Szkoła otwarta, przedszkole zamknięte

Od dziś zaczynają się pierwsze zajęcia dla dzieci z klas młodszych w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu. W związku z epidemią Covid-19 obowiązuje specjalny reżim sanitarny.
Do szkoły powoli wracają uczniowie. Pierwsza ósemka dzieci z klas 1 – 3 dziś zaczyna zajęcia na terenie szkoły.
- To będą częściowo zajęcia dydaktyczne, częściowo świetlicowe – mówi Janusz Raczkiewicz dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. – Nie będzie dzwonków, przerwy będą organizowane w różnym czasie tak, by dzieci z różnych klas nie stykały się ze sobą poza lekcjami.
Dzieci przyszły do szkoły w maseczkach, ale w budynku po pomiarze temperatury nie ma już obowiązku ich noszenia. Bezpieczeństwo ma im zapewnić dystans społeczny 2 m utrzymywany podczas całego pobytu w szkole i stosowanie płynów do dezynfekcji rąk. 
W tym tygodniu pojawią się też na konsultacjach przygotowujących ich do egzaminu końcowego uczniowie klas ósmych. Od 1 czerwca dołączą do nich – o ile będzie zainteresowanie – uczniowie pozostałych klas. Szkoła nadal pracuje w systemie zdalnym.
Zdalnie również działa przedszkole w Kazimierzu. Tu zawieszenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych przedłużono do odwołania.
- Taką decyzję podjęliśmy ze względu ma małe zainteresowanie rodziców – mówi Jolanta Szeląg – Bielec dyrektor Przedszkola w Kazimierzu. – Na chwilę obecną po szczegółowym przeanalizowaniu wytycznych GIS nie jesteśmy w stanie zachować reżimu sanitarnego ze względu na warunki lokalowe. Dlatego też czekamy na złagodzenie reżimu sanitarnego, aby ponownie uruchomić funkcjonowanie przedszkola dla dzieci.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę