się, że opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi pobierana przez gminę Kazimierz Dolny od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, będzie obliczana w oparciu o liczbę mieszkańców zamieszkującą swoją nieruchomość – głosi uchwała.

Ceny w żaden sposób nie uległy zmianom.
•    odpady segregowane – 9 zł za osobę,
•    odpady niesegregowane – 14 zł za osobę.

W gminie Kazimierz Dolny będą obowiązywały także zniżki. Kto będzie mógł z nich skorzystać? Między innymi rodziny mające co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lat. Wtedy też opłata miesięczna za odbiór nieczystości wynosi 7 zł od osoby za zbiórkę nie selektywną lub też 4,5 zł za selektywną.

Zadowoleni mogą być jedynie kazimierscy przedsiębiorcy, którzy wywalczyli to, co chcieli. Nie będzie żadnych zmian dotyczących odbioru nieczystości od firm. Wszystko pozostanie na starych zasadach, tak jak w sąsiednich gminach, tzn. przedsiębiorcy sami będą wybierać firmę i podpisywać umowy „śmieciowe”. Nie będzie to należało do obowiązku gminy.

Urząd Miasta przypomina, że osoby, które nie złożyły jeszcze deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, powinny to zrobić jak najszybciej. Stosowne druki można pobrać na miejscu w urzędzie przy ul. Senatorskiej lub ze strony internetowej.

Właściciele nieruchomości zamieszkałych przez rodziny uprawnione do zniżki, czyli mające troje i więcej dzieci w wieku do 18 lat – jeżeli chcą skorzystać z ulgi – powinni złożyć dodatkowo nowe deklaracje. Ich wzór będzie dostępny po wejściu w życie uchwały z dnia 30 kwietnia o wzorze deklaracji za gospodarowanie odpadami. Termin składania deklaracji dodatkowych do 15 czerwca.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (22)

 • pijany znad Grodarza
  @Tomek chwali Tomka. Jeden na Górze, drugi w Rynku./ ,,, a woda kapie?/
 • Tomek
  http://niezalezna.pl/41408-jaka-byla-rola-jolanty-kwasniewskiej-w-aferze-z-willa-t-kaczmarek-ujawnia Kto złożył deklarację odnośnie inkryminowanej willi?...
 • jankowalski
  @Muminek z redakcji-ja się tu nie osiedliłem,ja się tu urodziłem i wprost przeciwnie do ciebie i Emilii nie odpowiada mi sitwa i kolesiostwo.
 • Emilia
  Jankowski,pytam ponownie,gdzie napisałam to,na co się powołujesz ?
  Gdzie wyczytałeś też,że mi "wszystko odpowiada" ?
  I gdzie mam zobaczyć ilu młodych ludzi zostało w Kazimierzu i co to ma do rzeczy ???
  Wyjechali bo nie odpowiada im to,że kupując kosz za 10 złotych otrzymują bonus w postaci automatycznie rozwiązanej umowy ??? Hahahahahahahahaaaa !
 • Muminek
  Jankowski tobie jak widzę też te warunki odpowiadają skoro osiedliłeś się w tym mieście.Jak jest ci tak żle to się przeprowadż tam gdzie jest lepiej
 • jankowalski
  @Emilia-zobacz ilu młodych ludzi zostało w Kazimierzu,dzięki takim jak ty ,co im wszystko odpowiada,no i burmistrzowi.
 • Emilia
  A wskaż mi Jankowski,w którym miejscu napisałam "że obywatel nie ma prawa korzystać ze swoich praw".
  I jeszcze jedno pytanie-do poprzedniej wypowiedzi-dlaczego "pokornie przyjmujemy warunki" ?
  A nie mieści ci się w głowie,że warunki owe mogą komuś odpowiadać ?
 • jankowalski
  @Emilia-jeżeli uważasz,że obywatel nie ma prawa korzystać ze swoich praw ,to zdaje się ,że nie wiesz o czym mówisz,a może broń Boże urazić Burmistrza.
 • Pijany znad Grodarza
  Emilia napisała;"A to dlatego chociażby,że nadchodzi czas zmian-jak zauważyłeś.Jedna firma zrezygnuje czy odpadnie w przetargu,kosz już zabiorą albo jeszcze nie dowiozą-a po co mi ten stres ? Bo żal mi było 10 zł ?"
  Otóż to. Tacy jesteśmy. Pokornie przyjmujemy warunki.
 • Emilia
  Panie Pijany,chętnie dałabym 10 złotych tej osobie, która za mnie załatwiłaby te formalności.Piszę "załatwiłaby", bo są one już za mną.
  Po drugie,za tak śmieszną cenę zdecydowanie wolę mieć własny kosz.
  A to dlatego chociażby,że nadchodzi czas zmian-jak zauważyłeś.Jedna firma zrezygnuje czy odpadnie w przetargu,kosz już zabiorą albo jeszcze nie dowiozą-a po co mi ten stres ? Bo żal mi było 10 zł ?
  Mam teraz swój,"a kto swoje nosi,nikogo nie prosi".
  Piszesz o tym że mamy prawo a firma obowiązek...
  Wczoraj byłam u prywatnego lekarza choć w mym kraju mam podobno prawo do bezpłatnej opieki lekarskiej...
 • minio
  a ja tam mam w d.... cala ustawę śmieciowa i burmistrza i rade i ich stawki
 • Kazimierzanka
  Dziecko,które ukończyło 18 lat i nadal chodzi do szkoły lub studiuje to nie należy do rodziny wielodzietnej.Kto to wszystko wymyśla jeżeli ci na górze to w gminach tacy sami prostacy.Ludzie nie śpijcie tylko spotkajmy się i ustalmy co dalej w naszej gminie.NIE POZWÓLMY TAK RZĄDZIĆ PR....OM.
 • pijany znad Grodarza
  @ Emilia. Jęsli mowisz o osmieszaniu to spójrz na siebie. Jak mylisz, dlaczego tylko 10!. Ano dlatego, ze i tak musieliby Ci zapewnić ten sam kosz i to za darmo. Odmosnie drugiej kwestii. Tak jest, jak napisałem poprzednio.
 • Emilia
  Pijany weź się nie ośmieszaj ! 10 złotych za pojemnik jest kwota wzbudzającą twoje przerażenie i KRZYK ??? Nikt wykupienia na mnie nie wymuszał,dostałam kartkę z ofertą i tyle.Zapłaciłam i mam własny pojemnik,to mi zdecydowanie odpowiada.Jeśli tobie nie to twoja sprawa.
  Ciekawe co piszesz o automatycznym wygaśnięciu umowy.Nikt mi przy wykupie kosza tego nie zaproponował,wbrew twoim twierdzeniom.Ale bardzo by mi to odpowiadało.
 • pijany znad Grodarza
  Interesujacym jest rownież brak infpormacji/ czyżby specjalnie utajniona?/ ,że to na wygrajacym przetarg spoczywa obowiazek dostarczenia pojemników. ZUK stosuje sztuczkę WYMUSZANIA ich kupna. Ja, dałem się nabrać. Ponadto, Ci ktorzy wykupili te pojemniki nie muszą skladać stosownych wypowiedzeń, bo one samoistnie z dniem 1 lipca wygasną. Dziwnym trafem, że CI, ktorzy ich nie wykupili muszą wypowiedzenia te zlożyć i wtedy pada PRoPOZYCJA wykupienia. NIE DAJCIE SIE NABRAĆ.
 • Ulka
  Cytat z newsa "Bitwa o śmieci i fundusz sołecki": Protesty w sprawie wysokości i sposobu naliczania opłat tzw. podatku śmieciowego wystosowali mieszkańcy Bochotnicy, Rzeczycy, Kolonii Rzeczyca i Witoszyna, Okala i Mięćmierza, Skowieszynka i Zbędowic. We wszystkich petycjach podkreślano, że opłaty naliczone w Gminie Kazimierz nie dość, że drastycznie wzrastają w stosunku do opłat obecnych, to jeszcze będą najwyższe w okolicy, przy czym kazimierscy decydenci nie biorą pod uwagę sytuacji materialnej mieszkańców. Protestującym nie podobały się także równe stawki opłat dla mieszkańców miasta i wsi."
 • szok
  Okale i Mięćmierz sami niczego nie wskórają ,jak to mówią'' w kupie siła''a gmina to jeszcze oprócz samego miasteczka również wioski , jeśli nie będa się wspierać i trzymać razem to zawsze będą na przegranej pozycji .Z 30 osobami żadna władza się nie będzie liczyć ale już z 4 tysiącami to ma ''zgryz''.Szkoda gadać u nas tak ze wszystkim .
 • jankowalski
  Wygrał Burmistrz i jego sitwa radnych od Pani Basi po Pana Mirka i Panią Ewę,w nagrodę była w Niemczech....tak trzymać.
 • Tubylec
  Kto zatem wygral przetarg na wywoz śmieci i za jaką kwotę. Można obliczyć ile będzie nas kosztować wywoz nieczystości.
 • pijany znad Grodarza
  @Szok. Czytałem petycję Okale - Mięćmierz. Multum podpisów i NIC./ jest ona zamieszczona na blogi Janusza Kowalskiego/
  Z tym NIC to nieco przesadziłem, bo petycja ta została POTRAKTOWANA o kant D..., a więc nie było to NIC.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę