Rajd Adalbertowy po raz XXIV

Skomentuj (3)

zobacz więcej (9)

- Już po raz 24 wystartował wczoraj na trasy Rajd Adalbertowy. Historia rajdu sięga 30 lat wstecz. Inicjatorem przedsięwzięcia był ówczesny działacz PTTK-u pan Wojciech Piądłowski, od imienia jego patrona wzięła się właśnie nazwa rajdu – tak zaczyna się ralacja z imprezy autorstwa Marcina Pisuli.

Pamiętam pierwsze rajdy, zaczynałem jako uczeń kazimierskiej Szkoły Podstawowej, należący do Koła PTTK prowadzonego przez panią Irenę Adach. Udział w Rajdzie Adalbertom był dla nas dużym przeżyciem, a do konkursu krajoznawczego przygotowywaliśmy się wiele dni. Mimo dobrego przygotowania zawsze wylosowywałem jakieś najtrudniejsze pytania, nie udawało mi się zdobyć pierwszego miejsca. Zazdrościłem kolegom, którzy w nagrodę otrzymywali piłkę, śpiwór czy namiot. W ósmej klasie się zawziąłem i wreszcie zdobyłem pierwsze miejsce. Z powodu kryzysu nagroda była niestety skromna, była to miska ręcznie malowana. Miska stoi w honorowym miejscu do dziś.

W tegorocznym rajdzie wzięło udział ponad 280 osób. Moja grupa rowerowa była wyjątkowo duża 28 uczniów i trzech opiekunów. W kadrze był także mój dyrektor p. Jerzy Arbuz i mój były uczeń Kamil Seroka. Kamil już 10 raz wziął udział w rajdzie, po raz pierwszy w innej roli. Z moimi rowerzystami przejechaliśmy trasę Kazimierz – Bochotnica – przeprawa promowa – Nasiłów – Sadłowice – Góra Puławska – Puławy – ( nadwiślańska trasa rowerowa) Bochotnica – Kazimierz. W Kazimierzu odbyło się tradycyjne ognisko i konkurs. Wygrali oczywiście moi uczniowie. Gratuluję.


Marcin Pisula – nauczyciel historii w Gminnym Zespole Szkół, przewodnik turystyczny i popularyzator turystyki wśród młodych, radny Rady Powiatu Puławskiego.

 

Tekst i foto Marcin Pisula

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • szok
  Kobieto czyżbyś chciała przegryźć gardło Marcinowi? Można o Marcinie tak jak o każdym z nas wiele mowić , ale nie można mu odmówic zaangażowania w pracę z dziećmi i młodzieżą .
  Dzieciaki Go lubią i doceniają to co dla nich robi .Który nauczyciel zabiera je na wycieczki rowerowe , na wycieczki w róźne strony Polski , na ogniska ? Nie robi tego z przymusu , to Jego pasja i widać to gołym okiem .
 • Gonka
  Nie "jak zwykle" tylko "oczywiście"...To taka mała różnica a jednak...
 • Klaudia Z
  Fajnie że istnieje taki rajd :D
  Może się tam spotkać wiele osób o tej samej pasji :D

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę