Aktualności dla "Rada Miasta"

Trwa już druga sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. Zapraszamy do oglądania transmisji.

Kazimierscy radni znów są w komplecie. Nową radną na miejsce Leszka Skocza, który złożył mandat, została Mariola Materek.

W Kazimierzu Dolnym po raz kolejny odbyło się spotkanie w sprawie projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kazimierz Dolny. Co nowego ustalono?

Studium uwarunkowania przestrzennego w gminie Kazimierz Dolny powstaje od siedmiu lat. I choć w ostatnim czasie wydawać by się mogło, że wszystko zaczyna iść w dobrym kierunku, teraz jakby znów czas się zatrzymał. Co to oznacza dla mieszkańców gminy?

Coraz mniej czasu pozostało do wejścia w życie tzw. „ustawy śmieciowej”. W gminie Kazimierz Dolny zatwierdzono w końcu stawki za wywóz nieczystości stałych. Urzędnicy przypominają, że osoby, które nie złożyły jeszcze deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, powinny to zrobić jak najszybciej.

Jak ciężko poruszać się autem po Kazimierzu Dolnym w sezonie wie każdy, zarówno turysta, jak i mieszkaniec. Bo choć znaków drogowych jest mnóstwo, nie są one czytelne i zrozumiałe. Stąd właśnie pomysł na nową organizację ruchu drogowego w Miasteczku.

Pokaż stopkę