Śmieci po nowemu

Skomentuj (44)

Już od następnego miesiąca, czyli od najbliższego poniedziałku wchodzi w życie tzw. ustawa śmieciowa. W gminie Kazimierz Dolny obowiązywać będą nowe zasady wywozu odpadów, które odbierane będą z poszczególnych posesji w określone dni tygodnia. Kiedy teraz należy wystawić pojemnik i worek z selektywną zbiórką odpadów przed posesję?

Śmieci na nowych zasadach będą odebrane w pierwszej kolejności od mieszkańców Bochotnicy, Cholewianki i Dąbrówki. Tu pracownicy firmy komunalnej pojawią się po odpady już 3 lipca.

Urząd Miasta przypomina, że opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać na konto: 05 8731 0001 0000 0185 2000 0230 Bank Spółdzielczy w Kazimierzu Dolnym.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (44)

 • Słoneczny kazimierzak
  Worki w gminie się skończyły, firma ZUK i ALMAX też ich nie mają - teraz zagadka dla mieszkańców którzy zapłacili za wywóz śmieci:
  1.Czy gmina zakupi woreczki?
  2.Czy splajtował wykonawca usług wywozu odpadków?
  3.Czy splajtowała gmina ?!!!!!!!!!!!!!
 • słonecznykazimierzak
  jak tam śmiecie, jak u mnie stoją od piątej rano a ALMAX (burmistrz) nie raczył d... po nie ruszyć choć zgodnie z regulaminem są jego własnością. Ma je w poniedziałek na biurku jak w banku.
 • fan burmistrza
  wymieszać z lipcowymi i na kompo(s)t do burmistrza
 • Jan Kazimierz
  Pod Ratusz!!!
 • Maja
  Czy ktoś ma jakąś radę gdzie wyrzucić zmieszane śmieci jeszcze z czerwca ?
 • szok
  Spec z jakimi kluseczkami jadasz zupę pomidorową ?z kluskami śląskimi? haluszkami, pampuchami, kopytkami? knedlami ? może z gnocchi ?albo z lanymi kluskami?
 • Sebastian
  @spec tak dokładnie, Przypowieści Salomona 17/28
 • Spec...
  "... i głupi co milczy wydaje się mądrym - gdy wargi zamyka, bezpieczny". Przypowieści Salomona
  A zupa pomidorowa, z domowymi kluseczkami.
  W ten sposób z 2,5 l zupy w garnku mam duużo więcej zupy w talerzach.
  Można!? Można! • Sebastian
  @spec w jednej mądrej księdze jest napisane " nawet głupiec jeśli milczy może uchodzić za mądrego " więc może lepiej Ci zamilknąć, bo chyba nie rozumiesz o czym tu piszą, w razie czego powtórzę - gmina ma obowiązek usunąć śmieci i zapewnić czystość, podniesiono nam opłaty pytam za co, za dużo gorszą usługę? Burmistrz ludzi (i ich problemów) ma z przeproszeniem gdzieś, pokłania się tylko przed nielicznymi ($), i jawnie to pokazuje- arogancja pycha i buta, pytam Cię czy tak naprawdę warto jest się wzorować na kimś takim?
 • pijany znad Grodarza
  Spec napisal: "Zaraz zobaczę, czy uda mi się ta sztuczka z 2,5 l garnkiem.Jeżeli w pięć osób najemy się do syta to znaczy, że zupy musiało być więcej niż zwykle."
  Rozumiem, że 5 to: żona, troje dzieci i Ty. Jestem pewien, że najesz sie do syta. Toć Ty i inteligentny, a przy tym Głowa Rodziny. Jesz pierwszy, a tamci?. Jak wystarczy. Ty bedziesz syty.
 • Spec...

  Jak kosz "kipi"to znaczy że jest w nim większa objętość niż jak "nie kipi".W przypadku substancji stałych jest to możliwe. "kipiący pojemnik 240l" daje mi ok.250 realnych litrów.Dwa razy w miesiącu oznacza to ok.500 realnych litrów czyli 20 litrów za free.W roku to jest.. itd.
  Chodziło mi o to,jak łatwo przemycić było więcej śmieci, niż się faktycznie płaciło.
  Zaraz zobaczę, czy uda mi się ta sztuczka z 2,5 l garnkiem.Jeżeli w pięć osób najemy się do syta to znaczy, że zupy musiało być więcej niż zwykle.
  Chyba,że jestem d...lem i dałem się podpuścić.
 • Sebastian
  @Emilia
  To w końcu była wywózka śmieci z Kazimierza? Bo ja zostałem z pełnym
 • Emilia
  "spec"
  Jakim trzeba być d...lem by pisać takie głupoty ????????????????????????????????????????????????
  Powieś sobie worek ze śmieciami nad łóżkiem i napawaj się dumą,jaki to jesteś"inteligentny" i "obrotny" !
  Po to wywożono mi 2 razy w miesiącu kosz by nie było to raz 520 czy 540 "geniuszu" ! Dlaczego nie napisałeś 1000 ??? Efekt miałbyś większy !
  Kwestia "kipi"-to znaczy że podnosi się pokrywka ! Ale zapewne ty w swojej "genialności" potrafisz nalać do garnka 2,5 litrowego ponad 5 litrów,jak to niby pytasz.
  Po to płaciłam za wywóz śmieci by nie trzymać pod oknem śmietniska przez miesiąc,dla mnie to mniej wspaniałe niż dla ciebie.
  Śmieszne,że przepis który miał ukrócić wyrzucanie śmieci poza kosz,de facto mnie do tego zmusza.
  I co zauważyłam ? Kosz przy ulicy który wczoraj był pełen,dziś jest już opróżniony....................................
  Zaraz zaraz,a dlaczego nie raz w miesiącu ??? Przecież miejsca dość ! Przecież ulica długa i zakamarków pełno !!! Można też powiesić na sznurku pół metra nad ziemią !
 • pijany znad Grodarza
  "Spółka Chemeko-System, jako pierwsza w Polsce, została ukarana za podwyższenie cen na odbiór śmieci. UOKiK podał, że firma ma zapłacić ponad 399 tys. zł za to, że wykorzystała pozycję monopolisty i cenę za odbiór odpadów komunalnych podniosła o 114 proc."
 • pijany znad Grodarza
  @ Spec... Masz na mysli Apaczów?
  ".... lub podwiesić na sznurku pół metra nad ziemią." I znowu. A , gdzie umozować sznurek?. Jako "inteligentny inaczej" zapytam wprost - na ch..ju?. / forma "h..u" rownież jest poprawna/
 • Spec...
  Duże szczury dużo jedzą.
  Ale nie słyszałem,żeby jadły plastik, butelki, puszki.
  Worki ze śmieciami można umieścić w komórce, garażu lub podwiesić na sznurku pół metra nad ziemią.
  Gdyby ludzie zasiedlający parę wieków temu Amerykę Północną mieli takie problemy,nikt by się tam nie osiedlił. O Indianach strzelających nie na żarty nie wspomnę.
 • Sebastian
  @spec widzę w komentarzu podobieństwo do naszego M.N.P.burmistrza (wy jesteście nikim a ja wiem wszystko) może trochę kultury by się przydało, co zrobią ludzie którzy nie mają podwórek ze śmieciami z dwóch miesięcy Panie zaradny, piszesz 1 kosz 120l. w miesiącu to proszę przeczytać poprzednie posty 2*240 na miesiąc Emilia u mnie 2*120 + 240 na miesiąc do tej pory teraz będą sobie gniły do 26. Proszę pamiętać obowiązek utrzymania czystości spoczywa na gminie ,"Ludzie inteligentni problemy rozwiązują, pierdołowaci je mnożą" to nie obywatel powinien zastanawiać się co z tymi śmieciami zrobić (według ustawy)Panie inteligentny
 • pijany znad Grodarza
  Drogi Specu.....

  Problem śmieci stal sie na tyle POWAŻNY, że na szczeblu Gminy Kazimierz - li tylko do tych spraw - utworzono 4 ETATY.
  Piszesz o duzych podworkach. Napisz co sądzisz o dużych szczurach.
  ps. myślę, że ta lista " inteligentnych inaczej" na pierwszym miejscu umieści Ciebie.
 • Spec...
  Do grona inteligentnych inaczej przyjdzie dopisać... wiadomo kogo.
  Jeden raz mamy rewolucję śmieciową i przychodzi nam się zmierzyć z problemem zgromadzenia na posesji większej niż zwykle ilości śmieci.
  Dlaczego od razu do lasu! Q..wa!
  Nie można tak po prostu tymczasem do jakiegoś kącika na podwórku?
  Zdaje się na Czerniawach to akurat nie ma zabudowy wielorodzinnej a podwórka są dostatecznie duże.
  Już uwierzę, że takie same czyściochy mieszkają w Kazimierzu, co im worek z własnymi śmieciami przeszkadza!
  Do tej pory. jak trzeba było płacić od ilości to wszystkim wystarczał jeden kosz 120 l w miesiącu.
  Teraz nagle problem goni problem.
 • Prośba
  Ludzie,jak już wywozicie śmieci do lasu to chociaż je tam zakopcie !

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę