Radni ufundują urządzenie odkażające dla szkół

Z inicjatywy radnych trwa zbiórka na zakup urządzenia odkażającego dla placówek oświatowych z terenu gminy Kazimierz.
W związku z epidemią koronawirusa kazimierscy radni zdecydowali o przekazaniu równowartości swoich diet za kwiecień na potrzeby walki z chorobą.
- Mój pomysł narodził się z poczucia solidaryzmu społecznego. Jeżeli można się czymś dzielić, to trzeba się dzielić  – mówi inicjatorka akcji radna Ewa Wolna.
Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzenia odkażającego nie tylko na potrzeby przedszkola, ale i innych placówek oświatowych z terenu gminy Kazimierz.
- Można by je było wykorzystać do odkażania pomieszczeń nie tylko teraz w czasie pandemii covid-19, ale także i później na przykład w czasie grypy – mówi Ewa Wolna.
Grypa w tym roku szkolnym rzeczywiście mocno wyludniła szkoły i przedszkola.
– U nas nie było większego problemu, chociaż w dwu klasach młodszych prze okres dwu tygodni absencja była bardzo duża – mówi Janusz Raczkiewicz dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu. – Takie urządzenie chociaż jedno na gminę bardzo by się przydało.
Pieniądze można wpłacać na konto działające przy kazimierskim przedszkolu Stowarzyszenie Dzieci - Nasza Przyszłość 89 1140 2004 0000 3302 7915 3750

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę