Siłownia na świeżym powietrzu

Skomentuj (9)

Choć decyzja o tym, że pieniądze z Budżetu Obywatelskiego zostaną przeznaczone na siłownię plenerową zapadła jeszcze w ubiegłym roku, zadania do tej pory nie udało się zrealizować. Wszystkiemu winna jest lokalizacja.

Pod koniec ubiegłego roku mieszkańcy Kazimierza Dolnego zdecydowali, że za pieniądze wydzielone z budżetu miasta a przekazane na Budżet Obywatelski, powstanie siłownia plenerowa. Na realizację zadania przeznaczonych zostało 25 tysięcy zł.


Od początku roku kazimierscy radni przy współpracy z Urzędem Miasta, robią co w ich mocy, by siłownia na świeżym powietrzu zaczęła działać. Nie jest to jednak takie proste. Największym problemem jest to, że teren, na którym powstanie siłownia nie należy do gminy.


- Teren gdzie zaplanowano siłownię jest w użytkowaniu Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie – mówi Hubert Banaszek, zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. - Potrzebowaliśmy więc umowy użyczenia tego terenu i wystąpiliśmy o nią do WZMiUW. Wszystko było na dobrej drodze, jednak w międzyczasie zmieniła się sytuacja i okazało się, że to Starostwo Powiatowe w Puławach będzie użyczało nam ten teren. Kolejnym problemem, jaki się pojawił było to, że starostwo nie ma założonej księgi wieczystej dla tej nieruchomości. Udało się jednak pokonać te niedogodności i obecnie wystąpiliśmy o uzgodnienie siłowni do konserwatora zabytków. Po uzyskaniu zgody będziemy mogli przejść do realizacji.


Trudno przewidzieć jak długo to wszystko potrwa. W tym momencie czas realizacji projektu zależy głównie od konserwatora. Gdy do magistratu dotrze zgoda konserwatora, wtedy roboty zostaną zgłoszone do starostwa. Następnie gmina zleci wykonanie zadania wybranemu wykonawcy.


- Urządzenia do ćwiczeń zostały już wybrane – mówi radna Ewa Wolna. - To siedem elementów, jaknajbardziej wszechstronnych, by można było ćwiczyć różne fragmenty ciała. Wszystko zostało podsumowane, tak by wystarczyło nam pieniędzy.


Jakie wybrano urządzenia? W sumie jest ich siedem: drabinka + podciąg nóg na słupie nośnym, wahadło + twister na słupie nośnym, koła małe + koło duże na słupie nośnym, motyl, pylon, orbitrek, wiosła oraz wyciskanie siedząc + prasa nożna na słupie nośnym. Oprócz tego na placu stanie także tablica i ławka. Elementy wchodzące w skład siłowni plenerowej wybierali: Ewa Wolna, Marcin Pisula i Maciej Lis.


I choć termin realizacji siłowni na razie nie jest znany, sprawa ta jest na bieżąco pilnowana i monitorowana. Wszystko po to, by siłownia jak najszybciej powstała. Niestety pewnych kwestii, w szczególności prawnych, nie da się ominąć. Pozostaje nam więc uzbroić się w cierpliwość i czekać.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Zofia
  Król jest nagi, ale może wspaniały koncert Grzegorza Turnaua zmyje z miasta tę hańbę.
 • lolo
  Króla zaczęli rozbierać w piątek i zostawili taki szkielet na weekend...
  Nawet tego nie udało się dopilnować...
  • pijany znad Grodarza
   niech pospolstwo wie, jaki kosciec miał Król Kazimierz. Prawdziwym patriotą był, czy też nie.?
 • Wyborca
  Na jakieś poważniejsze inwestycje w Kazimierzu to się chyba nie doczekamy skoro taka drobna rzecz jak lokalizacja siłowni za 25 tys.zł. uzgadniana jest miesiącami, a w urzędzie od doradców i asystentów na pełnych etatach aż się roi. I pomyśleć, że nie tak dawno byli tacy co potrafili naprawdę duże inwestycje realizować: renowację zamku, baszty, domu kultury, Krakowskiej, promenady nadwiślańskiej i szkoła dzięki nim już wybudowana.
  • Kazik
   Masz na myśli te nieprzemyślane inwestycje przez które Grzegorz D. poniósł sromotną klęskę w wyborach?!
 • pijany znad Grodarza
  @ tam byłem
  Faktycznie. Nie ma gdzie. Dlatego też NIEODZOWNYM jest pod znakiem zakazu postoju umiescić tablicę " nie dotyczy wtorek, piatek, w godzinach 5.00 - 13.oo" i wtedy zrozumiemy, że PRZESTRZEAGANE JEST PRAWO przez obywateli i policjantow.
  Odnosnie autokaru. Uważam, że 3 minuty , ktore to wykorzystali turyści / osoby starsze/ nie stanowiło ŻADNEGO zagrożenia, a obciach duzy. Wszak policjant na ten moment mógł zapewnic bezpieczeństwo turystom co dodałoby splendoru samej policji , a i miasteczkowi.
 • pijany znad Grodarza
  Temat: jak zohydzić zawód policjanta i to NA WŁASNE ŻYCZENIE
  Wtorek. 2016- 07 - 22 okolo godziny 8.30.

  Ulica Witkiewicza.
  Od strony Urzedu Miasta jedzie autobyus wycieczkowy. Zatrzymuje się przy wyjezdzie z parkingu Domu Architekta, gdzie z bagażami czekają wycieczkowicze, ktorzy wczesniej najwidoczniej spedzili w tym hotelu.
  KIerowca otworzył luki bagazowe od strony chodnika i ulicy. Pasażerowie bardzo sprawnie zaczeli ładować bagaże z obu stron. Sila rzeczy samochody jadace z kierunku Pulaw NA CHWILKĘ nusieli sie zatrzymać.
  Na nieszczeście wsród nich byl radiowóz policyjny. Oczywiście kierujacy samochodem policjant, kiedy juz przejeżdżał kolo autobusu zatrzymal radiowoz i udzielil ostrej reprymendy kierowcy.
  Niby zgodnie z prawem jej udzilil, gdyby nie fakt, że w tym samym czasie od kilku godzin stały zaparkowane samochody na ca lej d lugości " Batorego, na całej dlugości "Taxi" po jej drugiej stronie, na całej ul Plebanka ,a wiec tam , gdzie sa zakazy postoju.
  Kiedy radiowoz odjechał, pasażerowie / TURYŚCI/ byli oburzeni . Czy słusznie ?. Moim zdaniem tak.
  • tam byłem
   Zdanie turystów najmniej się liczy w tej sprawie.
   To kierowca decyduje, gdzie się zatrzymać.
   Jeżeli bagaże były ładowane z obu stron autokaru, to utrudnienia dotyczyły TAKŻE obu kierunków ruchu.
   CHWILOWO najważniejsza z ulic była niedrożna, CHWILOWO zablokowane skrzyżowanie przy poczcie oraz wjazd/wyjazd z Rynku i w Klasztorną.
   @pijany... gdzie zaparkować w dzień targowy, jak nie pod Batorym i w Plebance?
   Wszak na Rynku wiele miejsca zajmują ogródki, dające miastu dodatkowe dochody.
 • Wisła
  Miała być przy placu prawda? Co znowu wymyślili? Teraz wszyscy winni. Dodajmy jeszcze na liście nasz zacny urząd! Zima ich zastanie!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę